Справа № 638/6734/15-ц
Провадження № 2/638/3919/15
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2015 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Грищенко І.О.
при секретарі Самогньозд О.І.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харковi цивільну справу за позовом Харківської міської ради до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землi, -
в с т а н о в и в:
23.04.2015 року позивач в особі Харківської міської рада звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить внести зміни до договору оренди землі від 11.10.2006 року № 140667100222 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі, що був укладений між ОСОБА_1 та Харківською міською радою.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на пiдставi рiшення Харкiвської мiської ради вiд 24.09.2003 року № 190/03 "Про припинення та надання у користування земельних ділянок юридичним та фiзичним особам для експлуатації та обслуговування будівель та споруд", Харківською міською радою укладено договiр оренди землi вiд 11.10.2006 р., реєстрацiйний № 140667100222, термiном дiї до 11.10.2031 року, вiдповiдно до умов якого орендарем є ОСОБА_1 Об'єктом оренди є земельна дiлянка загальною площею 0,0110 га, кадастровий номер 6310136300:07:008:0004, яка знаходиться за адресою: вул. Червоного Льотчика, 12, м. Харків. Функцiональне призначення для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Пунктом 9 вказаного договору встановлено розмiр нормативної грошової оцiнки земельної ділянки - 53637 грн.; розмiр орендної плати в місяць 1,34 грн.; розмiр орендної плати на рiк 16,08 грн.
Посилаючись на ст.ст. 13, 15, 18 ЗУ «Про оцiнку землi», позивач вказує, що нормативна грошова оцiнка земельних дiлянок проводиться в разi визначення розмiру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться в межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Також, позивач зазначає, що рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 р. №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013 р. Згідно п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість 1 м2земель м. Харкова в сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України. Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель м. Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01 січня 2014 р. Попередня вартість 1 м2землі в м. Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. і була введена в дію з 01.03.2008 р.
Позивач вказує, що рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013»» встановлено, що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013» вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові. П. 5 зазначеного рішення Департамент земельних відносин ХМР зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких в Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Позивач також зазначає, що рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012 р. № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів оренди землі в м. Харкові, відповідно до п. 16.4 якого, зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі. Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду у випадку також зміни нормативної грошової оцінки землі.
Позивач вказує, що всi рiшення Харківської міської ради, на якi вiн посилається, є дiючими, в судовому чи адміністративному порядку не скасовані, приписи прокурора на дані рішення не вносилися. Рішення органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом є обов'язковими до виконання на відповідній території.
В обгрунтування своїх вимог позивач також посилається на п. 2.1., п. 2.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013, вiдповiдно до яких Департамент земельних відносин є власником програмного комплексу «Нормативна грошова оцінка земель м. Харкова станом на 01.01.2013», здійснює загальну координацію робіт з визначення орендної плати за землю в м. Харкові, здійснює розрахунки розміру орендної плати за землю та безпосереднє виконання робіт з укладання договорів оренди землі та додаткових угод до них, веде моніторинг виконання умов договорів оренди землі. Відповідно до п. 3.1., п. 3.2. зазначеного Порядку зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі. Зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою. Підготовка додаткової угоди здійснюється Департаментом земельних відносин відповідно до Порядку укладання договорів оренди землі в м. Харкові.
Позивач вказує, що згідно з ч. 1 ст. 11 ГПК України підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це другій стороні за договором. В зв'язку з викладеним, Департаментом земельних відносин ХМР було одержано витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку; виконано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності станом на 01.01.2013 р.; одержано витяг № 170 від 14.11.2013 р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. На підставі вказаних документів Департаментом підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі від 11.10.2006 р., який разом із листами-пропозиціями від 03.03.2014 р. № 429/0/30-14 та від 03.03.2014 № 449/0/30-14 рекомендованим поштовим відправленням направлено на адресу відповідача. З метою забезпечення здійснення реєстрації додаткових угод шляхом внесення відповідних змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно при внесенні змін до записів та надання інформації з реєстру у формі витягу, Департаментом запропоновано відповідачеві сплатити вказані кошти та надати оригінали платіжних документів до міської ради. Вимоги виконавчого органу ХМР відповідачем було проігноровано, в установлений термін відповідь на лист-пропозицію до ХМР направлено не було.
Позивач зазначає, що різниця в розмірі орендної плати на рік, що підлягає сплаті Харківській міській раді за користування зазначеною земельною ділянкою, становить 3760,23 грн. На сьогоднішній день, розмір орендної плати за землю, яку сплачує відповідач по зазначеному договору не відповідає положенням п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України та вищевказаним рішенням ХМР. Ухилення орендаря від підписання додаткової угоди до договору оренди землі завдає значних збитків територіальній громаді м. Харкова в вигляді неодержаного доходу за користування земельною ділянкою комунальної власності. Для приведення розміру орендної плати в відповідність з вимогами діючого законодавства України, в укладений між позивачем та відповідачем договір оренди землі повинні бути внесені відповідні зміни стосовно розміру орендної плати та вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, як то передбачено Порядком оформлення договорів оренди землі в м. Харкові.
В зв'язку з тим, що вiдповiдач ухиляється вiд укладання додаткової угоди до договору оренди землi стосовно змiни розмiру орендної плати, позивач вимушений звернутися з даним позовом до суду.
Уповноважений представник позивача ОСОБА_2, що діє на підставі довіреності, в судове засiдання не з'явилася, подала письмову заяву, в якiй просила розглядати справу без її участi за наявними в матерiалах справи доказами. Позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання 22.09.2015 року та 05.11.2015 року повторно не з'явився, про причину неявки не повідомив, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, шляхом направлення судової повістки, що підтверджується рекомендованою поштовою кореспонденцією, яку долучено до матеріалів справи. Доказів, які б підтверджували поважність причини неявки не надав, представника, який би діяв від його імені до суду не направив. Заяви про перенесення розгляду справи або розгляд справи за його відсутністю не представив.
Оскільки з причини неявки відповідача неодноразово відкладалися судові засідання, суд вважає, що підстави для відкладення розгляду справи у відповідності вимог до ст. 191 ЦПК України, відсутні та продовжує розгляд справи за відсутністю відповідача та уповноваженого представника позивача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи та докази, надані в обґрунтування позову, вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судовим розглядом справи встановлено, що на підставі рішення Харківської міської ради від 24.09.2003 року №190/03 "Про припинення та надання у користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам для експлуатації та обслуговування будівель та споруд" між Харківською міською радою i ОСОБА_1 укладено договiр оренди землi вiд 11.10.2006 р., реєстрацiйний № 140667100222 на земельну дiлянку загальною площею 0,0110 га, кадастровий номер 6310136300:07:008:0004, яка знаходиться за адресою: вул. Червоного Льотчика, 12, м. Харків, для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, термiном дiї до 11.10.2031 року
Відповідно до пункту 9 вказаного Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 53637 гривень.
Відповідно до даних витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №170 від 14.11.2013 р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 125877 гривень.
Згідно з п. 13 Договору оренди землі розмір орендної плати переглядається у разі: а) зміни умов господарювання, передбачених договором; б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; в) внаслідок інфляції щорічно; г) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; д) в інших випадках передбачених законом.
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013р. №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013 р.
Згідно даних п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель м. Харкова в сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що воно вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель м. Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01.01.2014 р.
Попередня вартість 1 кв.м землі в м. Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007 р. № 335/07 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р.», рішення Харківської міської ради від 27.02.2008 р. № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р.» та була введена в дію з 01.03.2008р.
Рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013»» встановлено (п. 2, п. 3), що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013» вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, повязані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Пунктом 5 зазначеного рішення Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобовязано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно із п. 2.19 постанови Пленуму ВГС України від 17.05.2011р. №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах що виникають із земельних відносин» у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування у встановленому законом порядку.
Рішенням Харківської міської ради від 19.12.2012р. № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі. Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду у випадку, також зміни нормативної грошової оцінки землі.
З матерiалiв справи вбачається, що Департаментом земельних відносин Харківської міської ради рекомендованим поштовим відправленням на адресу відповідача направлено проект додаткової угоди від 18.07.2014 року до договору оренди землi № 140667100222 вiд 11.10.2006 року, разом із листами-пропозиціями від 03.03.2014 р. № 429/0/30-14 та від 03.03.2014 р. № 449/0/30-14, в яких запропоновано відповідачу сплатити державне мито за проведення державної реєстрації, сплатити плату за надання витягу з Державного реєстру та надати оригінали платіжних доручень, для подальшої передачі оформленої додаткової угоди до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції для проведення державної реєстрації. Вимоги позивача були проігноровані відповідачем.
Відповідно до умов п. 36 договору оренди землi № 140667100222 вiд 11.10.2006 року, зміна умов договору здійснюється в письмовій формі за взаємною згодою сторін. В разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розвязується в судовому порядку.
Вимогами Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 309-VI від 03.06.08р. внесені зміни до частин 4, 5 статті 21 Закону України "Про оренду землі", згідно з якими річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:
- для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю";
- для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим законом.
Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині. Вказаний закон набрав чинності з моменту опублікування 04.06.08р.
У зв'язку з введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.11р. Закон України "Про плату за землю" втратив чинність, а питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою регулюється виключно цим Кодексом.
Згідно з положеннями ст.. 288 Податкового кодексу України, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: трьох відсотків нормативної грошової оцінки.
Мінімальний розмір річної орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, передбачений Податковим кодексом України, що діє на час вирішення спору, повністю відповідає мінімальному розміру річної орендної плати, який передбачала стаття 21 Закону України "Про оренду землі", в редакції, що діяв до 01.01.2011 р.
Відповідно до статей 651, 652 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору.
Статтею 632 Цивільного кодексу України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Орендна плата за землю визначена у частині 1 статті 21 Закону України "Про оренду землі" як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
Оскільки відповідно до частини першої статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.
У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Таким чином, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, і оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленого умовами договору.
Враховуючи викладене та встановлені судом обставини справи, суд вважає доведеним наявність у позивача права вимагати від орендаря приведення договору оренди землі у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами договору вимог законодавства, обов'язкового для позивача і відповідача, а отже суд вважає що позов підлягає задоволенню.
Судовий збір, сплачений позивачем при зверненні з позовом до суду, що підтверджено документально, підлягає стягненню з відповідача на користь позивача в порядку, передбаченому ст.. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 10,11, 57-60, 88, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 13, 144 Конституції України, ст.ст. 12, 93, 125, 126, 189 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 179, 187, 284 Господарського кодексу України, ст.ст. 649, 651, 653, 654, 792 ЦК України, ст.ст. 15, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку землі", ст. 2 Закону України "Про плату за землю", ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", суд
в и р i ш и в:
1. Позовні вимоги Харківської міської ради до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землi - задовольнити.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 11.10.2006 року №140667100222 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі в такій редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
до договору оренди землі,
зареєстрованого від 11 жовтня 2006 року № 140667100222 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»
Харківська міська рада Харківської області (Орендодавець) в особі міського голови ОСОБА_3 з одного боку та громадянин ОСОБА_1 (Орендар) з другого боку, домовились про нижченаведене:
І. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі», рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 № 1209/13 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013», рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 № 1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013», рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 № 41/08 «Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові» (з відповідними змінами та доповненнями), рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012 № 960/12 «Про Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові» пункти 5., 9., 13., 14. договору оренди землі, зареєстрованого "11" жовтня 2006 року за № 140667100222 змінити, доповнити пункт 2. словами та пункт 28. підпунктом д) і викласти у такій редакції:
« 2. (редакція по договору). Кадастровий номер земельної ділянки 6310136300:07:008:0004.
« 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 170 від 14.11.2013 становить 125877 грн. (сто двадцять п'ять тисяч вісімсот сімдесят сім гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.»
« 9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Харкові Харківської області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 1649/14 від 10.04.2014 на рік становить 3% від її нормативної грошової оцінки і складає 3776,31 грн. (три тисячі сімсот сімдесят шість гривень тридцять одна копійка), або в місяць 314,69 грн. (триста чотирнадцять гривень шістдесят дев'ять копійок).»
« 13. Розмір орендної плати переглядається у разі:
а) зміни умов господарювання, передбачених договором;
б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
в) зміни нормативної грошової оцінки;
г) внаслідок інфляції щорічно;
д) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
е) в інших випадках, передбачених законом.»
« 14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені законодавством, справляється пеня згідно діючого законодавства.»
« 28. д) в разі ухилення Орендаря від перерахунку орендної плати при настанні умов, передбачених п. 13 договору, Орендодавець має право звернутися до суду для визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною в зміненій редакції.»
ІІ. Ця додаткова угода є невідємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого «11» жовтня 2006 року за № 140667100222 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у органі, що провів їх державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Харківська міська рада Громадянин ОСОБА_1
Харківської області 64200, Харківська обл.., Балаклейський р-н,
ОСОБА_4, м-н Конституції, 7 м. Балаклея, вул. Данилевського, буд. 10
Код 04059243 код НОМЕР_1
В особі міського голови В особі громадянина
____Г.А.Кернес ______Є.В.Голозубов
/підпис/ /підпис/
3.Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 на користь Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 04059243, платіжні реквізити для перерахування коштів: (одержувач: Харківська міська рада, р/р 35417005032986, Банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 04059243) витрати понесені на сплату судового збору в розмірі 243 ( двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене в палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через суд І інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання його копії.
Головуючий: І.О.Грищенко