УХВАЛА
10 грудня 2015 р.
№ 876/11294/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську Головного управління ДФС у Івано-Франківській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі № 809/3170/13-а за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Всеукраїнської видавничої православної місії української автокефальної православної церкви про стягнення податкового боргу,–
встановив:
ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.10.2015 позовну заяву залишено без розгляду.
Із цією ухвалою не погодився позивач подав на неї апеляційну скаргу. Однак, оскільки така подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України (не долучено документ про сплату судового збору), ухвалою від 20.11.2015 її залишено без руху та надано 10-денний строку, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення вказаних недоліків.
Згідно наявного у справі повідомлення про вручення поштового відправлення, копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху апелянт отримав 30.11.2015.
09.12.2015 на адресу суду апеляційної інстанції надійшло клопотання ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору, оскільки у апелянта відсутні кошти на сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі – Закон № 3674-VI).
Статтею 8 Закону № 3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказаній нормі кореспондують положення ч. 1 ст. 88 КАС України, з аналізу яких можна дійти висновку, що звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору може бути здійснено судом за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити. При цьому, саме на останніх покладено обов’язок доведення суду важкого майнового стану.
Однак, апелянт посилаючись на відсутність відповідних коштів для сплати судового збору, не надав жодних доказів, які б ці обставини підтверджували.
Таким чином, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
З огляду на відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні, вважаю за необхідне встановити новий строк виконання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху від 20.11.2015, а саме до 30.12.2015.
Керуючись ст.ст. 87, 88, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
ухвалив:
відмовити у задоволенні клопотання Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську Головного управління ДФС у Івано-Франківській області про відстрочення сплати судового збору.
Встановити новий строк до 30.12.2015 виконання ухвали судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2015 про залишення без руху апеляційної скарги Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську Головного управління ДФС у Івано-Франківській області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі № 809/3170/13-а за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Всеукраїнської видавничої православної місії української автокефальної православної церкви про стягнення податкового боргу.
Роз’яснити, що у разі не виконання у встановлений строк ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, відповідно до вимог ст.ст. 108, 189 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда