КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 жовтня 2015 року справа № 366/3409/14-а
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є.;
при секретарі судового засідання- Сакевич Ж.В.;
за участі представника позивачки- Грищенка С.В.;
представника третьої особи- Абрахімової -Кобилінської Т.В.;
розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Іванківської селищної ради Іванківського району Київської області, відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської РДА Київської області, Департаменту містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації третя особа-товариство з обмеженою відповідальністю "Біогазенерго" про визнання протиправними та скасування рішень,
в с т а н о в и в:
до суду звернулась ОСОБА_2 з позовом до Іванківської селищної ради Іванківського району Київської області, відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської РДА Київської області, Департаменту містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації , третя особа ТОВ "Біогазенерго" про визнання протиправними та скасування рішень.
Як вбачається із поданої позовної заяви, позивачкою оскаржуються рішення відповідача від 18.08.2011р. №VI-17-525 та від 24.11.2011 р. №VI-21-683 "Про надання дозволу на розроблення детального плану території для будівництва когенераційної електростанції" та "Про затвердження детального плану території розміщення теплової електростанції" відповідно.
Із даним позовом ОСОБА_2 звернулась до суду 07.11.2014 р., про що свідчить штамп Іванківського районного суду Київської області вх.№9246/14.
Відповідно до ст.99 КАСУ, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст.99 КАСУ передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк який, якщо не встановлено інше обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтресів.
У судовому засіданні представник позивачки стверджує, що його довіритель дізналася про наявність оспорюваних рішень, якими порушені її права у 2014 р., проте надати докази на підтвердження вказаної обставини не зміг, пославшись на рішення Київського апеляційного адміністративного суду по даній справі від 29.01.2015 р.
Як вбачається із рішення КААС судом апеляційної інстанції було встановлено, що позивачка дізналась про існування оскаржуваних рішень з листа Іванківської селищної ради Іванківського району від 16.09.2014 р., адресованого ОСОБА_3
Як слідує із листа Іванківської селищної ради від 16.09.2014 р., дійсно на адресу ОСОБА_3 були направлені рішення Іванківської селищної ради ради від 18.09.2011 р. та 24.11.2011 р №VI-17-525 та №VI-21-683.
Проте, ні матеріали поданої позовної заяви, ні інші документи адміністративної справи не свідчать про те, що ОСОБА_4 могла дізнатись про наявність цих рішень лише від ОСОБА_3
Більше того, відповідно до ч.5 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Згідно ч.11 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Частиною 12 Закону України "Про місцеве самоврядування" зазначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Згідно із ст.3 Закону України "Про доступ до публічної інформації" кожному громадянину гарантується доступ до публічної інформації, визначеними у цій статті заходами.
Відповідно до ст.5 цього Закону держава забезпечує усім громадянам та фізичним особам доступ до публічної інформації шляхом: систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом, в тому числі і наданням інформації за запитами та/або за запитом зацікавленої особи.
На розпорядників інформації приписами ст.15 Закону покладено обов'язок щодо її оприлюднення.
Отже, чинним законодавством передбачено право фізичних осіб на одержання в установленому законодавством порядку права доступу до будь-якої публічної інформації, а що стосується рішень Іванківської селищної ради, то вони відповідно до положень Закону України "Про місцеве самоврядування" підлягали обов'язковому опублікуванню, оскільки з фактом їх опублікування пов'язано набуття ними чинності.
З огляду на вищевикладене суд зазначає, що позивачка могла та повинна була дізнатися про наявність оспорюваних рішень у 2011 р., позаяк такі рішення набули чинності, а відтак відповідно до ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування" були оприлюднені.
Ненадання позивачкою доказів неможливості отримання та ознайомлення з оспорюваними рішеннями Іванківської селищної ради у 2011 р. або доказів поважності причин пропуску строку, встановленого на оскарження рішень відповідача, суд вважає грунтовною підставою для залишення поданої позовної заяви ОСОБА_2 без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом надання доказів неможливості отримання або ознайомлення з оспорюваними рішеннями у 2011 р. в порядку, визначеному Законом України "Про доступ до публічної інформації" або доказів поважності причин пропущеного процесуального строку.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ОСОБА_2 до Іванківської селищної ради Іванківського району Київської області, відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської РДА Київської області, Департаменту містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації товариство з обмеженою відповідальністю "Біогазенерго" про визнання протиправними та скасування рішень, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 28 жовтня 2015 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.