ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
04 грудня 2015 р.Справа № 876/11346/15Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С. П. перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до в.о. начальника Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до в.о. начальника Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування рішень.
Не погоджуючись із даною постановою, Державною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області було подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2015 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року залишено без руху, оскільки таку подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, а саме без долучення документа про сплату судового збору.
03 грудня 2015 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору, у якому зазначено, що апелянт відповідно до раніше діючого законодавства був звільнений від сплати судового збору та витрат на правову допомогу, у звязку з чим бюджетом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на 2015 рік кошти на сплату судових витрат передбачені не були.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні положення викладені у частині 1 статті 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
У зв'язку з наведеним, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року № 21-5496а15.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього ж Кодексу застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Відтак, станом на час постановлення цієї ухвали, апелянт не усунув належним чином недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 3 ст. 189 та п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, таку слід повернути апелянту.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року у справі № 813/4711/15 відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до в.о. начальника Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування рішень вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити, що Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Особам, які беруть участь у справі надіслати копію ухвали, а апелянту додатково додані до апеляційної скарги матеріали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Суддя С. П. Нос