Справа №333/4764/15-ц
Пр. № 2-а/333/84/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.12.2015 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого - судді Боровікової А.І. при секретарі Кабановій К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
У липні 2015р. позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, вказавши, що
відповідно з довідки-рахунку від 10.02.2015 серія ААЕ № 008690, гр. ОСОБА_1 придбав автомобіль марки GEELY Emgrand X7, двигун №JLD-4G20E4JD02228, кузов № L108DВS53Е3116889, за 358900,00 грн. (вартість без ПДІ 299083,33 грн.).
У звязку з цим ОСОБА_1 набув статусу платника збору на обов'язкове державні пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів.
Відповідно до п. 15 Порядку суми збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій, визначених пунктом 12 цього Порядку, сплачуються платниками н бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджет) відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державне реєстрації в Україні легкового автомобіля в підрозділах Державтоінспекції МВС.
Відповідно до вимог вказаних нормативних актів відповідачем під час реєстрації автомобіля було надано копію квитанції від 11.02.2014 № ПН4552 про сплату до бюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя збору на обовязкове державне пенсійне страхування у сумі 11963,33 грн.
Під час проведення перевірки Центру № 1 надання послуг, повязаних використанням автотранспортних засобів, з обслуговування м. Запоріжжя та Запорізького району УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області спеціалістом управління було виявлено факт ненадходження суми збору на обовязкове державне пенсійне страхування, сплаченого відповідачем при реєстрації автомобіля, на рахунок управління Державної казначейське служби України у м. Запоріжжі Запорізької області.
Даний факт було підтверджено листом управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області від 30.04.2015 № 04-08.4/580-1272.
Тобто заборгованість відповідача зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів станом на 23.06.2015 складає 11963 грн. 33 коп.
Управління неодноразово намагалося у досудовому порядку врегулювати питанню стягнення заборгованості, зокрема, на адресу відповідача направлявся лист від 14.05.201f № 8763/04, який ним отримано не було.
Відділення поштового звязку повернуло на адресу управління вказаний лист відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Таким чином, внаслідок бездіяльності відповідача ОСОБА_2 державою недоотримано 11 963 грн. 33 коп., які мали бути спрямовані до державного бюджету України.
Позивач просить суд стягнути на користь держави з відповідача з ОСОБА_2 заборгованість з сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуженню легкових автомобілів у розмірі 11 963 грн. 33 коп.
Відповідач надав письмові заперечення проти позову, вказавши, що 10.02.2015 року відповідачем було придбано транспортний засіб. 11.02.2015 року здійснено платіж відповідно до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій до бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 року № 1740) у сумі 11963 грн. 33 коп. через установу банку, а саме через касу відділення ПАТ «ЗЛОТОБАНК» код СДР1ІОУ 35894495, яке знаходилось безпосередньо у приміщенні підрозділу Державтоінспекції МВС України в Запорізькій області.
Тобто факт своєчасної сплати позивачем грошових зобов'язань підтверджується квитанцією про сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження лег кових автомобілів. Просив суд у задоволенні позову відмовити.
До судового засідання представник позивача не з»явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Відповідач до судового засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомив.
За вказаних обставин суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено:
Згідно з п. 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановок Кабінету міністрів України від 23.07.2014 № 280, Пенсійний фонд України відповідно де покладених на нього завдань, зокрема, організовує, координує та контролює робот) територіальних органів щодо забезпечення надходжень від сплати збору на обовязкові державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень відповідно де законодавства, а також стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно ш нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.
Відповідно до пп. 6 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України і районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановок правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485, управління відповідно де покладених на нього завдань, зокрема, здійснює контроль за додержанням вимог законодавства про загальнообовязкове державне пенсійне страхування, правильності нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інших платежів.
Тобто територіальні органи Пенсійного фонду України наділені повноваженнями ш контролю за своєчасністю та повнотою сплати збору на обовязкове державне пенсійні страхування, у тому числі й з операцій відчуження легкових автомобілів.
Відповідно до п. 7 ст. 1 Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР „Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування (далі - Закон № 400) платниками збору на обовязкове державне пенсійне страхування є, зокрема, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в підрозділах Державно автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків забезпеченню легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів згідно із законом.
Згідно з п. 12 Порядку сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740 (далі - Порядок), платниками збору на обов'язкове державні пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів є підприємства установи та організації всіх форм власності, а також фізичні особи, які набувають праве власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні і підрозділах Державтоінспекції МВС, шляхом:
-купівлі легкових автомобілів, у тому числі у виробників або торгівельних організації (крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів згідно із законодавством);
-міни;
дарування (безоплатної передачі);
успадкування (крім випадків успадкування легкового автомобіля відповідно до закону);
-з інших підстав, передбачених законодавством.
Як вбачається з довідки-рахунку від 10.02.2015 серія ААЕ № 008690, гр. ОСОБА_1; Володимирович придбав автомобіль марки GEELY Emgrand X7, двигун №JLD-4G20E4JD02228, кузов № L108DВS53Е3116889, за 358900,00 грн. (вартість без ПДІ 299083,33 грн.).
У звязку з цим ОСОБА_1 набув статусу платника збору на обов'язкове державні пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів.
Згідно з п. 6 ст. 2 Закону № 400 обєктом оподаткування є, зокрема, для платників збору, визначених пунктом 7 статті 1 цього Закону, - вартість легкового автомобіля.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 4 Закону № 400 на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: зокрема, для платників збору, визначених пунктом 7 статті 1 цього Закону, залежно від вартості об'єкта, визначеного пунктом 6 статті цього Закону:
3відсотки - якщо об'єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
4відсотки - якщо об'єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 29і розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
5відсотків - якщо об'єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.
Аналогічна норма міститься й у п. 13 Порядку.
Відповідно до п. 15 Порядку суми збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій, визначених пунктом 12 цього Порядку, сплачуються платниками н бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджет) відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державне реєстрації в Україні легкового автомобіля в підрозділах Державтоінспекції МВС.
Відповідно до вимог вказаних нормативних актів відповідачем під час реєстрації автомобіля було надано копію квитанції від 11.02.2014 № ПН4552 про сплату до бюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя збору на обовязкове державне пенсійне страхування у сумі 11963,33 грн.
Під час проведення перевірки Центру № 1 надання послуг, повязаних використанням автотранспортних засобів, з обслуговування м. Запоріжжя та Запорізького району УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області спеціалістом управління було виявлено факт ненадходження суми збору на обовязкове державне пенсійне страхування, сплаченого відповідачем при реєстрації автомобіля, на рахунок управління Державної казначейське служби України у м. Запоріжжі Запорізької області.
Даний факт було підтверджено листом управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області від 30.04.2015 № 04-08.4/580-1272.
Тобто заборгованість відповідача зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів станом на 23.06.2015 складає 11963,33 грн.
Управління неодноразово намагалося у досудовому порядку врегулювати питанню стягнення заборгованості, зокрема, на адресу відповідача направлявся лист від 14.05.201f № 8763/04, який ним отримано не було.
Відділення поштового звязку повернуло на адресу управління вказаний лист відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Таким чином, внаслідок бездіяльності відповідача ОСОБА_1 державою недоотримано 11 963 грн. 33 коп., які мали бути спрямовані до державного бюджету України.
При цьому суд не приймає до уваги заперечення відповідача як безпідставні, оскільки в даному випадку банк взагалі не виконав доручення клієнта на переказ коштів.
Керуючись ст.ст. 104, 105, 106 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (69104, АДРЕСА_1, Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави заборгованість з сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуженню легкових автомобілів у розмірі 11963 грн. 33 коп., судовий збір у сумі 263 грн. 40 коп., усього у сумі 12226 грн. 73 коп.
Сума позову підлягає стягненню на рахунок управління Казначейства у м. Запоріжжя (Орджонікідзевський район): код СДРПОУ 38025409, р/р 31112155700007, МФО 813015 і ГУ ДКСУ у Запорізькій області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.І. Боровікова