08.12.2015 Справа № 756/15504/15-а
унікальний №756/15504/15-а
провадження № 2-а/756/366/15
УХВАЛА
08 грудня 2015 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Маринченко М.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної служби МВС в м. Києві, інспектора патрульної служби роти №7 батальйону патрульної служби №1 Управління патрульної служби МВС в м. Києві лейтенанта поліції Голобородька Юрія Володимировича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
встановив:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам ч.3 ст.106 КАС України, а саме до позову не додано документ, що підтверджує сплату позивачем судового збору.
Відповідно до пп.1 п.3 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (487 грн. 20 коп.).
У зв'язку з цим позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 487 грн. 20 коп. та надати суду оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.
Судовий збір необхідно сплатити на наступні платіжні реквізити:
Отримувач коштів: УДКСУ у Оболонському районі
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38002491
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві
Код банку отримувача (МФО): 820019
Рахунок отримувача: 31215206700006
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Призначення платежу: 22030001;050; "Судовий збір" Оболонський р/с, 02896785, за_____ (вид звернення: позов, скарга та ін).
Посилання позивача на те, що він на підставі ст. 288 КУпАП звільнений від сплати судового збору є безпідставним. Зокрема, вказана стаття передбачає, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита, тоді як чинним законодавством передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову сплачується судовий збір. При цьому Закон України «Про судовий збір», який прийнятий пізніше та є спеціальним законом, не передбачає звільнення позивача, який оскаржив постанову у справі про адміністративне правопорушення, від сплати судового збору.
Крім того, копія оскаржуваної постанови у справі про адміністративне правопорушення виготовлена неякісно, що унеможливлює ознайомлення суду з її змістом, у зв'язку з чим позивачеві необхідно надати суду якісну копію оскаржуваної постанови, яка повністю відображає текст постанови.
В зв'язку з цим позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява повертається позивачеві.
Керуючись ст. 108 КАС України,
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків п'ять днів з дня отримання ухвали.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена позивачем до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Оболонський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.М. Маринченко