Справа № 161/12394/15-а
Провадження № 2-а/161/453/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2015 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Крупінської С.С.
при секретарі - Бакай Г.М.
з участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 97-1 від 18 лютого 2015 року протиправним.
Свої вимоги мотивує тим, п. 5 рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 414-1 від 17.08.2006 року «Про заселення вільних квартир та виведення житлових приміщень зі складу службових» їй було надано двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 як інваліду 3 групи по ЧАЕС та її дочці ОСОБА_2 як інваліду 1 «А» групи інвалід з дитинства,захворювання визване впливом аварії на ЧАЕС.
На підставі даного рішення 14.05.2009 року відділом реєстру житлового фонду Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради було видано розпорядження № 885-р «Про приватизацію квартир державного житлового фонду» і дана квартира була приватизована.
Рішеннями Луцького міськрайонного суду, які набрали законної сили, квартира, яка була їй надана, визнана непридатною для проживання через невідповідність державним будівельним нормам, рішення виконавчого комітету Луцької міської ради про надання житла і розпорядження відділу реєстру житлового фонду департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради про його приватизацію визнані протиправними та скасовані.
У зв'язку з цим, вона знову звернулась до виконавчого комітету Луцької міської ради про виділення їй з дочкою житла, яке б відповідало вимогам ч. 1 ст. 50 ЖК України, та рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 18.02.2015 року № 97-1 її поновили на квартирному обліку з дати попереднього перебування з 29.01.2002 року, де вона перебуває в списку осіб, які переселяються із забрудненої зони внаслідок аварії на ЧАЕС під номером 81 та в списку осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії під номером 59.
Вважає, що даним рішенням відповідач в черговий раз порушив її та її дитини законні права, свободи та інтереси, а тому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 18 лютого 2015 року № 97-1.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала, просила суд його задовольнити, суду пояснила, що відсутність житла дає їй підстави звернутись до суду з позовом щодо рішення, яким її поставили на облік.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день і час слухання справи, суд вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутності.
Заслухавши думку позивача, дослідивши матеріали справ, суд приходить до висновку, що адміністративний позов до задоволення не підлягає.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 17 серпня 2006 року № 414-1 «Про заселення вільних квартир та виведення житлових приміщень зі складу службових», ОСОБА_1 та її дочці було надано двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1. Надання даної квартири відбулося зі зняттям її з квартирного обліку, на якому вона перебувала з 29 січня 2002 року в списку сімей, в складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС.
Як вбачається з постанови Луцького міськрайонного суду від 17.09.2014 року, то вищезазначене рішення виконавчого комітету Луцької міської ради визнано протиправним, так як надана позивачу квартира на відповідає вимогам ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», в тому числі по санітарно-гігієничним вимогам та інженерному обладнанню, а також вимогам ДБН Е.2.5-20-2001 «Газопостачання», СНІП 2.04.05-91 «Опалення, вентиляція і кондиціонування», а відтак є не придатною для проживання в зимовий період через неможливість здійснювати опалення.
Тобто, ОСОБА_1 на даний час не є забезпеченою житлом та потребує його отримання. Порядок надання житлових приміщень громадянам регламентується житловим кодексом України у відповідності з Правилами квартирного обліку. Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов здійснюється виконавчим комітетом Луцької міської ради. Квартирний облік є першою обов'язковою умовою процесу забезпечення житлом в будинку державного і громадського житлового фонду.
Виконавчий комітет Луцької міської ради своїм рішенням № 97-1 від 18 лютого 2015 року офіційно провів реєстрацію права на отримання житлового приміщення та поновлення ОСОБА_1 з сім'єю в складі 2-х осіб на квартирному обліку для забезпечення отримання житла у списку осіб, які переселені з території, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС з дати попереднього перебування 29.01.2002 року.
Таким чином, відповідач діяв в межах та у спосіб наданих йому Законом повноважень, при цьому не порушував прав та інтересів позивача, а тому суд приходить до висновку, що вказаним рішенням права та інтереси позивача та членів її сім'ї не порушено, а тому підстав для визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 97-1 від 18 лютого 2015 року суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 11, 159, 160, 163, 167 КАС України, суд, -
Постановив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 18 лютого 2015 року № 97-1 протиправним- відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С. Крупінська