Ухвала суду № 54355307, 15.12.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2015
Номер справи
821/3387/15-а
Номер документу
54355307
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 821/3387/15-а

Категорія: 6.3 Головуючий в 1 інстанції: Бездрабко О.І.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:

Судді доповідача- Потапчука В.О.

суддів - Жука С.І.

- ОСОБА_1

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу ОСОБА_3 окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради, треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування рішень щодо передачі земельних ділянок у приватну власність, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить визнати нечинним та скасувати рішення Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради щодо передачі земельних ділянок у приватну власність № 85 від 29.10.1999 р. ОСОБА_4 та № 95 від 30.11.1999 р. ОСОБА_6

Ухвалою ОСОБА_3 окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2015 року позовну заяву повернено позивачу.

Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що ухвала винесена з порушенням норм процесуального права у звязку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Відповідно до приписів п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України встановлено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Колегія суддів, з огляду на зазначене, а також враховуючи те що в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи, - дійшла висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, вирішуючи питання про повернення позовної заяви суд першої інстанції виходив з того, що даний адміністративний позов підлягає поверненню позивачам на підставі п.6 ч.3 ст.108 КАС України, що не позбавляє їх права звернутись з цим позовом до місцевого загального суду як адміністративного.

Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно з Законом України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17.03.2011 р. систему центральних органів виконавчої влади складають міністерства України та інші центральні органи виконавчої влади. Система центральних органів виконавчої влади є складовою системи органів виконавчої влади, вищим органом якої є Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 16 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.

Відповідно до ст.140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Згідно зі ст.2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Статтею 5 вищевказаного Закону України визначена система місцевого самоврядування, яка включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Виходячи зі змісту наведених правових норм видно, що органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади мають різний правовий статус.

Колегія суддів, враховуючи те, що ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, в якому просять визнати нечинним та скасувати рішення Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради, тобто рішення органу місцевого самоврядування, а тому, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що даний спір з урахуванням положень п.1 ч.1 ст.18 КАС України предметно не підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, оскільки має розглядатись відповідним місцевим загальним судом як адміністративним.

Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що при прийнятті оскаржуваної ухвали суд першої інстанції дійшов вірних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 197,199, 200, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу ОСОБА_3 окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради, треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування рішень щодо передачі земельних ділянок у приватну власність, - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Суддя-доповідач: ОСОБА_7

Судді: Жук С.І.

ОСОБА_1