ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
08 грудня 2015 року Справа № 915/1281/15
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі Мавродій Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
кредитори:
1) Вінницька обєднана державна податкова інспекція ОСОБА_1 управління ДФС у Вінницькій області (21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21, ідентифікаційний код 39476158),
2) Товариство з обмеженою відповідальністю Укр Транс Лоджистик (73034, м. Херсон, просп. 200 років Херсону, буд. 9, каб. 2, ідентифікаційний код 38759755),
банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю РЕКАР ТРАНС (54031, м. Миколаїв, вул. Кірова, буд. 238/4, офіс 406, адреса для листування: 54017, м. Миколаїв, а/с 150, ідентифікаційний код 38944302),
ліквідатор: ОСОБА_2 (54017, м. Миколаїв, а/с 150),
про банкрутство,
за участю представників учасників процесу:
від Вінницької ОДПІ: не зявився,
від ТОВ Укр Транс Лоджистик: не зявився,
ліквідатор банкрута: ОСОБА_2,
В С Т А Н О В И В:
16.07.2015 до Господарського суду Миколаївської області від Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) РЕКАР ТРАНС надійшла заява № 02-01/490 від 16.07.2015 про порушення справи про його банкрутство в порядку ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон про банкрутство).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 21.07.2015 зазначену заяву прийнято та призначено до розгляду в підготовчому засіданні суду на 22.07.2015.
Ухвалою підготовчого засідання суду від 22.07.2015 порушено провадження у справі за заявою боржника ТОВ РЕКАР ТРАНС про визнання його банкрутом за положеннями ст. 95 Закону про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено справу до розгляду в засіданні суду для прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на 30 липня 2015 року.
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 30.07.2015 боржника визнано банкрутом за ознаками ст. 95 Закону про банкрутство, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено гр. ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2Г.), яка виконувала обовязки голови ліквідаційної комісії у процедурі досудової ліквідації.
Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, повідомлення про визнання ТОВ РЕКАР ТРАНС банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 30.07.2015 за № 20874.
За приписами ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
У визначений Законом про банкрутство строк з грошовими вимогами до банкрута звернулися такі кредитори.
17.08.2015 до суду надійшла заява Вінницької обєднаної державної податкової інспекції ОСОБА_1 управління ДФС у Вінницькій області (далі Вінницька ОДПІ) № 24158/10 від 11.08.2015 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 303 705,00 грн.
26.08.2015 до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) Укр Транс Лоджистик за вих. № 130 від 26.08.2015 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 441 700,00 грн.
Ухвалами суду від 15.09.2015 визнано грошові вимоги Вінницької ОДПІ до ТОВ РЕКАР ТРАНС в сумі 303 705,00 грн. із задоволенням у третю чергу вимог кредиторів, визнано грошові вимоги ТОВ Укр Транс Лоджистик до ТОВ РЕКАР ТРАНС в сумі 441 700,00 грн. із задоволенням у четверту чергу вимог кредиторів, а також визнано витрати ТОВ Укр Транс Лоджистик на оплату судового збору в сумі 1 218,00 грн. із задоволенням у першу чергу вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 15.09.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ РЕКАР ТРАНС на загальну суму 746 623,00 грн. в наступних розмірах із вказівкою черговості їх задоволення:
І-а черга:
ТОВ Укр Транс Лоджистик в сумі 1 218,00 грн.;
ОСОБА_3 черга:
Вінницька ОДПІ в сумі 303 705,00 грн.;
ІV-а черга:
ТОВ Укр Транс Лоджистик в сумі 441 700,00 грн.;
розгляд справи відкладено на 17 листопада 2015 року; зобовязано ліквідатора банкрута надати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами.
За час проведення ліквідаційної процедури ліквідатором банкрута надавалися суду проміжні звіти про проведену роботу з підтверджуючими документами (Т. 1, а. с. 135-179, 195-207).
09.11.2015 до суду від ліквідатора банкрута за супровідним листом № 02-01/736 від 09.11.2015 надійшов звіт ліквідатора за підсумками ліквідаційної процедури банкрута ТОВ РЕКАР ТРАНС станом на 04.11.2015 з доданими до нього документами, в т. ч. ліквідаційним балансом банкрута (Т. 2, а. с. 1-73).
09.11.2015 до суду від ТОВ Укр Транс Лоджистик надійшло повідомлення б/н від 06.11.2015, згідно якого кредитор не заперечує проти затвердження судом вищевказаного звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута (Т. 1, а. с. 208).
Ухвалою суду від 17.11.2015 розгляд справи відкладено на 08 грудня 2015 року; призначено до розгляду в судовому засіданні звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута; зобовязано ліквідатора банкрута надати суду: докази знищення печатки банкрута, відомості щодо того, чи зверталися до ліквідатора банкрута кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоровю громадян, відомості щодо того, чи була проведена контролюючим органом, на обліку якого перебуває ТОВ РЕКАР ТРАНС (Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Миколаєва ОСОБА_1 управління ДФС у Миколаївській області (далі ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва)) документальна перевірка банкрута; зобовязано Вінницьку ОДПІ надати суду письмовий відзив на звіт ліквідатора станом на 04.11.2015. Явку представників кредиторів та ліквідатора банкрута визнано обовязковою.
Усі учасники провадження у справі про банкрутство належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами (Т. 2, а. с. 79-84).
На виконання вимог ухвали суду від 17.11.2015, до суду від ліквідатора банкрута надійшли письмові пояснення № 020-01/745 від 01.12.2015 разом з доказами знищення печатки ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 2, а. с. 85-87).
07.12.2015 до суду від ТОВ Укр Транс Лоджистик надійшло клопотання б/н від 04.12.2015 про проведення судового засідання 08.12.2015 без участі його представника (Т. 2, а. с. 88).
07.12.2015 на електронну адресу суду від Вінницької ОДПІ надійшов відзив № 35541/10 від 07.12.2015, згідно якого кредитор вважає, що ліквідатором було здійснено всі заходи по завершенню ліквідаційної процедури; майно, яке могло бути використане для задоволення кредиторських вимог у банкрута відсутнє, печатка знищена, архівні документи передані на довгострокове зберігання (Т. 2, а. с. 89).
08.12.2015 у судове засідання зявилася ліквідатор банкрута, яка не висловила заперечень щодо проведення даного судового засідання без участі представника ТОВ Укр Транс Лоджистик.
Представник Вінницької обєднаної державної податкової інспекції ОСОБА_1 управління ДФС у Вінницькій області в судове засідання не зявився, про причини незявлення суд не повідомив, і таким чином не скористався наданими йому ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) процесуальними правами.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Так, ст. 22 ГПК України встановлено, що сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
У судовому засіданні ліквідатор банкрута звітувала про проведену роботу, повідомила про вжиття всіх ліквідаційних заходів, передбачених Законом про банкрутство, просила суд затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати ТОВ РЕКАР ТРАНС.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши звіт ліквідатора з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута, заслухавши пояснення ліквідатора та враховуючи думку кредиторів, викладену в поданих до суду документах, суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію юридичної особи ТОВ РЕКАР ТРАНС, припинення повноважень ліквідатора, припинення провадження у справі та припинення дії мораторію, виходячи з такого.
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виданої 13.03.2015 державним реєстратором Реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області ОСОБА_4, ТОВ РЕКАР ТРАНС (ідентифікаційний код 38944302) було зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 22.10.2013 за № 1 522 102 0000 023861.
Із вказаної виписки також вбачається, що 23.10.2013 Товариство взято на облік в ОСОБА_1 управлінні регіональної статистики (21680000), Вінницькій ОДПІ як платник податків (39476158) та ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва як платник єдиного внеску (39549880).
З огляду на це, ліквідатором банкрута вживалися заходи з пошуку майна банкрута як по Вінницькій області, так і по Миколаївській області.
04.08.2015 учасник (засновник) ТОВ РЕКАР ТРАНС ОСОБА_5 (далі ОСОБА_5І.) передав, а ліквідатор банкрута прийняла печатку, документацію та майно банкрута, про що свідчить відповідний акт приймання-передачі печаток (штампів), документації та матеріальних цінностей банкрута ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. .с 139, Т. 2, а. с. 13).
На підставі наказу № 1 від 03.08.2015 (Т. 1, а. с. 138, Т. 2, а. с. 10) було проведено інвентаризацію майна банкрута, для чого утворено комісію в складі ліквідатора банкрута ОСОБА_2 (голова комісії) та учасника (засновника) банкрута ОСОБА_5 (член комісії).
Так, згідно інвентаризаційного опису основних засобів від 04.08.2015, комісією було встановлено фактичну наявність 6 (шести) одиниць обєктів майна банкрута вартістю (за даними бухгалтерського обліку ТОВ РЕКАР ТРАНС) 3 868,00 грн. (Т. 1, а. с. 175-176, Т. 2, а. с. 11-12).
У подальшому ліквідатором банкрута було реалізовано виявлене майно.
З метою виявлення іншого майна та майнових прав банкрута, ліквідатором було направлено відповідні запити до реєструючих та контролюючих органів і установ, на які отримано такі відповіді.
Листом № 02-06/996 від 06.05.2015 Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради повідомило ОСОБА_2, що інформація щодо передачі у власність земельної ділянки ТОВ РЕКАР ТРАНС в управлінні відсутня (Т. 1, а. с. 205).
Листом № ДС-33-2-0.21-4682/19-15 від 13.08.2015 Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області повідомило ліквідатора, що відповідно поданої відділами (управліннями) Держгеокадастру у районах та містах Вінниці і Ладижині Вінницької області інформації, в Державному реєстрі земель станом на 01.01.2013 на території області відсутні відомості про реєстрацію земельних ділянок за ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 201, Т. 2, а. с. 16).
Листом № ДС-33-14-0.31-970/25-15 від 17.08.2015 Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області повідомило ліквідатора, що за інформацією територіальних органів Держземагентства у районах та місті Южноукраїнськ Миколаївської області земельні ділянки станом на 01.01.2013 за ТОВ РЕКАР ТРАНС не зареєстровані (Т. 1, а. с. 199, Т. 2, а. .с. 15).
Згідно інформаційної довідки Управління надання адміністративних послуг Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція) за вих. № 1058-05/2/3-15 від 27.07.2015 Укрморрічінспекцією ведеться електронна версія Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, відповідно до якої записи щодо суден, власником або судновласником яких є ТОВ РЕКАР ТРАНС, відсутні (Т. 2, а. с. 30).
Листом № КП-26/14д-15 від 13.08.2015 Капітан Миколаївського морського порту Миколаївської філії ДП Адміністрація морських портів України повідомив ліквідатора, що в Державному судновому реєстрі України, який ведеться по Миколаївському морському порту, не зареєстровані маломірні річкові судна та плавзасоби, власником яких є ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 177).
Згідно відомостей, отриманих ліквідатором банкрута з електронних баз даних Державного підприємства Український інститут промислової власності в мережі Інтернет, станом на 04.08.2015 за ТОВ РЕКАР ТРАНС не зареєстровано жодного обєкта права інтелектуальної власності (Т. 2, а. с. 32-35).
Листом № 14-11-01519 від 07.08.2015 Регіональне відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області повідомило ліквідатора, що ТОВ РЕКАР ТРАНС створювалось поза процедурою приватизації державного майна; інформація щодо наявності обєктів державної власності на балансі ТОВ РЕКАР ТРАНС у Регіонального відділення відсутня; також відсутні кредиторські вимоги (Т. 1, а. с. 163).
Листом № 10.17-15699 від 03.09.2015 Фонд державного майна України щодо наявності частки державного майна у ТОВ РЕКАР ТРАНС повідомив ліквідатора, що банкрут в Реєстрі корпоративних прав держави не обліковується (Т. 1, а. с. 198, Т. 2, а. с. 25).
Листом № 10-02/2040/15 від 10.08.2015 Державна інспекція сільського господарства у Вінницькій області повідомила ліквідатора, що станом на 10.08.2015 за ТОВ РЕКАР ТРАНС в реєстрі машин Державної інспекції сільського господарства у Вінницькій області сільськогосподарська техніка не зареєстрована (Т. 1, а. с. 164, Т. 2, а. с. 18).
Згідно відмітки відділу технічного нагляду Управління технічного нагляду, ОП та ПБ Державної інспекції сільського господарства у Миколаївській області від 14.08.2015 на запиті ліквідатора за вих. № 02-01/517 від 04.08.2015, за ТОВ РЕКАР ТРАНС сільськогосподарська техніка та транспортні засоби не зареєстровані (Т. 1, а. с. 203, Т. 2, а. с. 17).
Листом № 53/26/41-487нт від 11.08.2015 Управління Служби безпеки України у Вінницькій області повідомило ліквідатора, що ним спеціальний дозвіл на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, ТОВ РЕКАР ТРАНС не видавався (Т. 1, а. с. 168, Т. 2, а. с. 24).
Листом № 64/20-7227 від 14.08.2015 Управління Служби безпеки України в Миколаївській області повідомило ліквідатора, що ТОВ РЕКАР ТРАНС спеціальний дозвіл на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, не надавався (Т. 1, а. с. 169, Т. 2, а. с. 23).
Листом № 9/10239 від 12.08.2015 Управління ДАІ Управління МВС України у Вінницькій області повідомило ліквідатора, що згідно бази даних АІС ДАІ-2000 УДАІ УМВС України у Вінницькій області та НАІС ДДАІ за ТОВ РЕКАР ТРАНС на території Вінницької області станом на 07.08.2015 транспортні засоби не зареєстровані та не реєструвалися (Т. 1, а. с. 165, Т. 2, а. с. 22).
Листом № 9/2-2189 від 19.08.2015 Управління державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області повідомило ліквідатора, що згідно облікових баз даних, які використовуються у службовій діяльності Державтоінспекції, за ТОВ РЕКАР ТРАНС транспортних засобів не зареєстровано (Т. 1, а. с. 166, Т. 2, а. с. 21).
Листом № 1065 від 13.08.2015 Територіальне управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області повідомило ліквідатора, що в теруправлінні відсутня інформація щодо технологічних транспортних засобів, зареєстрованих за ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 167, Т. 2, а. с. 20).
Листом № 01-08.02/1132 від 01.09.2015 Територіальне управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області повідомило ліквідатора, що в територіальному управлінні Держгірпромнагляду у Миколаївській області за ТОВ РЕКАР ТРАНС майно не зареєстровано (Т. 1, а. с. 202, Т. 2, а. с. 19).
Листом № НЗ1-01/992 від 13.08.2015 Державне підприємство (ДП) Одеська залізниця повідомило ліквідатора, що на поточний час діючих договорів ТОВ РЕКАР ТРАНС, укладених з ДП Одеська залізниця, немає; з 2005 року договорів на подачу та забирання вагонів або договорів на експлуатацію підїзних колій з ТОВ РЕКАР ТРАНС не укладалося (Т. 1, а. с. 179, Т. 2, а. с. 31).
Листом № 17377/6/99-99-24-02-01-15 від 17.08.2015 Державна фіскальна служба України повідомила ліквідатора, що згідно даних, наявних в єдиній автоматизованій інформаційній системі, інформація щодо перебування ТОВ РЕКАР ТРАНС на обліку в митницях ДФС як особи, яка здійснює операції з товарами, відсутня (Т. 1, а. с. 178, Т. 2, а. с. 29).
Листом № 21.1.19-14351 від 27.08.2015 Департамент льотної придатності Державної авіаційної служби України повідомив ліквідатора, що в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ТОВ РЕКАР ТРАНС повітряні судна ніколи не були зареєстровані (Т. 1, а. с. 200, Т. 2, а. с. 28).
Листом за вих. № 2601/09 від 27.08.2015 Публічне акціонерне товариство Національний депозитарій України повідомило ліквідатора, що запитуваною інформацією може володіти безпосередньо ТОВ РЕКАР ТРАНС або депозитарні установи, з якими ТОВ РЕКАР ТРАНС укладало договір про обслуговування рахунка в цінних паперах (Т. 2, а. с. 27).
Листом № 09/01/19036/НК від 02.09.2015 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила ліквідатора, що за наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами, станом на 30.06.2015 ТОВ РЕКАР ТРАНС серед власників, які володіють значними пакетами акцій (10 відсотків і більше статутного капіталу) емітентів, відсутнє; відповідно до наявних адміністративних даних, за період з 01.01.2013 по 17.08.2015 інформація щодо укладених та виконаних договорів з цінними паперами, стороною яких є ТОВ РЕКАР ТРАНС, відсутня; за даними ліцензійного реєстру професійних учасників фондового ринку, станом на 20.08.2014, ТОВ РЕКАР ТРАНС будь-яких ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку в Комісії не отримувало (Т. 1, а. с. 197, Т. 2, а. с. 26).
Відокремлені підрозділи у ТОВ РЕКАР ТРАНС відсутні, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 20482929 від 24.04.2015 (Т. 2, а. с. 39-40).
Корпоративними правами ТОВ РЕКАР ТРАНС не володіє, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 20483019 від 24.04.2015, згідно якого записів про засновника-юридичну особу не знайдено (Т. 2, а. с. 41).
Із витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 47556356 від 03.08.2015 вбачається, що у вказаному реєстрі інформація про будь-які типи обтяжень рухомого майна ТОВ РЕКАР ТРАНС відсутня (Т. 1, а. с. 162, Т. 2, а. с. 36).
Згідно інформаційної довідки № 46718683 від 02.11.2015 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо обєкта нерухомого майна за параметрами запиту адреси/місцезнаходження: Миколаївська обл., м. Миколаїв, вулиця Кірова (Ленінський район), будинок 238/4, у зазначених реєстрах відомості щодо ТОВ РЕКАР ТРАНС відсутні (Т. 2, а. с. 37-38).
Листом № 35063 від 07.07.2015 Ленінський відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції повідомив ОСОБА_2, що згідно даних Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень на виконанні відсутні виконавчі провадження про стягнення з ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 206, Т. 2, а. с. 47).
Листом № 02.1-26/5362 від 11.08.2015 Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ОСОБА_1 територіального управління юстиції у Миколаївській області повідомив ліквідатора, що на примусовому виконанні у Відділі не перебувають та не перебували виконавчі провадження, де боржником визначено ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 173, Т. 2, а. с. 48).
Листом № 299/2.1/23 від 13.08.2015 Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області повідомило ліквідатора, що при перевірці даних Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень встановлено, що відкриті виконавчі провадження, стороною за якими є ТОВ РЕКАР ТРАНС, на виконанні у відділах державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції у Вінницькій області та відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_1 територіального управління юстиції у Вінницькій області не перебувають (Т. 1, а. с. 207, Т. 2, а. с. 49).
Листом № 3508/10/14-02-11-42 від 18.08.2015 ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва повідомила ліквідатора, що станом на 18.08.2015 ТОВ РЕКАР ТРАНС має наступні відкриті розрахункові рахунки:
- № 260517325, МОД АТ ОСОБА_6 ОСОБА_4 м. Миколаїв (МФО 326182);
- № 37519000182950, Казначейство України (ел. адм. подат.) (МФО 899998) (Т. 2, а. с. 42).
Згідно повідомлення Відділення Пятий океан АТ ОСОБА_6 ОСОБА_4 за вих. № Р2-В92/1730 від 29.09.2015, картковий рахунок ТОВ РЕКАР ТРАНС № 260517325, відкритий в МОД АТ ОСОБА_6 ОСОБА_4, було закрито 25.09.2015 (Т. 1, а. с. 204, Т. 2, а. с. 43).
Що ж стосується рахунку № 37519000182950, відкритого в Казначействі України, то суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до пп. д п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України (далі ПК України) реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Відповідно до п. 7 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569, у разі анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.
Для закриття електронних рахунків ДФС надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, імя та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб-підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету.
На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми податку до бюджету.
Повідомлення про закриття електронного рахунка Казначейство надсилає ДФС не пізніше наступного робочого дня з дня його закриття.
Отже, чинним законодавством України врегульовано порядок закриття електронного рахунка, що не потребує додаткового вчинення учасниками в справі про банкрутство певних дій.
ОСОБА_1 управління ДФС у Миколаївській області № 2330/10/14-29-15-01-10 від 16.09.2015 (Т. 2, а. с. 44-45) та листом ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва № 4647/10/14-02-11-42 від 29.09.2015 (Т. 2, а. с. 46) було також повідомлено ліквідатора банкрута про вищевказаний порядок.
Що стосується проведення контролюючим органом документальної позапланової перевірки платника податків, то суд зазначає таке.
15.04.2015 учасником (засновником) ТОВ РЕКАР ТРАНС було прийнято рішення (протокол загальних зборів учасників (засновників) ТОВ РЕКАР ТРАНС № 1 від 15.04.2015) про ліквідацію Товариства, призначення голови та членів ліквідаційної комісії, визначення порядку та строку заявлення кредиторами своїх вимог до ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 15).
На виконання вимог ст. 105 Цивільного кодексу України, на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, були оприлюднені відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 316 (11) 2015 року щодо припинення юридичної особи ТОВ РЕКАР ТРАНС (Т. 1, а. с. 18).
Також відповідні повідомлення № 02-01/358 та № 02-01/359 від 28.04.2015 були направлені на адреси ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва та Вінницької ОДПІ (Т. 1, а. с. 24-25).
Протягом ліквідаційної процедури (в порядку добровільної ліквідації юридичної особи) ліквідатору не надійшло жодного листа від ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва та Вінницької ОДПІ щодо проведення перевірок боржника.
Крім того, постановою Господарського суду Миколаївської області від 30.07.2015 ТОВ РЕКАР ТРАНС було визнано банкрутом та відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру.
Вінницькою ОДПІ було заявлено кредиторські вимоги до банкрута, які визнані судом.
Від ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва заяв із грошовими вимогами до банкрута не надходило.
Також від зазначених податкових інспекцій не надходило жодних документів щодо проведення перевірок банкрута.
Відповідно до пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України (далі ПК України) документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, зокрема, такої обставини: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Згідно п. 78.6 ст. 78 ПК України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Згідно п. 79.1 ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Згідно п. 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Згідно п. 11.1 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Міністерством фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції від 06.06.2014) (далі Порядок) платник податків зобовязаний повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку про його ліквідацію або реорганізацію протягом 3-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі).
Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Центрального контролюючого органу.
Згідно п. 11.5 розділу XI Порядку в звязку з ліквідацією або реорганізацією платника податків контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
- заяви за формою № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктами 11.2-11.4 цього розділу;
- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;
- відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;
- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Згідно п. 11.6 розділу XI Порядку при проведенні заходів, повязаних з ліквідацією або реорганізацією платника податків, контролюючі органи організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобовязань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.
Згідно п. 11.9 розділу XI Порядку в разі отримання документів згідно з пунктами 11.1-11.4 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 цього розділу) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.
Призначається та розпочинається перевірка у такі строки:
- не пізніше десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу (повідомлення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням);
- протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.
Як вбачається з матеріалів даної справи, документальна позапланова перевірка платника податків контролюючими органами проведена не була.
З огляду на вищевстановлені обставини, суд дійшов висновку про порушення контролюючими органами, на які Податковим кодексом України покладений обовязок здійснювати документальну позапланову перевірку платника податків, законодавчо визначеного порядку.
З метою реалізації майна, виявленого при проведенні інвентаризації, ліквідатором банкрута вжито наступні заходи.
12.10.2015 укладено договір з Приватним підприємством (ПП) Миагро на проведення незалежної оцінки (Т. 2, а. с. 67-68).
Згідно висновку від 12.10.2015 про вартість обєктів незалежної оцінки, затвердженого директором ПП Миагро, вартість виділеного майна, що належить ТОВ РЕКАР ТРАНС [перелік обєктів у кількості 6 (шести) одиниць, що відповідає виявленому при проведенні інвентаризації], становить 2 268,00 грн. (Т. 2, а. с. 14).
Майно банкрута було реалізовано за ціною 2 835,00 грн., покупцем став ОСОБА_7 (Т. 2, а. с. 53-54), про що свідчить договір купівлі-продажу рухомого майна б/н від 30.10.2015 (Т. 2, а. с. 50), акт приймання-передачі придбаного майна б/н від 30.10.2015 за вказаним договором (Т. 2, а. с. 51), накладна № 1 від 30.10.2015 (Т. 2, а. с. 52), прибутковий касовий ордер № 1 від 30.10.2015 (Т. 2, а. с. 55).
Матеріалами справи підтверджується, що за час проведення ліквідаційної процедури ТОВ РЕКАР ТРАНС ліквідатором банкрута було понесено витрати на суму 1 617,00 грн., які складаються із:
- 950,00 грн. витрат на проведення незалежної оцінки майна банкрута (акт № ОУ-0000018 від 15.10.2015 здачі-приймання робіт (надання послуг), рахунок-фактура № СФ-0000013 від 03.11.2015, квитанція № ПН4214 від 03.11.2015) (Т. 2, а. с. 69-71);
- 122,38 грн. поштових витрат (фіскальні чеки № 5450 від 04.08.2015, № 0414 від 27.08.2015) (Т. 2, а. с. 57-58);
- 54,00 грн. витрат на отримання витягів із Державних реєстрів (квитанція № 14039086 від 31.07.2015, чек про сплату б/н від 02.11.2015) (Т. 2, а. с. 59, 66);
- 10,00 грн. комісії банку (квитанція № 14039086 від 31.07.2015) (Т. 2, а. с. 59);
- 501,06 грн. витрат, повязаних з передачею документів ТОВ РЕКАР ТРАНС на архівне зберігання до Архівного відділу Миколаївської міської ради (договір № 56 від 26.08.2015, акт № 1 від 26.08.2015 виконаних робіт за договором № 56 від 26.08.2015, договір № 57 від 26.08.2015, акт № 1 від 26.08.2015 виконаних робіт за договором № 57 від 26.08.2015, квитанції №№ N18L936750, N18L936896 від 26.08.2015) (Т. 2, а. с. 60-63, 65).
Кошти, отримані від продажу ліквідаційної маси банкрута в сумі 2 835,00 грн., у відповідності до приписів ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство, були розподілені ліквідатором наступним чином:
- 1 218,00 грн. погашення витрат ТОВ Укр Транс Лоджистик на оплату судового збору, що підтверджується видатковим касовим ордером № 1 від 03.11.2015 (Т. 2, а. с. 56);
- 1 617,00 грн. оплата незалежної оцінки майна банкрута (950,00 грн.) та часткове відшкодування витрат, повязаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії (667,00 грн. видатковий касовий ордер № 2 від 03.11.2015 (Т. 2, а. с. 56)).
Так, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому, у першу чергу задовольняються, зокрема, витрати, повязані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату судового збору; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство, введення процедури санації, визнання боржника банкрутом; витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута; витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у звязку з визнанням мирової угоди недійсною; вимоги щодо виплати основної грошової винагороди арбітражному керуючому; вимоги щодо відшкодування витрат арбітражного керуючого, повязаних з виконанням ним повноважень розпорядника майна, керуючого санацією боржника або ліквідатора банкрута; витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), повязані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута; витрати Гарантійного фонду виконання зобовязань за складськими документами на зерно, повязані з набуттям ним права регресної вимоги щодо зернового складу, у розмірі всієї виплаченої ним суми відшкодування вартості зерна.
Судом перевірено правильність розподілу коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, та встановлено, що ліквідатором банкрута вірно розподілено ці кошти.
Згідно довідки Сектору інформації та використаних документів ліквідованих установ Архівного відділу Миколаївської міської ради № 121/19.01.01-22 від 26.08.2015 сектором прийняті на зберігання архівні документи з особового складу ТОВ РЕКАР ТРАНС за 2013-2015 роки в кількості 3 (три) справи (Т. 2, а. с. 72), про що також свідчить акт № 40 від 01.09.2015 приймання-передавання документів з особового складу на тимчасове зберігання (Т. 2, а. с. 64).
04.11.2015 була знищена печатка ТОВ РЕКАР ТРАНС, що підтверджується відповідним актом (Т. 2, а. с. 73) та фрагментами знищеної печатки (Т. 2, а. с. 87).
Згідно реєстру вимог кредиторів ТОВ РЕКАР ТРАНС станом на 04.11.2015 загальна сума заявлених, визнаних та включених у реєстр вимог кредиторів становить 746 623,00 грн., з яких було погашено витрати ТОВ Укр Транс Лоджистик на оплату судового збору в сумі 1 218,00 грн. (Т. 2, а. с. 7).
Кредиторські вимоги, забезпечені заставою майна боржника, відсутні. Вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоровю громадян, відсутні.
Згідно доказів, наявних у матеріалах справи, в ході ліквідаційної процедури після реалізації обєктів ліквідаційної маси, виявлених при проведенні інвентаризації майна банкрута, інших майнових активів ТОВ РЕКАР ТРАНС виявлено не було.
За результатами проведеної роботи, ліквідатором банкрута складено ліквідаційний баланс ТОВ РЕКАР ТРАНС станом на 04.11.2015, згідно даних якого у банкрута відсутні будь-які активи та рахуються поточні зобовязання. Дебіторська заборгованість за ТОВ РЕКАР ТРАНС на балансі не обліковується (Т. 2, а. с. 9).
У звязку з відсутністю інших обєктів, які було б можливо включити до складу ліквідаційної маси, та грошових коштів подальші розрахунки з кредиторами не проводились; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів ОСОБА_3 та ІV-ої черг відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Ліквідатором банкрута було надіслано кредиторам для ознайомлення звіт за підсумками ліквідаційної процедури ТОВ РЕКАР ТРАНС станом на 04.11.2015 (Т. 2, а. с. 4-5).
Кредиторами було схвалено звіт ліквідатора у відповідності до положень ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство (Т. 1, а. с. 208, Т. 2, а. с. 89).
При цьому суд враховує те, що думка членів комітету кредиторів або окремих кредиторів не є для суду обовязковою, а розгляд звіту ліквідатора здійснюється на предмет відповідності вимогам Закону про банкрутство.
Виходячи з аналізу норм Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, зокрема, розділу ІІІ, така стадія провадження у справі про банкрутство як ліквідаційна процедура безпосередньо повязана з особою ліквідатора, на якого покладаються численні обовязки в такій процедурі.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Частиною 2 названої статті встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень.
З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором подано на затвердження суду звіт з підтверджуючими документами та ліквідаційний баланс банкрута, які розглянуті судом.
Враховуючи викладене, суд вважає, що ліквідатором у повній мірі проведено ліквідаційні заходи, передбачені ст. ст. 41-45 Закону про банкрутство, що відображено у звіті ліквідатора та ліквідаційному балансі банкрута.
Скарг на дії ліквідатора за час її роботи до господарського суду не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону про банкрутство якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.
Згідно ч. 5 ст. 46 Закону про банкрутство господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів менший, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.
У частині 7 ст. 46 Закону про банкрутство зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи банкрута.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим законом.
Згідно ч. 4 ст. 83 Закону про банкрутство у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
У відповідності з ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до ч. 5 ст. 39 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців рішення суду про ліквідацію юридичної особи банкрута направляється державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
За таких обставин, оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати юридичну особу ТОВ РЕКАР ТРАНС відповідно до ст. ст. 33, 39 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, припинити повноваження ліквідатора ОСОБА_2 з моменту внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи банкрута у порядку ст. 46 Закону про банкрутство, припинити провадження у даній справі та припинити дії мораторію.
Керуючись ч. 7 ст. 19, ст. ст. 41, 45, 46, п. 6 ч. 1 ст. 83, ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. ст. 33, 39 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКАР ТРАНС (ідентифікаційний код 38944302).
2.Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю РЕКАР ТРАНС (ідентифікаційний код 38944302).
3.Вимоги, не задоволені за відсутності майна банкрута, вважати погашеними. Вимоги кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом строк, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
4.Повноваження ліквідатора банкрута гр. ОСОБА_2 припинити з моменту внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи банкрута у порядку ст. 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
5.Припинити провадження у справі № 915/1281/15.
6.Припинити дію мораторію.
7.Копію ухвали надіслати: державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), ОСОБА_1 управлінню статистики у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 75), Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва ОСОБА_1 управління ДФС у Миколаївській області (54028, м. Миколаїв, вул. Гмирьова, 1/1), ОСОБА_1 територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-березня, 107).
Ухвалу може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України та ст. 8 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
СуддяВ.С. Адаховська