Постанова № 54163674, 07.12.2015, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2015
Номер справи
807/1929/15
Номер документу
54163674
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

07 грудня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1929/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рейті С. І.

при секретарі судового засідання Шмідзен І.Ю.

за участю представників

позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 27.05.2015 року № 387/7-13-10-00-15)

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Тячівського виробничого управління житлово комунального господарства про стягнення податкового боргу у сумі 1107904,85 грн. за рахунок коштів платника податків, -

В С Т А Н О В И В:

У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 07 грудня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 9 грудня 2015 року.

Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі позивач, ДПІ у Тячівському районі) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства (далі відповідач, Тячівське ВУЖКГ), яким просить стягнути податковий борг у сумі 1107904,85 грн. за рахунок коштів платника податків.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у позовній заяві, просив суд стягнути з відповідача кошти у сумі 1107904,85 грн. на погашення наявного податкового боргу.

Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, в тому числі, не зявився в судові засідання 21.10.2015 року,18.11.2015 року та 07.12.2015 року, при цьому, суд констатує, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення судової кореспонденції (а.с.137, 143, 148, 152).Відтак, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та у відповідності до ст. 128 КАС України, справа розглянута за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Тячівське ВУЖКГ зареєстроване як юридична особа Тячівською районною державною адміністрацією 08.09.1997 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 6).

Судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 1107904,85 грн. по наступних податках і зборах: податок на додану вартість в сумі 568206,11 грн.; податок на прибуток в сумі 139904,17 грн.; земельний податок в сумі 88066,26 грн.; збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 93704,91 грн.; надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти (екологічний податок)в сумі 41649,47 грн., інші нафтопродукти в розмірі 54,98 грн.; податок з власників транспортних засобів в розмірі 30802,53 грн.; збір на геологорозвідувальні роботи (надходження податків і зборів, які справлялись до 01.01.2011 року) в розмірі 5918,83 грн.; збір за спеціальне використання води в розмірі 15522,94 грн.; податок на доходи фізичних осіб в розмірі 101256,31 грн.; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки в розмірі 18619,05 грн.; плата за користування надрами в сумі 4199,29 грн.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі ПК України), кожен зобовязаний сплачувати податки, збори, інші обовязкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

Заборгованість по ПДВ в сумі 568206,11 грн. виникла на підставі наступного.

Згідно поданих Тячівським ВУЖКГ податкових декларацій з ПДВ, а саме: № НОМЕР_1 від 18.03.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 4853,00 грн.), № НОМЕР_2 від 16.01.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 10257,00 грн.), № НОМЕР_3 від 19.05.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 4854,00 грн.), № НОМЕР_4 від 17.06.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 7681,00 грн.), № НОМЕР_5 від 16.07.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 8000,00 грн.), № НОМЕР_6 від 15.08.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 10400,00 грн.), № НОМЕР_7 від 16.09.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 9569,00 грн.), № НОМЕР_8 від 17.10.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 12324,00 грн.), № НОМЕР_9 від 18.11.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 17827,00 грн.), № НОМЕР_10 від 17.12.2014 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 9422,00 грн.), № НОМЕР_11 від 19.01.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 22245,00 грн.), № НОМЕР_12 від 20.02.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 3700,00 грн.), № НОМЕР_13 від 19.03.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 8406,00 грн.), № НОМЕР_14 від 16.04.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 14528,00 грн.), № НОМЕР_15 від 18.05.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 11591,00 грн.), № НОМЕР_16 від 19.06.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 10272,00 грн.), № НОМЕР_17 від 16.07.2015 року (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 13159,00 грн.), однак, вказані суми по самостійно визначеним грошовим зобовязанням відповідачем не сплачені в повному обсязі.

Крім того, як встановлено судом, ДПІ у Тячівському районі проведено документальну позапланову перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року. За результатами перевірки складено акт № 1084-2232/03344183 від 31.07.2014 року та за виявлені перевіркою порушення винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_18 від 07.08.2014 року, яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 14232,57 грн. (в т.ч., 11386,06 за основним платежем та 2846,51 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями).

Податковим повідомленням-рішенням від 16.04.2015 року № НОМЕР_19 до відповідача за затримку сплати суми грошового зобовязання з податку на додану вартість застосовано штраф у розмірі 215,82 грн.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу особисто, що підтверджується його підписом на корінці вказаних податкових повідомлень-рішень (а.с. 104, 111). Зазначені податкові повідомлення-рішення не оскаржені в адміністративному чи судовому порядку, та залишаються не сплаченими.

Крім того, як встановлено судом, заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 289449,40 грн. виникла у звязку з невиконанням рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 07.08.2014 року:

- по 10589,81 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 22.12.2014 року (10589,81 грн. х 9 міс = 95308,29 грн.,

- по 21394,73 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (21394,73 х 8= 171157,84 грн.) та 22.12.2014 року 21394,77 грн.;

- по 176,50 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 22.12.2014 року (176,50 х 9 = 1588,50 грн.).

Відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України, у звязку із закінченням встановлених цим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання відповідачу була нарахована пеня в розмірі 85220,32 грн., яка теж є несплаченою.

Заборгованість з податку на прибуток в сумі 139904,17 грн. виникла на підставі наступного.

ДПІ у Тячівському районі проведено документальну позапланову перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року. За результатами перевірки складено акт № 1084-2232/03344183 від 31.07.2014 року та за виявлені перевіркою порушення винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_20 від 07.08.2014 року, яким позивачу визначено суму грошового зобовязання з податку на прибуток підприємств у розмірі 7276,25 грн. (в т.ч., 5821,00 за основним платежем та 1455,25 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями).

Згідно поданої відповідачем податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 27.02.2015 року № НОМЕР_21, відповідач самостійно задекларував до сплати грошове зобовязання у сумі 19,00 грн., яке ним не сплачене.

Крім того, заборгованість по податку на прибуток з підприємств в сумі 115013,46 грн. виникла у звязку з невиконанням рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 07.08.2014 року: по 12779,28 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (12779,28 грн. х 8 міс = 102234,24 грн.) та 22.12.2014 року 12779,22 грн.

Також, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України, у звязку із закінченням встановлених цим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання відповідачу була нарахована пеня в розмірі 17595,46 грн., яка теж є несплаченою.

Заборгованість по земельному податку в сумі 88066,26 грн. виникла на підставі наступного.

Відповідачем самостійно задекларовано податкове зобовязання по орендній платі за землю шляхом подання податкової декларації від 19.03.2014 року № НОМЕР_22 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Станом на день звернення до суду, за відповідачем рахується заборгованість по орендній платі за землю в сумі 1588,13 грн., яка виникла внаслідок несплати суми орендної плати за землю термін сплати якої настав.

Крім того, ДПІ у Тячівському районі проведено документальну позапланову перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року. За результатами перевірки складено акт № 1084-2232/03344183 від 31.07.2014 року та за виявлені перевіркою порушення винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_23 від 07.08.2014 року, яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання із земельного податку у розмірі 19695,75 грн. (в т.ч. 15756,60 грн. та 3939,15 грн. за штрафними санкціями).

Податковим повідомленням - рішенням від 18.04.2014 року № НОМЕР_24 до відповідача за затримку сплати суми грошового зобовязання по земельному податку з юридичних осіб застосовано штраф у розмірі 212,60 грн. (а.с.113).

Вищевказані податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу особисто, що підтверджується його підписом на корінці вказаних податкових повідомлень-рішень (а.с.104,113). Зазначені податкові повідомлення-рішення не оскаржені в адміністративному чи судовому порядку, та залишаються не сплаченими.

Крім того заборгованість по земельному податку в сумі 48947,47 грн. виникла у звязку з невиконанням рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 07.08.2014 року: по 5438,61 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (5438,61 грн. х 8 = 43508,88 грн.) та 22.12.2014 року 5438,59 грн.

Також, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України, у звязку із закінченням встановлених цим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання відповідачу була нарахована пеня в розмірі 17622,31 грн., яка теж є несплаченою.

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 93704,91 грн. виникла на підставі:

- податкового повідомлення-рішення від 18.04.2014 року № НОМЕР_25, яким до відповідача за затримку сплати суми грошового зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища застосовано штраф у розмірі 397,78 грн. (а.с. 113(на звороті);

- згідно рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 30.07.2010 року на суму 76798,03 грн. по 8533,12 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (8533,12 х8 міс = 68264,96 грн.) та 22.12.2014 року - 8533,07 грн.;

- пеня в розмірі 16509 грн., нарахована на суму податкового боргу після встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п.129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість по збору від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти (екологічний податок) в розмір 41649,47 грн. виникла на підставі:

- податкового повідомлення-рішення від 18.04.2014 року № 000187500, яким до відповідача за затримку сплати суми грошового зобовязання за платежем надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти застосовано штраф у розмірі 700,00 грн.;

- податкового повідомлення-рішення від 07.08.2014 року № НОМЕР_26, яким відповідачу визначено грошове зобовязання у розмірі 9906,76 грн. (в т.ч. 7925,41 грн. за основним платежем та 1981,35 грн. за штрафними санкціями);

- податкового повідомлення-рішення від 23.05.2015 року № НОМЕР_27, яким до відповідача, за порушення встановлені актом перевірки № 382/15-00/3344183 від 20.03.2015 року, застосовано штрафні санкції у розмірі 170 грн.;

- поданих відповідачем податкових декларацій, а саме: № НОМЕР_28 (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з екологічного податку у розмірі 3160,48 грн.), № НОМЕР_29 (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з екологічного податку у розмірі 6746,41 грн.), № НОМЕР_30 (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з екологічного податку у розмірі 6447,75 грн.), № НОМЕР_31 (відповідачем самостійно задекларовано до сплати грошове зобовязання з екологічного податку у розмірі 6268,18 грн);

- пеня в сумі 8249,89 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість по платежу 14021800 «інші нафтопродукти»в розмірі 54,98 грн. виникла у звязку з нарахуванням пені на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України (а.с. 118).

Заборгованість з податку з власників транспортних засобів в розмірі 30802,53 грн. виникла на підставі:

- згідно рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 30.07.2010 року на суму 30324,75 грн. по 3369,41 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (3369,41 грн. х 8 міс = 26955,28) та 22.12.2014 року 3369,47 грн.;

- пеня в розмірі 477,78 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість по збору на геологорозвідувальні роботи (надходження податків і зборів,які справлялись до 01.01.2011 року) в розмірі 5918,83 грн. виникла:

- згідно рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 30.07.2010 року на суму 4632,07 грн. по 514,67 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (514,67 грн. х 8 міс = 4117,36 грн.) та 22.12.2014 року 514,71 грн.;

- пеня в розмірі 1286,76 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість по збору за спеціальне використання води в розмірі 15522,94 грн. виникла на підставі :

- декларацій за спеціальне використання води: № НОМЕР_32 413,76 грн., № НОМЕР_33 2308,23 грн., № НОМЕР_34 4606,36 грн., № НОМЕР_35 115,16 грн., № НОМЕР_36 7254,99 грн.

- податкового повідомлення-рішення від 23.03.2015 року № НОМЕР_37, яким до відповідача, за порушення встановлені актом перевірки № 382/15-00/3344183 від 20.03.2015 року, застосовано штрафні санкції у розмірі 170 грн. (а.с. 116);

- пеня в розмірі 654,44 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб (на доходи найманих працівників) в розмірі 101256,31 грн. виникла на підставі:

- податкового повідомлення-рішення від 04.06.2014 року № НОМЕР_38, яким відповідачу на підставі акту перевірки 3/17-02 від 30.05.2014 року, збільшено суму грошового зобовязання з податку на доходи найманих працівників у розмірі 61711,04 грн. (в т. ч. 35577,66 грн. за основним платежем та 26133,38 грн. за штрафними санкціями) (а.с. 108).

- згідно рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 30.07.2010 року на суму 1110,03 грн. по 123,34 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (123,34 грн. х 8 міс. = 986,72 грн.) та 22.12.2014 року 123,31 грн. ;

- пеня в розмірі 38435,24 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки в розмірі 18619,05 грн. виникла на підставі:

- податкового повідомлення рішення від 97.08.2014 року № НОМЕР_39, яким на відповідача накладено штраф у розмірі 5970,39 грн. (а.с. 104);

- згідно рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості № 5 від 30.07.2010 року на суму 2555,47 грн. по 283,94 грн. в місяць по строках сплати з 21.04.2014 року по 17.11.2014 року (283,94 грн. х 8 міс. = 2271,52 грн.) та 22.12.2014 року 283,95 грн.;

- пеня в розмірі 10093,19 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Заборгованість зі сплати за користування надрами в сумі 4199,29 грн. виникла на підставі:

- поданих відповідачем розрахунків податкового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, а саме: № НОМЕР_40 (сплаті підлягає 686,15 грн), № НОМЕР_41 (сплаті підлягає 358,00 грн.), № НОМЕР_42 (сплаті підлягає 1413,68 грн.), № 1500000 (сплаті підлягає 467,20 грн.), № НОМЕР_41 ( сплаті підлягає 358,00 грн.), № НОМЕР_43 (сплаті підлягає 376,48 грн.);

- податкового повідомлення рішення від 18.04.2014 року № НОМЕР_44, яким відповідачу за яким до відповідача за затримку сплати суми грошового зобовязання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, застосовано штраф у розмірі 321,18 грн. (а.с. 113);

- податкового повідомлення-рішення від 23.03.2015 року, яким до відповідача, за порушення встановлені актом перевірки № 382/15-00/3344183 від 20.03.2015 року, застосовано штрафні санкції у розмірі 170 грн. (а.с. 116);

- пеня в сумі 48,60 грн. нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до п. 129.1 ст. 129 ПК України.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 та п. 36.1. ст. 36 ПК України платник податків зобов'язаний обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 57.1. ст. 57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно пп.56.11 ст.56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобовязання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до п. 57.3. ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, є податковим боргом.

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Крім того, порядок розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу встановлено ст. 100 ПК України, згідно п. 100.1 якої - розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти (розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 ст. 129 цього Кодексу).

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що грошові зобов'язання, визначені вищевказаними документами, є податковим боргом відповідача.

Згідно п.129.1.1. ст.129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку установленому для погашення податкового боргу.

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. ДПІ у Тячівському районі доведено наявність податкового боргу відповідача, правомірність звернення до суду та наявність підстав для стягнення коштів у сумі 1107904,85 грн. на погашення наявного у Тячівського ВУЖКГ податкового боргу у сумі 1107904,85 грн., відповідачем дані обставини не спростовано (заперечення проти позову відповідач суду не наддав), відтак, позовні вимоги відповідають положенням податкового законодавства та встановленим в судовому засіданні обставинам справи, що підтверджені належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.

У відповідності до ст.. 94 КАС України, судові витрати у справі не стягуються та за рахунок бюджету не компенсуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Тячівського виробничого управління житлово комунального господарства про стягнення податкового боргу у сумі 1107904,85 грн. за рахунок коштів платника податків - задовольнити повністю.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Тячівського виробничого управління житлово комунального господарства (Закарпатська область, м. Тячів, вул. Леніна, 15 код 03344183) кошти у сумі 1107904,85 грн. (один мільйон сто сім тисяч девятсот чотири гривні вісімдесят пять копійок) на погашення податкового боргу у сумі 1107904,85 грн.

3 Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

СуддяОСОБА_2