Справа № 640/18778/15-а
н/п 2-а/640/214/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" листопада 2015 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Дмитрієв О.Ф., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції про зобов»язання внесення змін до актового запису цивільного стану, -
в с т а н о в и в:
До суду надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Відповідно до ч.ч 1-2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема:1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;5)спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до типового положення « Про відділ державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі» відділ державної реєстрації актів цивільного стану є структурним підрозділом Управління державної реєстрації головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, який реалізує повноваження Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Отже, Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції є державним органом.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Тобто вимога позивача до суб»єкта владних повноважень про внесення змін до актового запису цивільного стану не належить до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду, а належить до юрисдикції окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
За подання адміністративного позову по вказаній справі позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 121,80 грн.
Враховуючи, що позивачу адміністравний позов повернутий, то і сплачена сума судового збору підлягає поверненню.
Відповідно ч. 3ст. 7 Закону України "Про судовий збір"повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпеченням реалізації державної фінансової політики.
Додатково роз»янюю, що , відповідно до розділу IV «Порядок повернення державного мита» Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженоїнаказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 811, повернення державного мита у національній валюті здійснюється органом Казначейства, на рахунок якого зараховано цей платіж, за заявою платника. Повернення державного мита здійснюється на підставі заяви платника, поданої ним протягом року з дня зарахування державного мита до бюджету, до відповідного органу, що контролює справляння надходжень державного мита.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України 03.09.2013№787 про «ПОРЯДОКповернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів»
У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства подається оригінал або належним чином засвідчена копія ухвали суду.
{Пункт 5 розділу І доповнено новим абзацом пятим згідно з Наказом Міністерства фінансів№ 202 від 23.02.2015}
Ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду).
Керуючись ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суд, -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції про зобов»язання внесення змін до актового запису цивільного стану -повернути позивачеві.
Повернути ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 121,80 грн., сплачений за квитанцією № 13900949 від 06.07.2015 року (Отримувач коштів Управління Державної казначейської служби у Київському районі м.Харкова , Харківської області, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999675, Банк отримувача : ГУДКСУ у Харківській області, Код банку отримувача (МФО) 851011, Рахунок отримувача : 31219206700004).
Роз'яснити позивачу, що повернення адміністративного позову не позбавляє її права на звернення до Харківського окружного адміністративного суду в порядку встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»ятиднів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: