ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
02 грудня 2015 року м. Київ К/800/50614/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2015 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва до Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія" "Автомобільні дороги України" в особі Тернівської дорожньо-експлуатаційної дільниці дочірнього підприємства "Миколаїв про стягнення заборгованості,
встановив:
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2015 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва на ухвалу Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2015 року залишено без руху з підстави несплати судового збору.
Апеляційний суд виходив з необгрунтованості заявленого позивачем клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги (відсутність коштів, призначених на сплату судових витрат), оскільки обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від такої сплати. У зв'язку з цим суд дійшов висновку, що відповідно до частини шостої статті 187 КАС України позивач зобов'язаний сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі, передбаченому частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" зі змінами, якою встановлено, що за подання апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, що складає 1218грн.
У касаційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва просить скасувати ухвалу суду апеляційної інстанції та направити справу для продовження розгляду. Зазначає, що Пенсійний фонд є самоврядною неприбутковою організацією.
Слід зазначити, що пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 р. № 484-VШ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" на Кабінет Міністрів України було покладено обов'язок забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.
Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2015 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва до Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія" "Автомобільні дороги України" в особі Тернівської дорожньо-експлуатаційної дільниці дочірнього підприємства "Миколаїв про стягнення заборгованості.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак