ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
10 грудня 2015 року м. Київ К/800/51826/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Олендер І.Я., перевіривши дотримання статтей 17, 20, 210, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційної скарги Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року про відмову в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору у справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області до Публічного акціонерного товариства «Хмельницький цукровий завод» про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області подана у порядку та строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як вбачається з наданих копій оскаржуваних судових рішень, ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про звільнення від сплати судового збору відмовлено та ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області повернуто апелянту, у зв'язку з не сплатою судового збору.
У відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою в частині оскарження ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року про відмову в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити з наступних підстав.
У відповідності із статтею 13 Кодексу адміністративного судочинства України особам, які беруть участь у справі, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За правилами частини 2 статті 211 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.
Отже, скаржником оскаржується рішення суду апеляційної інстанції яке на підставі статті 211 Кодексу адміністративного судочинства України України не перешкоджає подальшому провадженню у справі, а тому у відкритті касаційного провадження слід відмовити.
Що стосується оскарження ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року, - в цій частині скарга підлягає залишенню без руху внаслідок наявності перешкод для відкриття касаційного провадження.
В результаті вивчення касаційної скарги встановлено її невідповідність статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме до скарги не додано:
- документ про сплату судового збору або копію документа, який надає право на пільги щодо його сплати.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області подала клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Зі змісту клопотання та долучених до нього матеріалів не вбачається, що наведені у клопотанні підстави є достатніми для його задоволення. Обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.
Згідно з вимогами підпункту 5 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI у редакції Закону № 484- VIII від 22 травня 2015 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна касаційна скарга подається до суду. За подання до адміністративного суду касаційної скарги на процесуальну ухвалу суду сплачується судовий збір у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Реквізити рахунку для зарахування судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі м. Києва; рахунок отримувача 31210255700007; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, код банку отримувача 820019 ; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; код класифікації доходу бюджету - 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 75)».
Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.
Керуючись статтями 108, 211, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області в частині оскарження ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року про відмову в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області до Публічного акціонерного товариства «Хмельницький цукровий завод» про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Повідомити скаржника, що на виконання цієї ухвали йому надається строк до 11 січня 2016 року.
У разі невиконання вимог суду щодо усунення недоліків касаційної скарги вона буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України І.Я. Олендер
Суддя І.Я. Олендер