Рішення № 54123178, 03.12.2015, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
03.12.2015
Номер справи
908/5336/15
Номер документу
54123178
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 34/171/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.2015 Справа № 908/5336/15

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., при секретарі Яровенко Г.В.,

За участю представників: від позивача ОСОБА_1, довіреність № 01/02-17/02984 від 10.09.2015 р.; від відповідача -ОСОБА_2, голова правління, виписка № 148208 від 24.02.2014 р.; ОСОБА_3, довіреність № 15-С від 08.12.2014 р.; від третьої особи - ОСОБА_4, довіреність № 5 від 02.12.2015 р.; ОСОБА_5, довіреність № 4 від 20.10.2015 р.

Розглянув в судовому засіданні матеріали справи № 908/5336/15,

за позовом: Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. 206);

до відповідача: Приватного акціонерного товариства Запорізьке карєроуправління(69015, м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, буд. 1, скорочено ПАТ Запорізьке карєроуправління);

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50);

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Сутність спору:

Запорізькою міською радою заявлено позовні вимоги до Приватного акціонерного товариства Запорізьке карєроуправління про внесення змін до договору оренди землі від 19.09.2007 р. за № 040726100898. Позивач просить: змінити п. 5 Договору оренди землі, зареєстрованого 19 вересня 2007 р. за № 040726100898, укладеного між Запорізькою міською радою та Приватним акціонерним товариством Запорізьке карєроуправління, щодо земельної ділянки площею 18,1056 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, наданої для розташування промислового майданчика, виклавши його в такій редакції: 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 96332655 грн. 36 коп. (девяносто шість мільйонів триста тридцять дві тисячі шістсот пятдесят пять гривень 36 коп.) в цінах 2015 року; змінити п. 9 Договору оренди землі, зареєстрованого 19 вересня 2007 р. за № 040726100898, укладеного між Запорізькою міською радою та Приватним акціонерним товариством Запорізьке карєроуправління, щодо земельної ділянки площею 18,1056 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, наданої для розташування промислового майданчика, виклавши його в такій редакції: 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 2889979 грн. 66 коп. (два мільйона вісімсот вісімдесят девять тисяч девятсот сімдесят девять гривень 66 коп.), що складає 3 % від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2015 року.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 13.10.2015 р. позовна заява прийнята до розгляду, порушено провадження у справі № 908/5336/15, якій присвоєно номер провадження 34/171/15, справу до розгляду в засіданні господарського суду призначено на 21.10.2015 р.

Ухвалами господарського суду Запорізької області від 21.10.2015 р. та 02.11.2015 р., на підставі ст. 77 ГПК України, розгляд справи відкладався на 02.11.2015 р. та 11.11.2015 р. відповідно.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 11.11.2015 р., на підставі ст.ст. 27, 77 ГПК України, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50), розгляд справи відкладений на 03.12.2015 р.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 03.12.2015 р. замінено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача у справі № 908/5336/15 - Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50) на належну третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50).

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач є орендарем земельної ділянки, площею 18,1056 га, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, на підставі договору оренди від 07.09.2007р., укладеного з позивачем. Умовами вказаного договору сторони узгодили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, тощо. В звязку з набранням чинності Податковим Кодексом України, законодавчо змінено мінімальний розмір орендної плати за землю не менше 3% від нормативної грошової оцінки землі. У звязку зі зміною нормативної грошової оцінки орендованої відповідачем земельної ділянки та прийняттям рішення Запорізькою міською радою щодо затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного призначення, нормативна грошова оцінка орендованої земельної ділянки збільшилась. За даними витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданого Головним управлінням Держземагенства від 28.04.2015р. № 1404/16 нормативна грошово оцінка земельної ділянки, що перебуває в оренді у відповідача, складає 96332655,36 грн. В звязку зі міною у бік збільшення грошової оцінки земельної ділянки, яка перебуває у оренді відповідача, відповідно має бути збільшений і розмір орендної плати за неї. Обґрунтовуючи позовні вимоги, Запорізька міська рада посилається на ст. ст. 142, 144 Конституції України, ст. ст. 14, 271, 274, 288 Податкового кодексу України, ст. ст. 632, 651, 653 ЦК України, ст. ст. 1, 2, 54, 57, 84 ГПК України, ст. ст. 21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 18, 20, 23 Закону України «Про оцінку землі», ст. ст. 10, 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Представник позивача в судовому засіданні висловилась в підтримку заявленого позову.

ПАТ Запорізьке карєроуправління, відповідач по справі, у відзиві заперечив проти позову. По-перше, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду (ч. ч. 2 і 4 ст. 188 ГК України). Відповідача вказує, що твердження позивача про направлення 18.05.2015 р. на адресу відповідача (м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1 пропозиції №01/02-32/01499 від 15.05.2015 р., якою запропоновано до погодження належним чином оформлена угода про внесення змін до договору оренди землі не відповідає дійсності. Фактично відповідачем 20 травня 2015 року дійсно було отримано звернення позивача №01/02-32/01499 від 15.05.2015 р., якою запропоновано до погодження додаткова угода про внесення змін до неіснуючого договору оренди землі, а саме до договору, термін укладення якого починається з 2005 року замість 2007 року. З огляду на це відповідач своєчасно, 9 червня 2015 року, повернув додаткову угоду про внесення змін до неіснуючого договору оренди землі із відповідними поясненнями вих. № 05/191 від 08.06.20015р., про залишення його без погодження. Доказом повернення пропозицій Запорізької міської ради без розгляду, з підстав його невідповідності укладеного договору, є опис вкладення у цінний лист на ім'я Запорізької міської ради з повідомленням про вручення поштового відправлення від 09.06.2015р., який отриманий позивачем 11.06.2015р. Після повернення позивачу додаткової угодипро внесення змін до неіснуючого договору оренди землі, останній не вчинив жодних заходів щодо усунення перешкоди у можливості розгляду сторонами змін до укладеного договору оренди землі, зареєстрованого у державному земельному кадастрі згідно запису від 19 вересня 2007р. за №040726100898. Не зважаючи на наведене вище, позивачем у якості доказу про внесення пропозиції щодо змін до договору оренди землі, до позовної заяви додав копію додаткової угоди до договору оренди землі від 19 вересня 2005р. за № 040726100898. За цих обставин відповідач стверджує, що позивачем порушено порядок внесення змін до договору, визначений безпосередньо договором оренди землі від 19 вересня 2007 р. за №040726100898 та діючого законодавства ст. 188 ГК України та ст. 651 ЦК України, а тому звернення останнього до відповідача здійснено у спосіб, який не створював для відповідача будь яких обов'язків, передбачених законом, розглядати цю пропозицію, як таку, що здійснена у відповідності до діючого законодавства. Також ПАТ Запорізьке карєроуправління вважає, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Головного управління Держземагенства від 28.04.2015р. № 1404/16, не може слугувати беззаперечним доказом визначення розміру орендної плати щодо договору оренди землі загальною площею 18,1056, належній відповідачу на праві оренди, оскільки за період після прийняття Запорізькою міською радою рішення № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", від 01.03.2008, на адресу відповідача від позивача неодноразово надходили витяги з технічної документації нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 18,1056, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, за кадастровим номером №2310100000:04:019:0148, відповідно до яких суттєві параметри цих витягів жодного разу не співпадали між собою, за умови, що весь цей час базою нормативної грошової оцінки земельних ділянок залишалась - технічна документація нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, затвердженої рішення № 79 Запорізької міської ради від 01.03.2008 р. Так, відповідача вказує, що базові значення витягів, які були виготовлені відповідно до рішення Запорізької міської ради № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", від 01.03.2008р. відрізняються як то: Економіко-планувальна зона, що зазначена у додатку 1 до рішення міської ради від 03.03.2008 № 79: у ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № П4-Л21 від 07.10.2008р. визначено Економіко-планувальна зона - 54, що згідно додатку 1 до рішення від 03.03.2008 № 79, має оціночні райони - 234, 242, і значення коефіцієнту Кф 2 - 1,86; у ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 09-05-10/1382 від 19.03.2013р. визначено Економіко-планувальна зона 51, що згідно Додатку 1 до рішення від 03.03.2008 № 79, має оціночні райони - 240, 241, і значення коефіцієнту Кф 2 - 2,04; у ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 11823/05/04 від 03.11.2015р. (№ 1404/16 від 28.04.2015р.) визначено Економіко-планувальна зона 51, 54, що згідно додатку 1 до рішення від 03.03.2008 № 79, має оціночні райони - 240, 241, та/або 234, 242 та значення коефіцієнту Кф 2 - 2,04, та/або 1,86; Площа земельної ділянки під забудовою, м 2: у ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № П4-Л21 від 07.10.2008р. Площа земельної ділянки під забудовою, м 2 - відсутня; у ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 09-05-10/1382 від 19.03.2013р. Площа земельної ділянки під забудовою, м2 -181056,00 м2, що фактично дорівнює Площа земельної ділянки, м 2 - 181056,00 м2; у ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 11823/05/04 від 03.11.2015р. (№ 1404/16 від 28.04.2015р.) Площа земельної ділянки під забудовою, м2 - 181056,00 м2, що фактично дорівнює Площа земельної ділянки, м 2 - 181056,00 м2. З огляду на наведене, відповідач доходить висновку, що базові значення ОСОБА_3 № 1404/16 від 28.04.2015р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель не можуть слугувати беззаперечним доказом визначення розміру орендної плати щодо договору оренди землі загальною площею 18,1056, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19 вересня 2007р. за №040726100898. Просить в задоволенні позову відмовити.

В судовому засіданні представники відповідача проти позову заперечили повністю.

Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області, третя особа по справі, в письмових поясненнях, наданих суду 03.12.15 р., стосовно ОСОБА_3 з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 03.11.2015 р. (Обґрунтування розрахунку та застосування відповідних коефіцієнтів (Км2, КмЗ, Кф) вказує, що до окремої земельної ділянки з урахуванням чинного законодавства, Технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя 2008р., затвердженої рішенням ЗМР від 03.03.2008 року за № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя».). Загальна площа земельної ділянки, щодо якої складено ОСОБА_3 складає 181056,00 м2. За основу в витязі використано базову вартість 1 м2 землі у м. Запоріжжя: Б=190,18 грн. (затвердженої п. З рішення ЗМР від 03.03.2008р. № 79). Дана земельна ділянка розташована в економіко - планувальних зонах 51, 54. (згідно Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя затвердженої рішенням ЗМР № 79). Зональний коефіцієнт в зонах 51, 54 - 2,04 (Км2) (відповідно до затвердженого рішенням ЗМР № 79 Додатком 1); Локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальних зон 51, 54 (з урахуванням інженерно-інфраструктурних факторів земельної ділянки):

- Зона магістралей підвищеного містоформувального значення - 1.00;

- Зона пішохідної доступності до парків, зелених зон, пляжів - 1.04;

- Прирейкова зона - 1.04;

- Території, що мають схил поверхні понад 10% - 1.00;

- Території, що мають схил поверхні понад 20% - 0.98;

- Зона історичного ландшафту, що охороняється - 1.06;

- Водоохоронна зона-1.01;

- Санітарно-захисна зона - 0.80;

- Зона обмеження забудови за рівнем напруження електромагнітного поля - 0.99.

Відповідно до спільного наказу Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України Української академії аграрних наук від 27.01.2006 № 18/15/21/11 «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», а саме пунктом 3.10 даного Порядку визначено, що значення коефіцієнта КмЗ визначається щодо кожного населеного пункту, виходячи з його особливостей. При встановленні значення локального коефіцієнта для окремої земельної ділянки можливо встановлювати його значення на основі визначення частки площі, яку займає цей фактор на земельній ділянці. Установлення частки площі здійснюється переважно шляхом використання ГІС-технологій та електронних цифрових карт масштабу. Не меншому, ніж 1:10000, - для міст з чисельністю населення понад 100 тис. чол. та 1: 5000 - для інших населених пунктів. Для обчислення КмЗ враховуються локальні фактори, наведені в додатку 1 табл. 1.7 до даного Порядку. Значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ розраховані для м. Запоріжжя в Технічній документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя 2008р. з урахуванням коефіцієнтів затверджених вище наведеним Порядком, та затверджені рішенням ЗМР №79 від 03.03.2008 (Додаток №2). Значення коефіцієнтів локальних факторів КмЗ у м. Запоріжжя обчислюються за допомогою програмного продукту розробленого на підставі вище зазначеного Порядку та Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя 2008 р. Сукупний коефіцієнт (КмЗ) складатиме: КмЗ = 1.00 х 1.04 х 1.04 х 1.00 х 0.98 х 1.06x1.01x0.80x0.99 = 0.90; КмЗ =0.90. Функціональне призначення земельної ділянки - розташування промислового майданчику, коефіцієнт функціонального призначення (Кф) - 1.0 (землі гірничої промисловості і гірничих розробок). Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № 6-зем, ба-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 11.05.98 № 377, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14.12.98 за № 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики (п.3.5 наказу Держккомзему, Мінагрополітики, Мінбуду та УААН від 27.01.2006р. З 18/15/21/11 «Про порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів»). Так, коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки у співвідношені до категорії земель за функцією використання - землі гірничої промисловості і гірничих розробок, у відповідності розділу КВЕД (В) - Добувна промисловість і розроблення кар'єрів); значення коефіцієнту Кф - 1.0. Стосовно коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі К(і): Коефіцієнт індексації у 2008р. становив 1,152 у 2009 р. становив 1,059 у 2010 р. становив 1,00 у 2011 р. становив 1,00 у 2012 р. становив 1,00 у 2013 р. становив 1,00 у 2014 р. становить 1,249. Таким, чином : К(і) = 1,152 х 1,059 х 1 х 1 х 1x1x1.249; Враховуючи наведене вище, першим етапом розрахунку є визначення грошової оцінки 1м2 земельної ділянки із врахуванням базової вартості, коефіцієнту місце розташування та сукупного коефіцієнту впливу локальних факторів та функціонального призначення, коефіцієнту індексації грошової оцінки:

Б х Км2 х КмЗ х Кф х К(і)= Го (1м2),

Де: Б - базова вартість 1 м2 землі у м. Запоріжжя;

Км2 - коефіцієнт місце розташування земельної ділянки (зональний коефіцієнт);

КмЗ - сукупний коефіцієнт впливу локальних факторів;

Кф - коефіцієнт функціонального призначення земельної ділянки;

Кі - коефіцієнт індексації грошової оцінки землі.

Го (1м2)=532.06

Другим етапом розрахунку є визначення грошової оцінки земельної ділянки із врахуванням площі її складових:

Го(1м2)хП = Го, Де: Го(1м2) - грошова оцінка 1 м2 земельної ділянки;

П - площа земельної ділянки.

В даному випадку площа земельної ділянки - 181056,00 м2. Таким чином: Го = 532.06 х 181056,00; Го = 96332655.36 грн.

Нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки становить дев'яносто шість мільйонів триста тридцять дві тисячі шістсот п'ятдесят п'ять грн. 36 коп.

Відповідно до п. 3.6 наказу Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України Української академії аграрних наук від 27.01.2006 № 18/15/21/11 «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки (Км), обумовлюється трьома групами рентоутворювальних факторів, регіонального, зонального та локального характеру і обчислюється за формулою Км=Км1хКм2хКмЗ, Де, Кмі - регіональний коефіцієнт, який характеризує залежність рентного доходу від місцеположення населеного пункту у загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва і розселення; Км2 - зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території в межах населеного пункту (економіко-планувальної зони); КмЗ - локальний коефіцієнт, який враховує місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони.

Вихідними даними для обчислення Км є генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, плани їх земельно-господарського устрою, матеріали економічної оцінки їх територій.

Згідно пояснювальної записки Технічно документації з нормативної грошової оцінки м. Запоріжжя 2008р. економіко-планувальне зонування території міста є об'єднання оціночних районів в економіко-планувальні зони. При об'єднанні оціночних районів у зони враховувалась дія трьох факторів:

- суміжність районів;

- переважно однотипне функціональне використання;

- близькість значення індексу Іі

Значення зонального коефіцієнта Км2 для окремої економіко-планувальної зони визначається на підставі встановленого комплексного індексу рентної цінності як середньозважене індексів Іі оціночних районів, які входять до цієї зони (за часткою площі району).

Представники третьої особи підтримали надані пояснення, вважають, що Управлінням Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області, нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки здійснено у відповідності до діючого законодавства.

02.12.15 р. до господарського суду Запорізької області надійшло клопотання ПАТ Запорізьке карєроуправління, яким відповідач просить зобов'язати Запорізьку міську раду в порядку ст. 38 ГПК України надати господарському суду Запорізької області оригінали додаткових угод, що відповідали умовам договору оренди землі від 19.09.2007 р. за № 040726100898, після повернення відповідачем неналежно оформлених додаткових угод до договору оренди землі та оригінали доказів направлення та отримання відповідачем цих додаткових угод, продовжити строк розгляду справи додатково до 15 днів та відкласти судове засідання для надання витребуваних доказів.

Відповідно до ст. 38 ГПК України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, що перешкоджають його наданню; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; 4) обставини, які може підтвердити цей доказ. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

В матеріалах справи наявна належним чином засвідчена копія пропозиції № 01/02-32/01499 від 15.05.15 р. щодо внесення змін до договору від 19.09.2007 р. за № 040726100898, та належним чином засвідчена копія додаткового договору до договору оренди землі від 19.09.2005 р. за № 040726100898. Заявником клопотання не обґрунтовано підстав з яких випливає, що позивач має оригінали додаткових угод, що відповідали умовам договору оренди землі від 19.09.2007 р. за № 040726100898, після повернення відповідачем неналежно оформлених додаткових угод до договору оренди землі та оригінали доказів направлення та отримання відповідачем цих додаткових угод, та обставин, що перешкоджають їх наданню. Фактично вказане клопотання є запереченням відповідача відносно дотримання порядку внесення змін до договору, передбаченого ст. 188 ГК України, в контексті допущення помилки в даті договору, до якого пропонуються зміни - 2005 року замість 2007 року. Вказані заперечення вже висловлені у відзиві на позов. З огляду на зазначене, суд відхиляє заявлене клопотання про витребування доказів.

03.12.15 р. до господарського суду Запорізької області надійшло клопотання ПАТ Запорізьке карєроуправління, яким відповідач просить призначити земельно-технічну (за потреби та/або оціночно -земельну, по визначенню експертної установи ) експертизу технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 18,1056 га, розташованої за адресою: (місто Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, кадастровий номер 2310100000:04:026:0037), відповідно до ОСОБА_3 № 1404/16 від 28.04.2015р., наданого Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області, проведення якої доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (м. Дніпропетровськ, набережна Леніна, 17, офіс 361). Поставити експерту наступні питання:

- який фактичний розмір, відповідно до ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 1404/16 від 28.04.2015р., має та частина від земельної ділянки загальною площею 18,1056 га, розташованої за адресою: (місто Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, кадастровий номер 2310100000:04: 026:0037), що перебуває в економіко-планувальній зоні 51 та оціночних районах - 240, 241, визначених згідно Додатку 1 до рішення № 79 Запорізької міської ради від 03.03.2008?;

- який фактичний розмір, відповідно до ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 1404/16 від 28.04.2015 р. має та частина від земельної ділянки загальною площею 18,1056 га, розташованої за адресою: (місто Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, кадастровий номер 2310100000:04:026:0037), що перебуває в економіко-планувальній зоні 54, та оціночних районах - 234, 242, визначених згідно Додатку 1 до рішення № 79 Запорізької міської ради від 03.03.2008?;

- яке фактичне співвідношення частин земельної ділянки загальною площею 18,1056 га, відповідно до ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 1404/10 від 28.04.2015р, розташованих за адресою: (місто Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, кадастровий номер 2310100000:04:026:0037), які перебувають окремо в економіко-планувальній зоні 51 та економіко-планувальній зоні 54, визначених згідно Додатку 1 до рішення № 79 Запорізької міської ради від 03.03.2008?;

- який фактичний розмір Км2, має земельна ділянка загальною площею 18,1056 га, яка розташована за адресою: (місто Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, кадастровий номер 2310100000:04:026:0037), що перебуває одночасно в економіко-планувальній зоні 51 ( оціночні райони 240, 241 ) та в економіко-планувальній зоні 54 ( оціночних районах 234 та 242), визначених згідно Додатку 1 до рішення № 79 Запорізької міської ради від 03.03.2008, що відповідає вимогам відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (надалі - Порядок), затвердженого наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 N 18/15/21/11. та Методиці нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. N 213 (зі змінами та доповненнями)?;

- чи відповідає площа земельної ділянки під забудовою у розмірі 181056,00 кв.м., відповідно до ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель № 1404/16 від 28.04.2015р., фактичному розміру частині площі, що перебуває під забудовою, від земельної ділянки загальною площею 18,1056 га, розташованої за адресою: (місто Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, кадастровий номер 2310100000:04: 026:0037), та вимогам відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (надалі - Порядок), затвердженого наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 N 18/15/21/11. та Методиці нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. N 213?

Судом вказане клопотання відповідача відхилено з наступних підстав.

Відповідно до ст. 41 ГПК України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі. Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України Про судову експертизу. Особа, яка проводить судову експертизу (далі - судовий експерт) користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу. Сторони і прокурор, який бере участь в судовому процесі, мають право до початку проведення судової експертизи заявити відвід судовому експерту в порядку та з підстав, зазначених у частинах п'ятій і шостій статті 31 цього Кодексу.

Пунктом 2 постанови Пленуму Вищого господарського суду від 23.03.2012 р. № 4 Про деякі питання практики призначення судової експертизи передбачено, що відповідно до статті 1 Закону судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду. Водночас і згідно з частиною першою статті 41 ГПК експертиза призначається для з'ясування питань, що потребують спеціальних знань. Із сукупності наведених норм матеріального і процесуального права вбачається, що неприпустимо ставити перед судовими експертами правові питання, вирішення яких чинним законодавством віднесено до компетенції суду, зокрема, про відповідність окремих нормативних актів вимогам закону, про правову оцінку дій сторін тощо.

Згідно ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.

Враховуючи, що саме Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області здійснює функції щодо реалізації повноважень Держгеокадастру в частині видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які розташовані на території м. Запоріжжя та Запорізького району., та достатнє обґрунтування правильності визначення економіко-планувальних зон для спірної земельної ділянки, відсутності оскарження дії субєкта владних повноважень щодо видачі витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки, суд вважає недоцільним призначення у даній справі заявленої експертизи, та продовження строків вирішення спору, для недопущення затягування розгляду справи.

За клопотанням представника позивача, розгляд справи здійснювався із застосуванням засобів фіксації судового процесу: програмно-апаратного комплексу «Оберіг», для архівного оригіналу звукозапису надано диск CD-R, серійний номер № VKZ909045501H23A3.

У відповідності до ст. 85 ГПК України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

19.09.2007 р. у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах зареєстровано договір оренди землі, укладений між Запорізькою міською радою (орендодавець, позивач) та Відкрити акціонерним товариством Запорізьке карєроуправління (найменування на Приватне акціонерне товариство Запорізьке карєроуправління змінено згідно п. 1.2 статуту); (орендар, відповідач), про що у державному реєстрі земель вчинено запис № 040726100898 (далі договір № 040726100898).

Згідно п. п. 1, 2 договору № 40726100898 орендодавець, відповідно до рішення тринадцятої сесії пятого скликання Запорізької міської ради № 49/137 від "27" червня 2007 р., надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування промислового майданчика, яка знаходяться: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1. В оренду передаються земельна ділянка загальною площею 18,1056 га.

Відповідно до п. 5 договору № 40726100898 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 17189456 грн. 64 коп. (в цінах 2007 року).

Договір укладається на 25 років (п. 8 договору № 40726100898).

Згідно п. 9 договору № 40726100898, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 42973 грн. 64 коп., що складає 0,25% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2007 року.

За умовами п. 12 договору № 40726100898 розмір орендної плати переглядається один раз на рік, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

Згідно п. 32 договору № 40726100898 зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягання згоди щодо змін умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Факт передачі позивачем в оренду відповідачу земельної ділянки підтверджується актом прийому-передачі земельної ділянки від 19.09.2007 р.

03.03.2008 р. Запорізька міська рада прийняла рішення № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя» відповідно до якого вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, виконану УДНДІПМ «Діпромісто» (п.1); затвердити базову вартість 1 мІ землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р.; при розрахунку нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки значення коефіцієнтів впливу санітарно-гігієнічних факторів, які діють на даній ділянці, застосовувати в повному обсязі відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (п. 6); впровадити оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008 р. (п. 7); визнати рішення Запорізької міської ради від 15.06.2001 № 17 «Про затвердження грошової оцінки земель міста Запоріжжя» таким, що втратило чинність з моменту впровадження нової нормативної грошової оцінки (п. 8); Управлінню земельних ресурсів у м. Запоріжжі Запорізької області до 01.05.2008 р. розробити та затвердити заходи щодо взаємодії органів влади усіх рівнів по проведенню перерахунків вартості земельних ділянок у розрізі землекористувачів та землевласників (п. 9); доручити управлінню внутрішньої політики міської ради оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації (п.10).

27.07.2011 р. на позачерговій сесії Запорізької міської ради шостого скликання було прийнято рішення № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя», відповідно до якого визначений коефіцієнт, згідно якого визначається розмір орендної плати за земельні ділянки.

26.06.2012 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради № 16 від 27.07.2011 р. «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя», згідно з яким розмір орендної плати за всі земельні ділянки м. Запоріжжя, крім пунктів, наведених в додатку, використовується коефіцієнт 3.

У подальшому, Запорізька міська рада, на підставі ст. 188 Господарського кодексу України, звернулася до відповідача з письмовою пропозицією № 01/02-32/01499 від 15.05.15 р. «Про внесення змін до договору оренди землі», яка відповідачем була відхилена згідно листа № 05/191 від 08.06.15 р.

Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. ст. 651, 652 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом, а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору.

Статтею 632 ЦК України, передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Пунктом 12 Договору сторони узгодили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

Згідно ч. 8 ст. 93 Земельного кодексу України, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Істотними умовами договору оренди землі, зокрема, є орендна плата із призначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (стаття 15 Закону).

За положеннями частин 1 та 2 статті 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. № 161-XIV, орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на рішення Запорізької міської ради № 37 від 26.06.2012 р. «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті Запоріжжя» (далі - рішення № 37). Рішенням № 37 встановлено, що розмір орендної плати визначається згідно формули: О = П * К * Кі, де «О» - розмір орендної плати; «П» - розмір земельного податку, визначений згідно вимог Податкового кодексу України; «К» - коефіцієнт визначений даним рішенням; «Кі» - коефіцієнт індексації.

Розмір земельного податку «П» був встановлений ст. 274 Податкового кодексу України та складав 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

З 01.01.2015 р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, в тому числі щодо сплати орендної плати за землю.

Відповідно до п. 14.1.147 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно ст. 265 Податкового кодексу України до складу податку на майно входить: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; плата за землю.

Відповідно до положень ст. 10 Податкового кодексу України податок на майно належить до місцевих податків.

Пунктом 10.2 ст. 10 Податкового кодексу України передбачено, що місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю).

Відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

Тобто, з 01.01.2015 р. ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, повинна встановлюватись відповідною місцевою радою.

Пунктами 12.3.4, 12.3.5 ст. 12 Податкового кодексу України встановлено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). У разі якщо міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідного місцевого податку, що є обов'язковим згідно з нормами цього Кодексу, то плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

За поясненнями позивача, 30.06.15 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 6 "Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю)", яке вводиться в дію з 01.01.2016 р.

Таким чином, до введення в дію рішення Запорізької міської ради про встановлення нової ставки податку в межах, визначених ст. 274 Податкового кодексу України, розрахунок розміру орендної плати за землю здійснюється виходячи із ставки податку в розмірі 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Для спірної земельної ділянки розмір орендної плати (3% нормативно-грошової оцінки землі) за її використання з прийняттям вказаного рішення не змінюється.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорії та форм власності (ст. 18 Закону України «Про оцінку земель»).

Нормативна грошова оцінка є складовою земельного податку, який встановлюється у відсотковому відношенні до неї та в розмірі якого визначена орендна плата у договорі, укладеному між сторонами, а тому у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки змінюється відповідно і розмір земельного податку.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» рада в своїх положеннях приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов'язковим до виконання на відповідній території та встановлюються у встановленому законом порядку.

Як вбачається з рішення Запорізької міської ради № 79 від 03.03.2008 р., а саме: пунктом 3 вирішено затвердити базову вартість землі у розмірі 190,18 грн. із користуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р.

Земельна ділянка, яка передана відповідачу в оренду пройшла нормативну грошову оцінку: за даними витягів з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 28.04.2015 р. № 1404/16, нормативна грошова оцінка земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:04:026:0037, загальною площею 18,1056 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, складає 96332655,36 грн.

26.06.2012 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради № 16 від 27.07.2011 р. «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя», згідно з яким розмір орендної плати за всі земельні ділянки м. Запоріжжя, крім пунктів, наведених в додатку, використовується коефіцієнт 3.

Пунктом 2.19 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" визначено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Відповідно до проведеного розрахунку розмір орендної плати становить 2889979 грн. 66 коп., тобто 3-х кратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2015 року.

Законом визначено, що зміна розміру грошової оцінки землі має наслідком зміну земельного податку щодо відповідних земельних ділянок, а тому наявні передбачені договором умови, при яких його зміна є обов'язковою для сторін.

Зміна розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки автоматично змінює розмір орендної плати.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 632 Цивільного Кодексу України у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 651 ЦК України договір може бути змінено за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору (постанови Верховного Суду України від 06.12.2010 № 2-1/10068-2008 та від 23.05.2011 №7/105-10(30/234-09), від 30.05.2011 № 17/299-10, від 04.07.2011 № 41/81пд).

При обчисленні нормативної грошової оцінки земельної ділянки і, відповідно, належного розміру орендної плати, суд виходить з даних, наданих Управлінням Держземагенства у Запорізькому районі Запорізької області (Управління Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області), якими на підставі статті 23 Закону України "Про оцінку земель" видано відповідний офіційний документ - витяг, а також розяснено механізм проведення розрахунку розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок, в напівавтоматичному режимі, мінімізувавши вплив людського фактору на результати розрахунків.

Посилання відповідача на невідповідність запропонованого додаткового договору про внесення змін змісту основного договору, не свідчить про неправомірність позовних вимог, оскільки по-перше позивачем допущено помилку у даті договору № 40726100898, до якого запропоновано зміни, а по-друге в постанові Верховного Суду України від 20.11.2012 р. по справі № 28/5005/640/2012 зазначено, що надсилання відповідачу пропозицій про внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обовязком позивача, тому недотримання позивачем вимог ч. 2 ст. 188 ГК України щодо обовязку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору.

Згідно ч. 1 ст. 11128 ГПК України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 11116 цього Кодексу, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Внести зміни до п. 5 договору оренди землі, зареєстрованого 19 вересня 2007 р. за № 040726100898, укладеного між Запорізькою міською радою та Приватним акціонерним товариством Запорізьке карєроуправління, щодо земельної ділянки площею 18,1056 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, наданої для розташування промислового майданчика, виклавши його в такій редакції: 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 96332655 грн. 36 коп. (девяносто шість мільйонів триста тридцять дві тисячі шістсот пятдесят пять гривень 36 коп.) в цінах 2015 року.

Внести зміни до п. 9 договору оренди землі, зареєстрованого 19 вересня 2007 р. за № 040726100898, укладеного між Запорізькою міською радою та Приватним акціонерним товариством Запорізьке карєроуправління, щодо земельної ділянки площею 18,1056 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, 1, наданої для розташування промислового майданчика, виклавши його в такій редакції: 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 2889979 грн. 66 коп. (два мільйона вісімсот вісімдесят девять тисяч девятсот сімдесят девять гривень 66 коп.), що складає 3 % від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2015 року.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства Запорізьке карєроуправління(69015, м. Запоріжжя, вул. Дніпровські зорі, буд. 1, ідентифікаційний код юридичної особи: 00110183) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. 206, отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи: 02140892, розрахунковий рахунок 35419001034816 в ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015) 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено 08.12.2015 р.

СуддяА.О. Науменко