ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
15 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 821/3267/15-а
Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Войтович І.І.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Стас Л.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. по справі № 821/3267/15-а
позивач ОСОБА_2 підприємство "ОСОБА_1 лісове господарство"
відповідач ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області
про скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. задоволено позов Державного підприємства "ОСОБА_1 лісове господарство" до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
На зазначену постанову суду ОСОБА_1 ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 листопада 2015 р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у з`вязку з тим, що по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги та наданий строк для усунення недоліків.
На виконання ухвали суду ОСОБА_1 ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області надано до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю достатнього фінансування.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки або звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону
Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження майнового стану апелянтом надано копію рішення від 31 грудня 2014 року про внесення установи до Реєстру неприбуткових установ та організацій та довідку щодо відсутності видатків на оплату судового збору.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір від 23.01.2015 № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
При цьому, оскільки ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Із врахуванням викладеного, у задоволенні клопотання ОСОБА_1 ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Згідно з ч.3 ст.108 та ч.3 ст.189 КАС України апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
Оскільки ОСОБА_1 ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області не виконано вимоги ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 листопада 2015 року, є підстави для повернення апеляційної скарги.
Керуючись ч.3 ст.108, ст.187, ч.3 ст.189 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області повернути апелянту.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя:Стас Л.В.