Рішення № 54204325, 25.11.2015, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
25.11.2015
Номер справи
904/9183/15
Номер документу
54204325
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

09.12.15р. Справа № 904/9183/15

За позовом Відкритого акціонерного товариства фірми "Дніпробудіндустрія", м.Кривий Ріг

до Дніпропетровської міської ради, м.Дніпропетровськ

про зобов'язання вчинити певні дії

Суддя Петренко Н.Е.

секретар судового засідання Найдьонова Я.О.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1, ліквідатор

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Відкрите акціонерне товариство фірма "Дніпробудіндустрія" (далі - позивач, банкрут) звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Дніпропетровської міської ради (далі - відповідач) про зобов'язання відповідача без додаткових умов та технічної документації прийняти на власний баланс або баланс відповідних підприємств міста Дніпропетровська об'єкти державного житлового фонду, а саме: житловий будинок, інвентарний № 8001, за адресою: м.Дніпропетровськ, ж/м Тополь-2, буд. 23; житловий будинок, інвентарний № 8002, за адресою: м.Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, корпус 1, буд. 21.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач знаходиться в стадії ліквідації, пов'язаної з його банкрутством, та у нього відсутня можливість щодо подальшого утримання та збереження спірного майна, яке не увійшло до статутного фонду. Для завершення ліквідаційної процедури і виключенням позивача (банкрута) із ЄДРПОУ, необхідно вирішити питання про передачу об'єктів державної власності до комунальної власності. Не прийняття відповідачем на власний баланс вищезазначених об'єктів затягує ліквідаційну процедуру та унеможливлює складання звіту та ліквідаційного балансу банкрута.

Ухвалою господарського суду від 20.10.15р. порушено провадження у справі, прийнято позовну заяву до розгляду, призначено судове засідання на 09.12.15р.

09.12.15р. у судовому засіданні повноважний представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх у повному обсязі. Крім того, повноважний представник позивача надав для огляду суду всі оригінали первинних документів на підставі яких виник спір, а для долучення до матеріалів справи витребувані судом документи.

В свою чергу, повноважний представник відповідача у судове засідання не з'явився, відзив на позов та інші витребувані документи до суду не надав. Жодних пояснень щодо причини неявки або інших клопотань до господарського суду не надходило. Про день, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджує повідомлення про вручення поштового відправлення.

Враховуючи зазначене, господарський суд прийшов до висновку про те, що повноважний представник відповідача у судове засідання не з'явився та не подав відзив на позов та інші витребувані судом документи без поважних причин, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу в даному судовому засіданні без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 09.12.15р. оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення, згідно зі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, подані документи, заслухавши пояснення повноважного представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 28.02.12р. по справі №26/5005/8456/2011 визнано Відкрите акціонерне товариство фірму "Дніпробудіндустрія" банкротом та відкрито ліквідаційну процедуру у справі.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 25.09.14р. по справі №26/5005/8456/2011 ліквідатором відкритого акціонерного товариства фірми "Дніпробудіндустрія" призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1.

Як зазначає ліквідатор банкрута, на балансовому рахунку позивача (банкрута) обліковуються наступні об'єкти державної власності, які не увійшли до статутного капіталу позивача (банкрута), а саме: житловий будинок, інвентарний № 8001, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-2, буд. 23; житловий будинок, інвентарний № 8002, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, корпус 1, буд. 21. Вказані будівлі є об'єктами державної власності, обліковуються в реєстрі державного майна, який ведеться Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області.

Ліквідатор банкрута звертає увагу суду на те, що безоплатна передачу державного житлового фонду, які не увійшли до статутного фонду позивача (банкрута), в комунальну власність територіальної громади міста передбачена нормами Житлового кодексу України, Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", а також Положенням про порядок передачі у комунальну власність державного житлового фонду, що перебуває у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, затвердженого КМУ від 06.11.1995р. № 891. Крім того, прийняття у комунальну власність територіальної громади передбачено рішенням Дніпропетровської міської Ради від 26.12.12р. № 26/30.

На адресу відповідача ліквідатором банкрута було направлено лист № 02-02-34/254 від 06.02.15р. з проханням повідомити про хід виконання вищезазначеного рішення Дніпропетровської міської ради, про проблемні питання, які виникають в ході виконання рішення від 26.12.12р. № 26/30 та шляхи вирішення проблемних питань.

Посилаючись на ст. 41 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 2, 4, 7 ЗУ "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", ст.ст. 1, 8 ЗУ "Про приватизацію державного фонду" ліквідатор банкрута зазначає про те, що оскільки позивач (банкрут) знаходиться в стадії ліквідації, пов'язаної з його банкрутством, то у нього відсутня можливість щодо подальшого утримання та збереження спірного майна, яке не увійшло до статутного фонду. Для завершення ліквідаційної процедури і виключенням позивача (банкрута) із ЄДРПОУ, необхідно вирішити питання про передачу об'єктів державної власності до комунальної власності. Спірне майно є державною власністю та перебуває на балансі позивача (банкрута), до статутного фонду якого під час приватизації не увійшло, а тому не може бути включено до складу ліквідаційної маси. Не прийняття відповідачем на власний баланс вищезазначені об'єкти затягує ліквідаційну процедуру та унеможливлює складання звіту та ліквідаційного балансу банкрута.

Враховуючи вищевикладене, ліквідатор банкрута просить суд зобов'язати відповідача без додаткових умов та технічної документації прийняти на власний баланс або баланс відповідних підприємств міста Дніпропетровська об'єкти державного житлового фонду, а саме: житловий будинок, інвентарний № 8001, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-2, буд. 23; житловий будинок, інвентарний № 8002, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, корпус 1, буд. 21.

В свою чергу, відповідач доказів належного виконання своїх зобов'язань на момент розгляду спору до господарського суду не надав. Крім того, відповідач не скористався наданим йому правом на судовий захист, наведених позивачем обставин не спростував.

Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення повноважного представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Приймаючи рішення господарський суд виходив із наступного.

Стаття 26 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції, що діяла до 19.01.13р., який є спеціальним Законом, що регулює правовідносини в процедурі банкрутства, передбачає обов'язкову передачу у разі банкрутства підприємства об'єктів житлового фонду та комунальної інфраструктури, що були виявлені в ході ліквідаційної процедури, до комунальної власності відповідних територіальних громад. При цьому, така передача відбувається без жодних додаткових умов.

З урахуванням імперативних приписів ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відсутність документації на згадані об'єкти не може бути перешкодою для їх передачі в комунальну власність. Питання щодо передачі документів повинно вирішуватись у загальному порядку поза межами провадження у даній справі.

При цьому ліквідаційна процедура у справі про банкрутство обмежена строком у 18 місяців (ч. 2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"). Наявність на балансі банкрута майнових активів, які не підлягають включенню до ліквідаційної маси, перешкоджає завершенню ліквідаційної процедури.

Господарський суд вважає, що ліквідатором банкрута вживалися всі необхідні заходи, спрямовані на передачу обєктів державного житлового фонду.

Крім того, знаходження такого майна у ліквідатора потребує додаткових витрат на його утримання, що призводить до зменшення ліквідаційної маси, за рахунок якої відбувається погашення вимог кредиторів.

Об'єкти, які перебувають на балансі підприємства, як об'єкти комунальної інфраструктури підлягають передачі до комунальної власності територіальної громади на підставі ст. 26 ЗУ"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" без додаткових умов.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідаційна процедура у справі триває з 28.02.12р., ліквідатор звертався до відповідача зі зверненням про прийняття об'єкту до комунальної власності. На момент звернення з позовом (20.10.15р.) питання стосовного спірних об'єкта не вирішено.

Отже, відсутність рішення з даного приводу призводить до затягування справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства фірми "Дніпробудіндустрія".

Судовий збір відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача, як на сторону внаслідок неправильних дій якої виник даний спір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Дніпропетровську міську раду (49000, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, буд. 75, код ЄДРПОУ 26510514) без додаткових умов та технічної документації прийняти на власний баланс або баланс відповідних підприємств міста Дніпропетровська об'єкти державного житлового фонду, а саме: житловий будинок, інвентарний № 8001, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-2, буд. 23; житловий будинок, інвентарний № 8002, за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, корпус 1, буд. 21, що обліковується на балансовому обліку банкрута Відкритого акціонерного товариства фірми "Дніпробудіндустрія" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Автотранспортна, буд. 2, код ЄДРПОУ 01235515).

Стягнути з Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, буд. 75, код ЄДРПОУ 26510514) в дохід Державного бюджету України в особі Управління Державної Казначейської Служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (49027, м.Д ніпропетровськ, пл. Шевченка, буд. 7; код ЄДРПОУ 37989269, р/р 31214206783005 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, КБКД 22030001, призначення платежу "Судовий збір, код 03499891, Пункт 2.2") судовий збір за вимоги немайнового характеру в розмірі 1 218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять грн. 00 коп.).

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 10.12.15р.

Суддя ОСОБА_2