У Х В А Л А
04.04.2014 Справа №607/5058/14-к
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є, при секретарі судового засідання Репетівській В.Р., розглянувши клопотання старшого прокурора Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_1 про надання дозволу проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації, в частині проведення ревізії щодо законності відшкодування управлінням праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації грошових коштів з державного бюджету субєкту господарської діяльності-фізичній особі ОСОБА_2, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації, в частині проведення ревізії щодо законності відшкодування управлінням праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації грошових коштів з державного бюджету субєкту господарської діяльності-фізичній особі ОСОБА_2, в рамках кримінального провадження №42013210230000008 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 222, ч.1,4 ст. 358 КК України, звернулася старший прокурор Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_1
В судовому засіданні старший прокурор Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_1 клопотання підтримала та просить його задовольнити.
В судовому засіданні представник Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації ОСОБА_3 проти задоволення клопотання не заперечила.
Заслухавши думку прокурора, представника, вивчивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як зазначено у клопотанні, Слідчим відділенням ЛВ міліції на станції Тернопіль УМВС України на Львівській залізниці проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42013210230000008, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 222 та ч.ч.1, 4 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в 2011-2012 роках між Тернопільською районною державною адміністрацією, управлінням праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації, з однієї сторони, та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_2, з іншої сторони, укладено договори на перевезення пільгової категорії громадян автомобільним транспортом (з 01 липня 2011 року договори на відшкодування за перевезення пільгових категорій населення автомобільним пасажирським транспортом), відповідно до яких ОСОБА_2 взяв на себе зобовязання з надання соціально значущих послуг з перевезення пасажирів на пільгових умовах, передбачених чинним законодавством, на маршруті «Тернопіль-Лучка» та «Тернопіль-Березовиця» (травень-червень 2011 року), а управління праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації зобовязувалось проводити відшкодування за перевезення пільгових категорій населення автомобільним пасажирським транспортом згідно поданих розрахунків в межах кошторисних призначень на дані цілі.
Відповідно до наданих перевізником розрахунків сум компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян при користуванні пасажирським транспортом на приміських маршрутах упродовж 2011-2012 років, сума компенсацій ОСОБА_2 склала 113 663,6 грн., у тому числі за 2011 рік 61 011,6 грн. та за 2012 рік 52 652,0 гривень.
Водночас, проведеною у квітні 2013 року перевіркою прокуратури Тернопільської області, із залученням, в якості спеціалістів, працівників Тернопільської обєднаної державної фінансової інспекції та щодо підстав та законності здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд громадян на маршрутах, обслуговування яких здійснює, зокрема, ОСОБА_2 шляхом співставлення виручки, яка відображена у розрахунках перевізника та яка подана до управління праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації з наданими Тернопільською обєднаною державною податковою інспекцією звітами субєкта малого підприємництва-фізичної особи, платника єдиного податку ОСОБА_2А, за кожний квартал 2011 року та податковими деклараціями платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця за кожний квартал 2012 року виявлено факти внесення недостовірних даних в графу 1 «Сума виручки від пасажирів, що оплачують проїзд», які відображені у розрахунках сум компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян при користуванні пасажирським транспортом на приміських маршрутах у 2011-2012 роках.
Зокрема, в розрахунках завищено суму виручки (в порівнянні з даними податкової звітності) за січень-березень 2011 року на 10 000,0 грн. (38 575,0-28 575,0), за січень-березень 2012 року на 25 000,0. (37 800,0-12 800,0), за квітень-червень 2012 року на 26 850,0 грн. (41 100,0 14 250,0), за липень-вересень 2012 року на 30 060,0 грн. (41 365,0-11 305,0), що є порушенням пункту 5 Методичних рекомендацій щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян в області, затверджених розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 19.02.2010 року №71 та пункту 3.1 Методичних рекомендацій щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян в області, затверджених розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від 30.12.2011 року №1110.
Проведеним перерахунком сум компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян при користуванні пасажирським транспортом на приміських маршрутах, перевізнику ОСОБА_2, за рахунок включення в графу 1 «Розрахунку виручки від пасажирів, що оплачують проїзд» суми виручки згідно наданих Тернопільською обєднаною державною податковою інспекцією щоквартальних звітів субєкта малого підприємництва-фізичної особи, платника єдиного податку, підприємця ОСОБА_2 за 2011 рік та податкових декларацій платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за І квартал, І півріччя та ІІІ квартал 2012 року встановлено, що сума завищення ОСОБА_2 розміру компенсаційних виплат за пільговий проїзд, включених в розрахунках за 2011-2012 роки склала 31 730,45 грн. (у тому числі за січень-березень 2011 року на 4 194,1 грн., січень-березень 2012 року 8 500,0 грн., квітень-червень 2012 року 9 123,0 грн. та липень-вересень 2012 року на 9 913,35 гривень).
Таким чином, перевізник ОСОБА_2 за рахунок включення у розрахунки сум компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян при користуванні пасажирським транспортом на приміських маршрутах за 2011-2012 роки завищеної суми виручки від пасажирів, що оплачують проїзд, враховуючи суми нарахованих та відшкодованих управлінням праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації компенсаційних виплат за поданими розрахунками, зайво отримав бюджетних коштів в сумі 15 927,35 грн. (у тому числі за січень-березень 2012 року 5 261,0 грн., квітень-червень 2012 року - 5 099,0 грн. та липень-вересень 2012 року 5 567,35 гривень).
Внаслідок незаконного відшкодування управлінням праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації перевізнику ОСОБА_2 15 927,35 грн. грошових коштів, державному бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму.
Як вбачається з інформації Тернопільської районної державної адміністрації з додатком від 25 березня 2014 року №02-397/9, приватному підприємцеві ОСОБА_2 також проводилось відшкодування бюджетних коштів на підставі поданих ним розрахунків витрат на відшкодування збитків, повязаних з наданням послуг з перевезення пільгової категорії громадян автомобільним транспортом на маршрутах «Тернопіль-Миролюбівка-Лучка» та «Тернопіль-Миролюбівка» упродовж 2008-2010 років, правомірність відшкодування яких також потребує вивчення під час позапланової ревізії.
з метою повного, всебічного та обєктивного розслідування кримінального провадження №42013210230000008 від 17 квітня 2013 року, прокурор клопоче про призначення та проведення позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2012 року.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
На даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність у призначенні позапланової ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2012 року.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого прокурора Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Тернопільській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації (46000, місто Тернопіль, вул. Кривоноса, 14, ЄДРПОУ 03195518) за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2012 року.
Строк ревізії встановити терміном з 07 квітня 2014 року по 18 квітня 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ломакін В.Є.