№ 202/8901/15-к
Провадження 1-кс/0202/3178/2015
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
У Х В А Л А
27 листопада 2015 року м. Дніпропетровськ
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Бєсєда Г.В., за участю:
за участю слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1
розглянувши клопотання слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1 про проведення позапланової перевірки, -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1 про проведення позапланової перевірки.
В Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження № 32015040040000055 від 26.09.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791), за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності переважно при експортуванні брухту металів, у звязку із відображенню по бухгалтерському і податковому обліках підприємств з ознаками фіктивності, які є постачальниками або власниками брухту металу, допустили та продовжують здійснювати порушення діючого Податкового та Митного законодавства України, що призвело до ненадходження коштів до Державного бюджету, в сумі понад тисячу неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що є значним розміром. Під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження № 32015040040000055 встановлено, що ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) здійснює експортні операції металобрухту до Туреччини по непрямим контрактам, фактичне походження якого невідоме. Згідно наявних документів по митному оформленню металобрухту ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791), встановлено, що металобрухт, який реалізується на експорт, належить підприємствам нереального сектору економіки. Таким чином, ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) надає до органів ДФС документи з завідомо неправдивими відомостями стосовно походження товарів та їх реальної вартості з метою ухилення від сплати податку на прибуток. Отже, під час досудового розслідування достовірно встановлено, що вказані вище дії здійснюються службовими особами ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) в порушення вимог діючого податкового, митного законодавства, з метою мінімізації сплати податків до державного бюджету службовими особами ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791). Досудовим розслідування встановлено, що ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) перебуває на податковому обліку ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Слідчим в клопотанні зазначено, що з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, та встановлення правомірності відображення в бухгалтерському та податковому обліку, а також звітності ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) проведених операцій, виникла необхідність в проведенні документальної позапланової перевірки ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791).
Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Частиною 1 статтею 91 КПК України встановлено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи помякшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі повязаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення; обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.
Разом із тим, на даний час з КПК України виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40, якими прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребуються у разі, якщо такі перевірки проходять за рішенням суду та на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Зазначеною постановою Кабінет Міністрів України надав дозвіл лише на проведення перевірок за рішенням суду та на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, однак положеннями чинного КПК України не передбачене поняття вимоги, а регламентовані поняття процесуального рішення, які передбачені ст. 110 КПК України.
Крім того, відповідно до підпункту 78.1.11. пункту 78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється якщо отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Відповідно до п. 82.2. ст. 82 Податкового Кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому
Отже, дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки виникла необхідність в проведенні позапланової перевірки для встановлення правомірності відображення в бухгалтерському та податковому обліку, а також звітності ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) проведених операцій, виникла необхідність в проведенні документальної позапланової перевірки ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791).
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою слідчого судді не здійснювалося, що відповідає вимогамст. 107 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 309 КПК України, п. 2 Постанови КМУ від 13 серпня 2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», суд,-
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1 про проведення позапланової перевірки задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні № 32015040040000055, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26.09.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, документальну позапланову перевірку ТОВ «Промресурс Сталь» (код 37276791) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України по проведеним фінансово-господарським операціям за період з 01.01.2013 по 24.11.2015.
Проведення перевірки доручити співробітникам ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області у строки встановлені Податковим кодексом України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Г.В. Бєсєда