Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/2391/15-а
Провадження № 2-а/483/64/2015
У Х В А Л А
17 грудня 2015 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Шевиріна Т.Д., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до командира військової частини 2161 ОСОБА_2, третя особа військова частина 2161 Державної прикордонної служби України, про визнання дій протиправними та скасування протоколу АзЧРУ №103929 від 22.10.2015р., -
В С Т А Н О В И Л А :
16 грудня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, предметом якого є: визнання дій відповідача протиправними та скасування протоколу АзЧРУ №103929 від 22.10.2015р..
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 22 жовтня 2015 року командиром військової частини 2161 ОСОБА_2 складено протокол, який не відповідає вимогам п. 1 Розділу ІІ Інструкції з оформлення протоколів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства оборони України №222 від 19.05.2015р. Так, підставою для складення протоколу є: виявлення правопорушення безпосередньо; отримання доповідей підлеглих службових осіб або отримання повідомлень від інших осіб. Оскільки до протоколу не долучено жодного з перелічених документів, підстав для його складення не вбачається. Крім того, в протоколі невірно зазначено орган, який буде розглядати справу про адміністративне правопорушення. Згідно з протоколом, він буде розглядатися Очаківським міськрайонним судом, тоді як такого суду немає, а є Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятоюстатті 105 цього Кодексу.
Так, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Всупереч припису зазначеної норми процесуального права, заявник звернувся до суду з вимогою про скасування протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд звертає увагу, що протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням органу влади, а відтак не може бути оскаржений в судовому порядку.
Складений протокол є способом фіксації вчиненого правопорушення, а рішення про притягнення до адміністративної відповідальності приймається за результатами розгляду такого протоколу і викладається у формі постанови або рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 0, 4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 487 грн 20 коп..
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем надано лише одну копію позову, замість двох для відповідача та для третьої особи.
Крім того, до позову не долучено квитанцію про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихст. 106 цього кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до командира військової частини 2161 ОСОБА_2, третя особа військова частина 2161 Державної прикордонної служби України, про визнання дій протиправними та скасування протоколу АзЧРУ №103929 від 22.10.2015р. - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити, що для усунення недоліків необхідно: подати до суду у трьох примірниках адміністративний позов в новій редакції, виклавши позовні вимоги згідно з ч. 4ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України; сплатити судовий збір у розмірі 0, 4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 487 грн 20 коп., на р/р 31215206700282, отримувач коштів УДКСУ в Очаківському районі, код ЄДРПОУ отримувача - 37929131, Банк отримувача ГУДКСУ в Миколаївській області, Код банку отримувача 826013, Код класифікації доходів бюджету 22030001, Код ЄДРПОУ суду 26499008 та подати до суду оригінали квитанцій, що підтверджують цю сплату.
Роз'яснити, що у разі усунення вказаних вище недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного подання до суду та що в іншому разі вона вважатиметься неподаною і її буде повернуто.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: