Постанова № 54130954, 07.12.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2015
Номер справи
279/704/15-а
Номер документу
54130954
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Шульга О.М.

Суддя-доповідач:ОСОБА_1

ПОСТАНОВА

іменем України

"07" грудня 2015 р. Справа № 279/704/15-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Бучик А.Ю.

суддів: Одемчука Є.В.

ОСОБА_2,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "15" червня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату коштів ,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2014 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірними дій та зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації здійснити перерахунок та виплатити недоплачені кошти, передбачені ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.05.2014 року по 31.10.2014 року.

Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 23 січня 2015 року позовні вимоги в частині визнання дій відповідача неправомірними, стягнення недоотриманих коштів в період з 01.05.2014 року по 27.05.2014 року залишено без розгляду.

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 15.06.2015р. позов задоволено частково. Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо ненарахування та невиплати позивачу коштів, передбачених ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними. Зобов"язано Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 доплати за роботу у зоні гарантованого добровільного відселення на територіях радіоактивного забруднення, передбаченої ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з 27.05.2014 року по 02.08.2014 року, з урахуванням отриманих коштів.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 працює державним інспектором Коростенського відділення Інспекції Держенергонагляду у Житомирській області, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, є потерпілим від аварії на ЧАЕС та отримує доплату до заробітної плати згідно зі ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", однак, в розмірі, що встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996р.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах:

- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати.

- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;

- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

Водночас сума, з якої здійснювався розрахунок виплати позивачу, передбаченої Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначалася згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996р. №836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи".

Зазначеною постановою, всупереч вимогам вказаного Закону, який встановлює розмір доплат як величину, кратну відносно до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної Законом на час здійснення виплати, встановлено конкретний розмір такої доплати в твердій грошовій сумі.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивач має право на отримання коштів передбачених ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Однак, суд першої інстанції дійшов помилкових висновків про те, що належним відповідачем за вказаними вимогами є Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації.

Згідно з п.п. 5 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року №936 виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам, зокрема пенсіонерам та особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби та інших структур, громадянам, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, громадянам, які працюють у громадян, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, зокрема доплата особам за роботу (службу) на території зон радіоактивного забруднення відповідно до статей 39, 40 Закону, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. N 836.

У відповідності до п. 5 Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5 - 13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінсоцполітики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.

Враховуючи вищезазначені правові норми, колегія суддів приходить до висновку, що обов'язок щодо нарахування доплати до заробітної плати, передачі розрахунку до Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації виникає саме у роботодавця. Також, управління не має повноважень здійснювати такі виплати безпосередньо фізичній особі.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації не наділено функціями та повноваженнями перерахунку та виплати доплати працюючим громадянам відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації задовольнити.

Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "15" червня 2015 р. скасувати та прийняти нову.

Відмовити ОСОБА_3 в задоволені позову до Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про перерахунок та виплату доплати відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Постанова набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя А.Ю.Бучик

судді: Є.В.Одемчук

ОСОБА_2

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 1-й пров.Жовтневий,6,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500

3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації вул. Ярославська, 31 Б,м.Київ,04071

- ,