Справа № 761/3821/15-ц
Провадження № 2/761/3346/2015
У Х В А Л А
Іменем України
16 лютого 2015 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Савицький О.А., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича про стягнення компенсації за завдану майнову та немайнову шкоду не проведенням службового розслідування щодо протиправних дій державного виконавця,-
в с т а н о в и в :
10 лютого 2015 року на адресу Шевченківського районного суду м.Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича про стягнення компенсації за завдану майнову та немайнову шкоду не проведенням службового розслідування щодо протиправних дій державного виконавця.
Згідно із ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до змісту ст.2 КАС України вбачається, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Крім того, відповідно до положень ч.2 ст.21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач ставить вимоги про визнання дій відповідача з приводу незабезпечення проведення службового розслідування протиправними, тобто зазначений спір виник щодо виконання відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, владних управлінських функцій, при цьому, заявлені вимоги про відшкодування майнової та немайнової шкоди, заподіяної оскаржуваними діями, враховуючи положення ч.2 ст.21 КАС України, також не підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства.
У відповідності з п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги повинні розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст.2, 17, 18, 21 КАС України, ст.ст.3, 15, 122, 209, 210, 293, 294 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича про стягнення компенсації за завдану майнову та немайнову шкоду не проведенням службового розслідування щодо протиправних дій державного виконавця.
Роз'яснити ОСОБА_1, що з вказаними позовними вимогами слід звертатися в порядку адміністративного судочинства
Ухвалу суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя: