ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.12.2015р. Справа№ 914/3591/15
За позовом: Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача: Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, м.Львів
Третя особа: Львівська міська рада, м.Львів
про зобов'язання звільнити елемент благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленої тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1
Суддя Березяк Н.Є
Секретар судового засідання Кравець О.І.
За участю представників:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: не з'явився
Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради до відповідача Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 за участю третьої особи Львівської міської ради про зобов'язання звільнити елемент благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленої тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1.
Позивач та третя особа явки повноважних представників у судові засідання не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про дату час та місце розгляду справи ухвалами суду направленими на поштові адреси зазначені в позовній заяві.
Відповідач в судові засідання не з'явився, відзиву на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи ухвалами суду, які направлялись йому рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. За таких обставин суд вважає, що справа у відповідності до вимог ст. 75 ГПК України, може бути розглянута за відсутності відповідача.
В судовому засіданні 14.12.2015 року оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:
23.02.2015 року працівниками Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради СПД ФО ОСОБА_2 було скеровано лист за № 32 вих. - 397 з проханням надати дозвільні документи на встановлення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1.
Однак, дозвільних документів ні документів на встановлення тимчасової споруди за вище вказаною адресою СПД ФО ОСОБА_2 не надано.
18.03.2015 року інженером комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» ОСОБА_3 за порушення вимог п. 20.1.24 Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 24.04.2011 року № 376, а саме за самовільне встановлення тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1 на гр. ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № 3-16б.
Адміністративною комісією при Залізничній районній адміністрації від 22.04.2015 року за самовільне встановлення тимчасової споруди гр. ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
03.03.2015 року Залізничною районною адміністрацією Львівської міської ради розпорядженням № 119 «Про демонтаж самочинно встановленої тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1», зобов'язано СПД ОСОБА_2 демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду (малу архітектурну форму).
З метою забезпечення виконання СПД ОСОБА_2 даного розпорядження Залізничною районною адміністрацією листом № 32вих.-818 від 17.04.2015 р. було йому його скеровано та попереджено про примусове виконання в термін до 04.04.2015 р.
Як встановлено та відображено в Акті від 23.04.2015 р., що в зазначенні терміни СПД ОСОБА_2 добровільно не демонтував самочинне будівництво, що й стало приводом звернення до суду.
Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
При прийнятті рішення, суд виходив з наступного:
Рішенням виконкому Львівської міської ради від 09.09.2011 р. № 835 затверджено Положення про порядок врегулювання питань самочинного будівництва. Згідно п. 1.6.6. зазначеного положення влаштування малих архітектурних форм, тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності без дозволу виконавчого органу міської ради і належно затвердженої проектної документації або з істотним відхиленням від проекту належить до ознак самочинного будівництва.
Пунктом 5 статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» зазначено, що на об'єкт благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торгівельного лотки, павільйони, кіоски тощо.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем в порушення норм ухвали Львівської міської ради від 09.09.2011 р. № 835 самочинно встановлено без відсутності необхідного дозволу, тимчасову споруду (малу архітектурну форму), що належить територіальній громаді за адресою: АДРЕСА_1 і не виконано вимоги розпорядженням № 119 «Про демонтаж самочинно встановленої тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1», прийнятого Залізничною районною адміністрацією Львівської міської ради про добровільний демонтаж самочинно встановленої споруди до 04.04.2015 року, що підтверджено і в Акті від 23.04.2015 р.
Матеріалами справи підтверджується і не заперечується відповідачем та обставина, що станом на час розгляду справи по суті, розміщення малої архітектурної форм на вулиці Садовій, 2а у м. Львові здійснюється підприємцем без отримання дозволу на його розміщення та без укладення відповідного договору оренди.
Розпорядженням голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 119 «Про демонтаж самочинно встановленої тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1», було зобов'язано демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду (малу архітектурну форму) в термін до 04.04.2015 року.
Дане розпорядження не скасовано, доказів його визнання нечинним суду не надано.
На виконання зазначеного вище Розпорядження позивачем було направлено відповідачу лист про вжиття заходів по демонтажу малої архітектурної форми. Однак, вимоги про самовільне здійснення демонтажу відповідач не виконав.
Як вбачається з акту від 23.04.2015 р. в зазначений термін відповідач добровільно не демонтував самочинне будівництво.
Згідно із ч. ч. 3, 4 ст. 11 ЦК України, зобов'язання, цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, актів органів місцевого самоврядування. Згідно зі ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, законами України. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Згідно із ч. ч. 1, 3 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач в судове засідання не з'явився, позов не заперечив, доказів отримання дозволу на розміщення МАФ суду не надав, а відтак суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення.
Судові витрати слід віднести на відповідача в порядку ст. 49 ГПК України.
Керуючись 3,4,41,42,43, 44;45,46,12,32,33,34,35,36,43,49,75,82,84,85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1.Позовні вимоги задоволити.
2.Зобов"язати Субєкт підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), звільнити елемент благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленої тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: АДРЕСА_1.
3.Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) - на користь Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради (79022, м. Львів, вул. І.Виговського, 34, код ЄДРПОУ 04056084) - 1 218,00 грн. судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів до Львівського апеляційного господарського суду .
Накази видати у відповідності до ст. 116 ГПК України.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 16.12.2015 року.
Суддя Березяк Н.Є.