м. Красний Лиман Справа № 236/3489/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2015 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який працює директором ТОВ "Форесцентр", ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, місце реєстрації: вул. Бульварна, 10/101, м. Слов"янськ Донецької області,
за ст. 85 ч. 5 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому розяснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
ВСТАНОВИВ:
19 жовтня 2015 року об 11 годині 00 хвилин ОСОБА_2, який орендує водойму в районі Зеленого Клину м. Красний Лиман Донецької області, не виконував планові показники у частині зариблення та вилову водних біоресурсів.
Тобто ОСОБА_2 порушив ст. 35 ЗУ "Про рибне господарство", за що передбачена відповідальність за ст. 85 ч.5 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 з'явився, провину визнав, підтвердив викладені у протоколі обставини, просив суд суворо його не карати.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 5 КУпАП.
Статтею 85 ч. 5 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил здійснення видів спеціального використання об'єктів тваринного світу.
Факт скоєння ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 85 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 003470 від 19.10.2015 року, та поясненнями ОСОБА_2 в протоколі.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст.85 ч.5 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення - щире каяття, яке являється обставиною, що пом"якшує відповідальність, відсутність обставин, що її обтяжують.
Тому, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у вигляді штрафу без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки саме такий вид і розмір стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Крім того, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушникам необхідно стягнути судовий збір на користь держави у розмірі 243,60 гривень.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 85 ч. 5, 283-284 КпАП України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 за ст. 85 ч. 5 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 340,00 (триста сорок грн. 00 коп.) гривень (Державний бюджет м. Красний Лиман, код платежу 21081100, р/р 31117106700063, ЄДРПОУ 37894853, МФО 834016, банк одержувача ГУ ДКУ в Донецькій області) без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 680,00 (шістьсот вісімдесят грн. 00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (р/р: 31211206700063, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ у м. Красний Лиман/22030001, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030001 Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050), пункт 5) судовий збір в розмірі 243,60 (двісті сорок три грн. 60 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення.
Суддя -