Ухвала суду № 54390665, 17.12.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.12.2015
Номер справи
826/53/14
Номер документу
54390665
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

17 грудня 2015 року м. Київ № 826/53/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. розглянувши у порядку письмового провадження заяву начальника Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 826/53/14

за позовом Державного підприємства "Українське авіаційно-транспортне підприємство "Хорів-АВІА"

до Управління Державної казначейської служби України у Оболонському районі м.Києва,

Державної податкової інспекції у Оболонському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м.Києві,

Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві

про стягнення бюджетної заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Постановою у справі № 826/53/14 від 27 березня 2014 року позовні вимоги Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» задоволено повністю.

Постановлено стягнути з Управління Державної казначейської служби Оболонському районі м. Києва на користь Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» бюджету заборгованість з податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на рахунок Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» в банку (р/р 26004313972 в ПАТ «Діамантбанк», МФО 320854) в розмірі 1 542 801,00 грн.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06.11.2014р. рішення суду першої інстанції залишено без змін.

На виконання зазначеного судового рішення, Окружним адміністративним судом м. Києва 06.02.2015 року видано виконавчий лист.

Через канцелярію суду 11.06.2015 р. року від начальника Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві надійшла заява про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 826/53/14, в якій він просив змінити спосіб та порядок виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.03.2014 року у справі № 826/53/14, наступним чином: замінити «стягнути з Управління Державної казначейської служби Оболонському районі м. Києва на користь Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» бюджету заборгованість з податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на рахунок Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» в банку (р/р 26004313972 в ПАТ «Діамантбанк», МФО 320854) в розмірі 1 542 801,00 грн.» на «Стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України у місті Києві на користь Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» бюджету заборгованість з податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на рахунок Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» в банку (р/р 26004313972 в ПАТ «Діамантбанк», МФО 320854) в розмірі 1 542 801,00 грн.)».

В обґрунтування зазначеної заяви начальник Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві зазначив, що на рахунках Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві не акумулюються кошти для виплати бюджетної заборгованості, натомість казначейська служба здійснює обслуговування рахунків, спеціально призначених для здійснення зазначених виплат.

Керуючись частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи неприбуття у судове засідання 13.10.2015 року представників сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце судового розгляду, суд перейшов до розгляду заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення у письмовому провадженні.

Згідно частини 5 статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно вимог ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.

Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

Ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено в загальному порядку.

Згідно положень частини 2 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження», рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Так, механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначає Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 (надалі - Порядок).

Згідно пункту 3 Порядку, рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

За правилами пункту 19 Порядку, безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Порядок повернення (стягнення) надмірно сплачених (стягнутих) коштів з Державного бюджету України включає в себе таке повернення (стягнення) саме через органи Державної казначейської служби України, оскільки такі кошти акумулюються на рахунках Державної казначейської служби України та на рахунках органів Державної казначейської служби України.

Отже, Державна казначейська служба України (Державне казначейство України) та її органи є однією структурою, що акумулює на своїх рахунках кошти, які сплачуються платниками податків та стягуються з платників податків до Державного бюджету України, а відповідно через Державну казначейську служба України та її відповідні органи платником податків може бути стягнуто надмірно сплачені (стягнуті) кошти з Державного бюджету України.

Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і спосіб, раніше встановлений і не тягне за собою зміни рішення по суті.

При вирішенні питання про зміну способу і порядку виконання суд повинен з'ясовувати обставини, що свідчать про неможливість виконання рішення.

Таким чином, зважаючи на те, що в даному випадку зарахування коштів згідно наявних розрахункових документів здійснювалось на рахунки Державного бюджету України, які відкриті саме в Головному управлінні Державного казначейства України у м. Києві, що входить до структури та підпорядковується Державній казначейській службі України (Державному казначейству України), суд приходить до висновку про задоволення заяви про зміну порядку виконання судового рішення у справі № 826/53/14 шляхом зміни порядку виконання постанови.

Приймаючий до уваги викладене у сукупності та керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Заяву начальника Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 826/53/14 задовольнити.

Змінити порядок виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.03.2014р. у справі №826/53/14 за позовом Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» до Управління Державної казначейської служби України у Оболонському районі м. Києва,

Державної податкової інспекції у Оболонському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м.Києві, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про стягнення бюджетної заборгованості, в частині стягнення з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» бюджетну заборгованість у розмірі 1 542 801,00грн., вказавши: стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України у м. Києві на користь Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» бюджетну заборгованість з податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на рахунок Державного підприємства «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВІА» в банку (р/р 26004313972 в ПАТ «Діамантбанк», МФО 320854) в розмірі 1 542 801,00 грн.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Р.О. Арсірій