КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/15132/15 Суддя доповідач Грищенко Т.М.
У Х В А Л А
12 листопада 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Грищенко Т.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 р. у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз»,Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Гадячгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпрогаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Закарпатгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Івано-Франківськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кременчукгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Криворіжгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Мелітопольгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Одесагаз», Публічного акціонерного товариства «Полтавагаз» Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Рівнегаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Сумигаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тесминецягаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Уманьгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Харківгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Харківміськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Херсонгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Хмельниькгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Чернівцігаз» Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Чернігівгаз» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про скасування наказу № 122 від 02.03.2015 в частині, зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
Так, до апеляційної скарги додано документ про сплату апелянтом судового збору, в розмірі, меншому ніж це передбаченого п.п. 1 п. 3 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень КАС України, а саме: судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується в порядку, встановленому законодавством для державного мита.
У п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка набрала чинності станом на дату виникнення в апелянта права на апеляційне оскарження, встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а саме:
У п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинною на момент звернення позивача до суду першої інстанції з адміністративним позовом у цій справі, було закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за адміністративного позову майнового характеру 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
У Законі України «Про Державний бюджет на 2015 рік» станом на 01.01.2015 р. було встановлено розмір мінімально заробітної плати 1218,00 грн.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинною на момент звернення позивача до суду першої інстанції з адміністративним позовом у цій справі, було закріплено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Частиною шостою статті 3 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 №3674-VI “Про судовий збір” від 23.01.2015 №2 доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України “Про судовий збір”, якою визначено, що з урахуванням вимог статті 6 Закону України “Про судовий збір” з позовних заяв, що містять кілька вимог, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Отже, з викладених правових норм вбачається, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції у справі за позовом майнового та немайнового характеру, судовий збір становить 5439,59 грн. (4872х110%+73,08х110%).
Так як апелянтом сплачено суму судового збору – 80,39 грн., то сума доплати складає (5439,59 – 80,39) – 5359,20 грн.
Таким чином, в порушення наведених норм, апелянтом сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги не в повному розмірі.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності -206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване рішення прийнято судом першої інстанції 25.09.2015 року, однак апеляційна скарга подана до суду 05.11.2015 року, тобто з пропуском встановленого КАС України процесуального строку.
Апелянт в апеляційній скарзі звертається з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження оскаржуваної постанови, в якому зазначається, що оскаржувана постанова отримана Міненерговугіллям України 28.09.2015, що підтверджується відбитком штампу вхідного документу на першій сторінці постанови, а тому кінцевим терміном оскарження є 08.10.2015.
Міненерго вугілля України через відділення поштового зв'язку № 1 м. Києва. 08.10.2015 направило апеляційну скаргу на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва56, що підтверджується описом вкладення у цінний лист із зазначенням номера (ідентифікатора) поштового відправлення № 0100133068680 та відбитком штампу Укрпошти, із зазначенням дати 08.10.2015. Також у квитанції про оплату поштового відправлення зазначений той самий номер (№ 0100133068680) поштового відправлення та адресат: Окружний адміністративний суд, м. Київ, 01014.
Як зазначає апелянт, з вини працівників поштового відділення було помилково відправлено зазначену апеляційну скаргу на адресу Вінницького окружного адміністративного суду, який повернув її до Міністерства, що підтверджується відбитком штампу Вінницького окружного адміністративного суду на першій сторінці апеляційної скарги від 07.10.2015 № 17/2121, супровідним листом Вінницького окружного адміністративного суду від 21.10.2015 № 2369/15 та конвертом.
Разом з тим, як вбачається з відстеження пересилання поштових відправлень, розміщеного на сайті Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», лист з номером (ідентифікатором) поштового відправлення № 0100133068680 було вручено за адресою Київ 14 (01014) – 12.10.2015 року, а не надіслано на адресу Вінницького окружного адміністративного суду, та отримане останнім 21.10.2015 року, як це зазначено апелянтом.
Крім того, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України не надано конверту, в якому було надіслано дану апеляційну скаргу 08.10.2015 року. Також, апелянтом не надано, як доказ, реєстр поштових відправлень від 08.10.2015 року з ідентифікатором поштового відправлення № 0100133068680.
Таким чином, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України не надано достатніх доказів для поновлення строку апеляційного оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадках, якщо вона подана після закінчення строків.
При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження (ч. 4 ст. 189 КАС України).
Враховуючи викладене, прихожу до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України – залишити без руху.
Роз’яснити апелянту, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші обґрунтовані підстави для поновлення строку з наданням доказів та доплатою судового збору за подання апеляційної скарги на оскаржувану постанову в сумі 5359,20 грн.
У разі невиконання вказаного у вищезазначений строк, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Т.М.Грищенко