копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2015 р. Справа № 804/13207/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "БаДМ", третя особа - Військова частина 3008 Національної гвардії України про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2015 року Державна фінансова інспекція у Вінницькій області звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «БаДМ», третя особа Військова частина 3008 Національної гвардії України, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «БаДМ» неправомірно отримані кошти в загальній сумі 3 892,52 грн. в дохід державного бюджету на розрахунковий рахунок №31119090700002 в ГУ ДКС України у Вінницькій області, МФО 802015, код 21080500 «Інші надходження».
В обґрунтування позову позивач зазначив, що за результатами аналізу діяльності ТОВ «БаДМ» встановлено, що протягом 2014 року між в/ч 3008 та ТОВ «БаДМ» було укладено ряд договорів на поставку медикаментів, умовами яких передбачено закупівлю медикаментів за державні кошти.
Згідно видаткових накладних відповідачем на адресу в/ч 3008 було поставлено медикаментів на суму 59 499,99 грн., в тому числі ПДВ 3 892,52 грн.
Однак, позивач стверджує, що перерахування податку на додану вартість є порушенням чинного законодавства України оскільки Законом України від 01.07.2014 року №1561-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів» доповнено підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України та визначено, що на період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України спеціальних засобів індивідуального захисту, визначених у Законі.
В судове засідання прибув представник позивача.
Відповідач та третя особа в судове засідання не прибули, про дату, час і місце його проведення були повідомлені належним чином.
В матеріалах справи містяться письмові заперечення представника відповідача проти адміністративного позову. В письмових запереченнях зазначено, що відповідно до абзацу третього пункту 32 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України розпорядженням від 27 травня 2015 р. № 544-р затвердив обсяги лікарських засобів та медичних виробів, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, операції з ввезення яких на митну територію України та постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану.
Таким чином вбачається, що постачання лікарських засобів за договорами № 6/3МС від 07.10.2014 р., № 6/1МС від 07.10.2014р. та № 6/2МС від 7.10.2014 р., яке відбулося 15 жовтня 2014 року відбулося в час коли Кабінетом Міністрів України ще не були затверджені обсяги лікарських засобів та медичних виробів, операції з ввезення яких на митну територію України та постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану. Тому при постачанні лікарських засобів за видатковими накладними VZ38750311-1 від 15.10.2014, VZ38753705-1 від 15.10.2014 та VZ38748717-1 від 15.10.2014 відповідач не міг звільнити ці операції від оподаткування податком на додану вартість, як це передбачено п. 32 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Підпунктом «в» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України встановлено, що операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оподатковується податком на додану вартість за ставкою податку 7% від бази оподаткування.
Постачання лікарських засобів ТОВ «БаДМ» на користь Військової частини 3008 Національної гвардії України за договорами № 6/3МС від 07.10.2014 р., № 6/1МС від 07.10.2014 р. та № 6/2МС від 7.10.2014р. не відбувалося для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я.
Постачання лікарських засобів ТОВ «БаДМ» на користь Військової частини 3008 Національної гвардії України за договорами № 6/3МС від 07.10.2014р., № 6/1МС від 07.10.2014р. та № 6/2МС від 7.10.2014р. відбувалося до затвердження Кабінету Міністрів України відповідних обсягів лікарських засобів, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, операції з ввезення яких на митну територію України та постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану. Постачання відбулося 15 жовтня 2014 р., а відповідні обсяги затверджені лише 27 травня 2015р.
У зв'язку з вищевикладеним представник відповідача просив відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 26.01.1993 р. здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).
Згідно ст. 2 Закону № 2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Згідно п. 1 Постанови КМУ від 06.08.2014 р. №310 «Про затвердження Положення про Державну фінансову інспекцію України» Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Згідно п. 7 Постанови №310 Держфінінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи.
Державною фінансовою інспекцією у Вінницькій області було проведено ревізію окремих напрямів фінансово-господарської діяльності військової частини №3008 Національної гвардії України, в тому числі щодо використання коштів, виділених з резервного фонду державного бюджету у звязку із оголошенням мобілізації за період з 01.01.2013 р. по 01.01.2015 р.
З метою з'ясування договірних відносин, які існували між в/ч 3008 та ТОВ «БаДМ» позивачем на адресу відповідача було направлено лист від 02.02.2015 року щодо надання інформації.
18.02.2015 року позивач отримав від відповідача копії підтверджуючих документів.
За результатами аналізу діяльності ТОВ «БаДМ» встановлено, що протягом 2014 року між в/ч 3008 та ТОВ «БаДМ» було укладено ряд договорів на поставку медикаментів, а саме: 15.10.2015 р. №613/МС, 17.10.2014 р. №611/МС, 17.10.2014 №612/МС, умовами яких передбачено закупівлю медикаментів за державні кошти.
Згідно видаткових накладних відповідачем на адресу в/ч 3028 поставлено медикаментів на суму 59 499,99 грн., в тому числі ПДВ 3 892,52 грн.
Законом України від 01.07.2014 року №1561-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів» доповнено підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України та визначено, що на період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України спеціальних засобів індивідуального захисту, визначених у Законі.
Згідно п. 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України:
спеціальних засобів індивідуального захисту (каски, виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори), що класифікуються у товарній підкатегорії 6506 10 80 00 згідно з УКТ ЗЕД, бронежилети, що класифікуються у товарній підкатегорії 6211 43 90 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлених відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб'єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону; ниток для виготовлення бронежилетів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 5402 11 00 00 та 5407 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД; тканин (матеріалів) для виготовлення бронежилетів та шоломів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 3920 10 89 90 , 3920 61 00 00 , 3921 90 60 00 , 5603 14 10 00 , 6914 90 00 00 згідно з УКТ ЗЕД;
лікарських засобів та медичних виробів відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, в обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
лікарських засобів та медичних виробів без державної реєстрації та дозвільних документів щодо можливості ввезення на митну територію України, що призначені для використання закладами охорони здоровя та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоровя, за переліком та в обсягах, встановлених Кабінетом Міністрів України;
продукції оборонного призначення, визначеної такою згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України "Про державне оборонне замовлення", що класифікується за такими групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД.
Відповідно до п. 187.7 ст.187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.
Враховуючи вищевказані норми законодавства, суд не приймає заперечення відповідача та погоджується з доводами позивача про зайве використання відповідачем коштів Державного бюджету у розмірі 3 892,52 грн.
У зв'язку з цим суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Cтягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «БаДМ» неправомірно отримані кошти в загальній сумі 3 892,52 грн. (три тисячі вісімсот дев'яносто дві гривні п'ятдесят дві копійки) в дохід державного бюджету на розрахунковий рахунок №31119090700002 в ГУ ДКС України у Вінницькій області, МФО 802015, код 21080500 «Інші надходження».
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 23 жовтня 2015 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя ОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_1