Постанова № 54224225, 05.07.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2011
Номер справи
2а/2470/1368/11
Номер документу
54224225
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2011 р. м. ЧернівціСправа № 2а/2470/1368/11

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Дембіцького П.Д.,

при секретарі судового засідання Граматович М.І.

за участю представників :

представник позивача ОСОБА_1І.( за довіреністю);

відповідача ОСОБА_2;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівці до Державного дослідного господарства «Центральне»Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН про стягнення податкового боргу у сумі 23098,57 грн. з рахунків боржника ,-

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 05.07.2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Про час складання постанови у повному обсязі повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167, п.2 ч.2 ст. 186 КАС України.

СУТЬ СПОРУ:

До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла адміністративна позовна заява Державної податкової інспекції у м.Чернівці про стягнення з Державного дослідного господарства «Центральне»Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН податкового боргу в сумі 620809,06 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, за Державним дослідним господарством «Центральне»Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН рахується заборгованість яка виникла на підставі поданих до ДПІ м. Чернівці декларацій на загальну суму 620809,06 грн., яка складається з податку на доходи фізичних осіб в сумі 578270,41грн., фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 5607,18 грн., податку на додану вартість в сумі 19692,84 грн., збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод в сумі 533,07, земельного податку в сумі 16387,66, збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 317,90грн

Внаслідок утвореної заборгованості ДПІ у м. Чернівці винесено податкові вимоги

№ 1/1695 від 31.12.2009 р. та № 2/248 від 15.02.2010 року, які отримані відповідачем. Вказані податкові вимоги відповідачем в судовому порядку не оскаржені. Крім того ДПІ м. Чернівці було винесено рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок його активів від 22.03.2010 року.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

Представник відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, а також суму позову. Суму заборгованості вважає узгодженою.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Державне дослідне господарство "Центральне" Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстроване Виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 13.10.2004 року (за адресою вул. Каштанова 20, м. Чернівці, 58000, код ЄДРПОУ 00729876).На підставі довідки про взяття на облік платника податків вбачається, що Державне дослідне господарство "Центральне" Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН узяте на облік в органах ДПС 09.03.2000 за № 19893 ідентифікаційний код 00729876.

З урахуванням розгляду матеріалів справи встановлено порушення податкового законодавства відповідачем ДДГ «Центральне»Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН, а також виявлено заборгованість яка виникла на підставі поданих платником податків декларацій, податкових розрахунків та податкових повідомлень-рішень ДПІ, а саме:

- податок на доходи фізичних осіб - декларація № 900511893 від 18.02.2011р. на суму 578270,41 грн.;

- фіксований сільськогосподарський податок - розрахунок № 4658 від 29.01.2010 р., термін сплати до 30.12.2010 р, на суму 2803,59 грн.; - розрахунок № 4658 від 29.01.2010 р., термін сплати 29.01.2010 року на суму 2803,59 грн.

- податок на додану вартість декларація № 199043 від 18.01.2011 року на суму 18850,00 грн., пеня за період з 22.10.2010 року по 20.05.2011 року на суму 842,84 грн.

- збір за спеціальне використання поверхневих та підземних вод декларація

№ НОМЕР_1 від 28.04.2011 року в сумі 533,07 грн.

- земельний податок - декларація № 90000501782 від 18.02.2011р на суму 4047,46грн;

№ НОМЕР_2 від 17.03.2011 року на суму 4113,40 грн.; № НОМЕР_3 від 15.04.2011 року на суму 4113,40 грн.; № НОМЕР_4 від 17.05.2011 року на суму 4113, 40 грн.

- збір за забруднення навколишнього природного середовища розрахунок № 199044 від 18.01.2011 року, термін сплати 19.02.2011 року на суму 317,90 грн.

ДПІ у м. Чернівці винесено податкові вимоги № 1/1695 від 31.12.2009 р. та № 2/248 від 15.02.2010 року, які отримані відповідачем. Вказані податкові вимоги відповідачем в судовому порядку не оскаржені. Крім того ДПІ м. Чернівці було винесено рішення № 13 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 22.03.2010 року.

Однак відповідачем вказані податкові повідомлення - рішення та рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу в судовому порядку не оскаржені.

Заборгованість відповідача підтверджується письмовими доказами, податковими деклараціями, податковими вимогам, довідками розрахунками та іншими. Станом на день розгляду справи заборгованість у сумі 620809,06 грн., зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) добровільно не погашена.

Відповідно п.п. 16.1.4 п.16.1 статті 16 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) платники податків і зборів зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами.

Згідно п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений орок, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пункту 49.2 статті 49 ПК України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно пункту 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання основного повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом цього строку такий платник датків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Враховуючи, що правовідносини у сторін виникли до 01.01.2011 року, тобто до набрання чинності Податкового кодексу України, відповідно слід застосувати законодавство, яке діяло на момент вчинення правовідносин.

Згідно із п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.

Пунктом 11 ч.1 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено право органів державної податкової служби стягувати заборгованість перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна платників податків.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податку зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з п.5.2 ст.5 Закону податкові зобовязання, які були нараховані контролюючим органом під час проведення документальної перевірки, вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення у разі відсутності оскарження зазначених сум.

На день винесення рішення по справі Державне дослідне господарство "Центральне" Буковинського інституту агропромислового виробництва УААН має узгоджені податкові зобовязання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 578270,41грн., фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 5607,18 грн., податку на додану вартість в сумі 19692,84 грню, збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод в сумі 533,07, земельного податку в сумі 16387,66, збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 317,90 грн., які не сплачені у встановлений строк на загальну суму 620809,06 грн., вказана сума заборгованості підтверджується розрахунком податкового боргу, розрахунком пені, корінцями податкових повідомлень-рішень, податковими деклараціями. За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, є правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта власних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Правомірність дій позивачем доведена, відповідач не надав суду аргументовані заперечення на позовну заяву та письмові докази, які свідчать про погашення податкового боргу.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративний суд перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття (вчинення дії). В даному випадку відповідачем прийнято рішення у відповідності до вимог законів у встановлені законом строки.

Згідно ст. 8 Кодекс адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Частиною 1 ст. 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проаналізувавши вимоги Закону, нормативно правових актів, письмові докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 6-12, 17, 18, 69-71, 76, 79, 86, 87, 94, 122, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного Підприємства Дослідне господарство «Центральне» Буковинського інституту агропромислового виробництва Національної ААН ( 58000 м. Черівці, вул.Каштанова, 20, інд номер 00729876) податковий борг у сумі 620809,06 грн. (шістсот двадцять тисяч вісімсот девять грн., шість коп.) з яких 20543,81 грн. (двадцять тисяч пятсот сорок три грн. вісімдесят одну коп.) в дохід державного бюджету України, а 600265,25 грн. (шістсот тисяч двісті шістдесят пять грн. двадцять пять коп.) в дохід місцевого бюджету м. Чернівці.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

Постанову складено в повному обсязі 11 липня 2011 р.

СуддяП.Д. Дембіцький