ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31 жовтня 2011 року № 2а-13791/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу:
за позовом Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед-Сервіс»
про стягнення штрафу.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед-Сервіс»про стягнення штрафу згідно рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 15.08.11р. № 000132 в розмірі 5100,00 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що позивачем на ТОВ «Мед-Сервіс»накладено штраф відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України «Про рекламу»у розмірі 5100,00грн., оскільки товариством порушені вимоги п.5 ст. 8, п.1 ст.16 Закону України «Про рекламу», п.3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067, та п.4.1 Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Житомирі, затверджених рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2010 р. №168.
Представник позивача в судове засідання не зявився, проте, через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області.
В судові засідання відповідач не прибув, представника не направив.
Зважаючи на викладене, враховуючи клопотання позивача та неявку представника відповідача у судове засідання, на підставі ч. 6 ст. 128 КАСУ, адміністративна справа розглядається у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані представником позивача та відповідача документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до пп. 1.1 та 2.2 Положення про управління у справах захисту прав споживачів в автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23.06.2009 р. № 229 (надалі Положення про управління), Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області підпорядковується Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики та є його територіальним органом, який здійснює контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів та про рекламу на території відповідного регіону.
Відповідно до п. 4 Положення про управління, начальник управління та його заступники накладають штрафи на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами на підставі статті 27 Закону України "Про рекламу".
Рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 15.08.2011 р. № 000132 за ненадання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених Законом України "Про рекламу" повноважень, на ТОВ «Мед-Сервіс»накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за 2 рекламоносія 3400 грн.), та як на розповсюджувача реклами - у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в загальній сумі: 5100 грн., як передбачено п. 6 ст. 27 Закону України "Про рекламу".
Відповідно до ч. 11 Закону України «Про рекламу», рішення у справах про порушення законодавства про рекламу можуть бути оскаржені до суду.
Протокол засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу від 15.08.2011 р. № 000132 та рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу 01.08.2011 р. № 000132 з супровідним листом від 20.06.2011 р. № 000118 із супровідним листом № 1643 від 16.08.2011 року надіслано поштою ТОВ «Мед-Сервіс».
На час розгляду справи у суді позивачем доказів щодо оскарження вищевказаного рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу субєктом господарювання суду не надано. Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед-Сервіс»(01000, АДРЕСА_1) суму штрафу у розмірі 5100 (п'ять тисяч сто ) грн. 00 коп. до Держбюджету на р\р 31115106700002 МФО 811039. код ЗКПО 22062319, м. Житомир, код штрафу 21081100 Банк ГУДК у Житомирській області.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян