ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/16457/15-п
пр. № 3/759/5292/15
11 грудня 2015 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С., розглянувши матеріали, що надійшли з управління патрульної служби МВС України у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН не відомий, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст.ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Святошинського районного суду м. Києва з управління патрульної служби МВС України у м. Києві надійшов адміністративний матеріал відносно гр. ОСОБА_1.
ОСОБА_1, 21.09.2015 року о 18 год. 06 хв., керував автомобілем «Хонда», державний номерний знак НОМЕР_1 по проспекту Перемоги, 148 в м. Києві в стані алкогольного сп'яніння, (огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою приладу «Драгер» №6810) в присутності двох свідків, чим порушив пункт 2.9 а) Правил дорожнього руху. Результат тесту 2,10 проміле.
Окрім того, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Хонда», державний номерний знак НОМЕР_1 по проспекту Перемоги, 148 в м. Києві з ознаками алкогольного, не вибрав безпечну швидкість для руху, не впорався з керуванням, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом - автомобілем марки «Шевроле», державний номерний знак НОМЕР_2, водій ОСОБА_2, що призвело до механічних пошкоджень зазначених транспортних засобів, чим порушив п. 12.1 Правил дорожнього руху, відповідальність за що встановлена ст.124 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
У судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився, про день і час розгляду справи повідомлявся належним чином, заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення суду не надав, про поважність причин неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від останнього не надходило.
Суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутністю гр. ОСОБА_1 на підставі матеріалів, що є у справі.
Відповідно до п.2.7 Інструкції "Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" (затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України №400/666 від 09.09.2009 року) установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами Державтоінспекції МВС з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видухуваному повітрі мають цифровий показник більше 2,10 проміле алкоголю в крові, тобто показники алкоголю в крові ОСОБА_1, перевищували дозволений рівень.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, співставивши їх з протоколами про адміністративне правопорушення, зі схемою ДТП та поясненнями свідків у справі, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення п. 2.9а), п. 12.1 Правил дорожнього руху та ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 124, 130 ч.1 КУпАП.
Вина гр. ОСОБА_1 в повному обсязі підтверджується зібраними по справі доказами в їх сукупності та співставленні.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Призначаючи вид і розмір адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, а також усі обставини справи в їх сукупності та співставленні.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суддя вважає за необхідне гр. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 124, 130 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення спеціального права наданого громадянину.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (станом на дату скоєння порушення).
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з подальшими змінами, установлено у 2015 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 вересня - 1378 гривень (станом на дату скоєння).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 124, ч. 1 ст. 130, 221, 245, 268, 283, 284, 285, 287-290, 294 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк два роки.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 грн. на рахунковий рахунок 31212206700009, банк ГУДКСУ в у м. Києві, МФО 820019, одержувач: УДКСУ у Святошинському районі, код отримувача 37962074, призначення платежу судовий збір за накладення адміністративного стягнення, код платежу 22030001.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Святошинський районний суд м. Києва.
Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя А. Ключник