ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2015 року м. Мукачево Справа №303/7547/15-п
3/303/1385/15
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області В.В.Кость, розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції Закарпатської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2),
за частиною першою ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Управлінням патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції Закарпатської області подано на розгляд суду матеріали справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною першою ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення суд констатує наступне.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Згідно зі ст. 215 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Для визнання діяння правопорушенням і, відповідно, застосування передбачених правовими нормами санкцій необхідно встановити наявність у діянні особи складу адміністративного правопорушення.
Диспозиція статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення містить нормативне правило відносно адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються зокрема відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
У відповідності з частиною першою ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню (ст. 39 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Фактичні дані переданого на розгляд суду протоколу від 09.12.2015 серії АП 2 №469892 свідчать про те, що ОСОБА_1 09.12.2015 року о 10 годині 30 хв. в с. Ракошино Мукачівського району на вул. Леніна керував транспортним засобом марки «Mercedes-Benz 208», д./н. АО 60-18 ВС в стані алкогольного спяніння, чим порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.
Поряд з цим, з матеріалів адміністративної справи (довідка від 11.12.2015, а.с. 9) вбачається, що ОСОБА_1 протягом року вже притягався до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.09.2015.
Даних щодо скасування вищевказаного судового акту матеріали справи не містять.
За таких обставин, враховуючи невірну кваліфікацію дій ОСОБА_1 у протоколі про адміністративне правопорушення від 09.12.2015 року, суд позбавлений можливості обєктивно вирішити передану на розгляд адміністративну справу, що є підставою для її повернення Управлінню патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції Закарпатської області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 221, 256, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
1. Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за частиною першою ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Управлінню патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції Закарпатської області - для належного оформлення.
2. Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Кость