Справа № 690/641/15-а
Провадження 2-а/694/233/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2015 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області сакун Д. І., розглянувши матеріали адміністративного позову ФОП ОСОБА_1 до Ватутінського відділення Звенигородської обєднаної ДПІ про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із позовом до відповідача, в якому просила визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення від 14.09.2015 року, прийняті відповідачем.
Вивчивши матеріали даної позовної заяви, вважаю, що на підставі п.6 ч.3ст. 108 КАС Українисправу слід повернути позивачу виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1ст. 18 КАС Українимісцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
3) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
В той же час, відповідно до ч. 2ст. 18 КАС Україниокружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи:
1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;
2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;
3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття субєктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до п.41.1ст.41 Податкового кодексу Україниконтролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
До територіальних підрозділів контролюючого органу як органу державної влади (згідно з положеннямиПодаткового кодексу України) належать, зокрема, державні податкові інспекції, у тому числі і Звенигородська обєднана ДПІ. Враховуючи наведене, розгляд вказаного адміністративного позову за правилами предметної підсудності відноситься до компетенції відповідного окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3ст. 108 КАС Українипозовна заява повертається позивачеві, якщо права не підсудна цьому адміністративному суду. Відтак, суддя приходить до висновку, що вказаний адміністративний позов не підсудний Звенигородському районному суду Черкаської області як адміністративному суду, та має бути повернутий позивачці для подачі її до відповідного окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст.158-160,165 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 до Ватутінського відділення Звенигородської обєднаної ДПІ про скасування рішення про застосування фінансових санкцій повернути заявнику зі всіма додатками.
Апеляційна скарги на ухвалу суду може бути подана протягом пяти днів з дня проголошення ухвали, у випадку винесення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя Д.І. Сакун