Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2015 р. № 820/9331/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бідонька А.В.
при секретарі судового засідання Кульчій А.М.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
представника ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АРКОНА-СУМИ" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкових повідомлень - рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "АРКОНА-СУМИ", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, в якому після уточнення позовних вимог просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №000162207 від 14.07.2015 р., що прийнято на підставі висновків акту перевірки №1499/2207/38397662/139 від 23.06.2015 р.
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0001732207 від 24.07.2015 р., №0001722207 від 24.07.2015 р., що прийняті на підставі висновків акту перевірки №1556/2207/38397662/142 від 06.07.2015 р.
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №000482206 від 05.08.2015 р., №0000682202 від 05.08.2015 р., №0000692202 від 05.08.2015 р., №0000422200 від 05.08.2015 р., №0000432200 від 05.08.2015 р., №0000442200 від 05.08.2015 р., №0000612200 від 05.08.2015 р., №0000602200 від 05.08.2015 р., №0001822206 від 04.08.2015 р., №0000442202 від 05.08.2015 р., №0000432202 від 05.08.2015 р., №0000362200 від 05.08.2015 р., №0000372200 від 05.08.2015 р., що прийняті на підставі висновків акту перевірки №1620/2206/38397662/147 від 14.07.2015 р.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що за результатами проведених документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (код ЄДРПОУ 38397662) ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області було складено акти: № 1499/2207/38397662/139 від 23.06.2015 р., № 1556/2207/38397662/142 від 06.07.2015 р., № 1620/2206/38397662/147 від 14.07.2015 р.
На підставі висновків актів перевірок відповідачами прийняті спірні податкові повідомлення - рішення: № 000162207 від 14.07.2015 р., № НОМЕР_1 від 24.07.2015 р., № НОМЕР_2 від 24.07.2015 р., № НОМЕР_3 від 04.08.2015 р., № 000482206 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_4 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_5 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_6 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_7 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_8 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_9 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_10 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_11 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_12 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_13 від 05.08.2015 р., № НОМЕР_14 від 05.08.2015 р.
Позивач зазначив, що перевірки були призначені та проведені з порушенням вимог Податкового кодексу України, а висновки зроблені на підставі таких перевірок, не відповідають дійсним обставинам справи. Вважає податкові повідомлення-рішення такими, що підлягають скасуванню. Позивач, звернув увагу суду на те, що всі господарські операції були виконанні в повному обсязі з реальним настанням наслідків, що в свою чергу підтверджує реальність господарських операцій.
Відповідач, ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, проти позовних вимог заперечував у повному обсязі, посилаючись на те, що порушення, встановлені в ході перевірок позивача, зафіксовані належним чином в актах перевірок, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на цілком законних підставах та відповідають чинному законодавству, у звязку з чим просив у задоволенні позову відмовити. Зазначив, що за результатами перевірок встановлено, що фінансово-господарські взаємовідносини між позивачем та контрагентами є такими, що вчинено без наміру створення правових наслідків.
Відповідач, ДПІ у Московському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, проти позовних вимог заперечував у повному обсязі, посилаючись на те, що позивачем не надано доказів вчинення податковим органом будь-яких дій, якими порушено права чи законні інтереси ТОВ "АРКОНА-СУМИ", у звязку з чим просив у задоволенні позову відмовити.
Відповідачі, Шосткинська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області, Сумська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області, Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області, Глухівська об'єднаної ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області проти позовних вимог заперечували у повному обсязі, просили у задоволенні позову відмовити.
Представник позивача в судове засідання прибув, адміністративний позов підтримав та просив задовольнити.
Представник відповідача, ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, в судовому засіданні проти позову заперечував, зазначив, що порушення, встановлені в ході перевірок позивача, зафіксовані належним чином в актах перевірок, підставою для винесення спірних податкових повідомлень-рішень слугував відображений в актах перевірок висновок про відсутність факту реального вчинення господарських операцій ТОВ "АРКОНА-СУМИ" із платниками податків та зборів, у зв'язку із чим просив у задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "АРКОНА-СУМИ" пройшло передбачену законом процедуру державної реєстрації та набуло статусу юридичної особи з ідентифікаційним кодом 38397662, взято на податковий облік і станом на час проведення перевірок перебувало на обліку в ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області. В подальшому місце офіційної реєстрації змінено на м. Харків (а.с. 113 - 121 т. 1).
Фахівцями відповідача ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області на підставі наказу № 575 від 10.06.2015 р., згідно з п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п.78.1.1 п.78.1 ст. 78, п.82.2 ст. 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями), була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (код за ЄДРПОУ 38397662) з питань дотримання вимог податкового законодавства по фінансово-господарським операціям з ТОВ "НАФТАКОМПАНІ" (код ЄДРПОУ 37391261) за період лютий 2015 року.
Результати перевірки викладені в акті №1499/2207/38397662/139 від 23.06.2015 р. (а.с. 29-37 т. 1).
За наслідками перевірки контролюючим органом було встановлено порушення:
- п.п.14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.4, п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ, в результаті чого встановлено заниження суми ПДВ за лютий 2015 р., яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього періоду та сплачується до бюджету (р. 25, р. 25.1) на суму 3282545,38 грн.
На підставі висновків акту перевірки контролюючим органом відносно позивача прийнято податкове повідомлення-рішення №000162207 від 14.07.2015 р., яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ на суму 4103181,73 грн., з яких за основним платежем 3282545,38 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 820636,35 грн. (а.с. 38 т. 1).
На підставі наказу № 615 від 22.06.2015 р., згідно з п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст.20, п.п. 78.1.1. п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (із змінами та доповненнями), ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (код за ЄДРПОУ 38397662) з питань дотримання вимог податкового законодавства по фінансово-господарським операціям з ТОВ "Капітал Х" (код ЄДРПОУ 37365100) за березень 2015 р.
Результати перевірки викладені в акті № 1556/2207/38397662/142 від 06.07.2015 р. (а.с. 40 - 51 т. 1).
За наслідками перевірки контролюючим органом було встановлено порушення:
- п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.4, п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за березень 2015 р. в сумі 2784759 грн. Занижено суму ПДВ за березень 2015 року, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 1763742 грн.
На підставі висновків акту перевірки контролюючим органом відносно позивача прийнято податкове повідомлення-рішення №0001732207 від 24.07.2015 р., яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 2784759,00 грн. та податкове повідомлення-рішення №0001722207 від 24.07.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ на суму 2645613,00 грн., з яких за основним платежем 1763742,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 881871,00 грн. (а.с. 52 - 55 т. 1).
Фактично, підставами прийняття податкових повідомлень-рішень слугували висновки актів, в яких встановлено неможливість реального здійснення фінансово господарських операцій позивача з контрагентами. Під час перевірки правильності формування податкових зобовязань за лютий, березень 2015 р. контролюючим органом досліджувалася податкова інформація. В результаті проведених заходів та проведеним аналізом фінансово-господарської діяльності платника податків відповідно до наявних інформаційних баз даних відповідач зазначає про неможливість простежити ланцюг придбання імпортного товару (ПММ з кодами УКТ ЗЕД) у зв'язку з відсутністю постачальника даного товару, а отже неможливість підтвердити факт придбання та подальшої реалізації товару та взагалі підтвердити реальність здійснення господарських операцій.
Суд зазначає наступне.
Згідно акту №1499/2207/38397662/139 від 23.06.2015р., в ході проведення перевірки ТОВ "АРКОНА-СУМИ" встановлені взаємовідносини з ТОВ "НАФТАКОМПАНІ" за лютий 2015 р.
Так, між ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (покупець) та ТОВ "НАФТАКОМПАНІ" (постачальник) за лютий 2015 року було укладено наступні договори поставки нафтопродуктів:
договір поставки нафтопродуктів № НК-0015 від 01.02.2015 р. (а.с. 159-160 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № НК-0080 від 10.02.2015 р. (а.с. 163-164 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № НК-0113 від 13.02.2015 р. (а.с. 167-168 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № НК-0172 від 23.02.2015 р. (а.с. 171-172 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № НК-0214 від 24.02.2015 р. (а.с. 175-176 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № НК-0231 від 25.02.2015 р. (а.с. 179-180 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № НК-0254 від 26.02.2015 р. (а.с. 183-184 т. 1).
Відповідно до п. 1 зазначених договорів, постачальник зобов'язується передати у власність покупця, а покупець прийняти та оплатити нафтопродукти, в подальшому товар, згідно умов договору. Номенклатура, якість, ціна товару та строк поставки визначаються сторонами у додаткових угодах до договорів, які є невід'ємною частиною договорів.
У п.2 зазначених вище договорів, прописані обов'язки сторін, а саме: передати покупцю нафтопродукти згідно розділу 1 цих договорів за умови оформлення відповідних актів приймання-передачі або інших документів, які є невід'ємною частиною договорів. Під час передачі нафтопродуктів постачальник за вимогою покупця надає копії сертифікатів відповідності на нафтопродукти.
Якість товару, що поставляється, має відповідати технічним умовам (ТУ) та державним стандартам, діючим на території України та підтверджуватись паспортом (сертифікатом) якості заводу-виробника товару.
П. 4 визначені умови поставки, за якими поставка товару здійснюється на підставі заявки покупця та підписаної сторонами додаткової угоди до договорів. Товар поставляється покупцю партіями, протягом поточного місяця, в кількості та за ціною, визначеними у кожній додатковій угоді до договорів, на умовах: ЕХW - резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів.
Умови цих договорів викладені сторонами у відповідності до вимог Міжнародних правил тлумачення торговельних термінів "Інкотермс" (в редакції 2010 року). Загальна кількість відвантажуваного товару може відрізнятись від кількості, передбаченої додатковою угодою, але не більше +10 %. Сторони укладають акти прийому-передачі товару, в яких вказують найменування, кількість, ціну і вартість переданого товару. Сторони можуть укладати акти прийому-передачі товару, що переданий протягом визначеного в такому акті періоду часу.
Покупець здійснює оплату за товар шляхом переведення грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника, протягом 120 днів з дати підписання акту прийому - передачі або інших документів.
На виконання умов договору поставки №НК-0015 від 01.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000015 від 01.02.2015 року, відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 року зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 4281639,96 грн. (а.с. 159-161 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150228000000015 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № НК-0015 від 01.02.2015 року, відповідно до якого кількість ТМЦ становить 207.270 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 4281639,96 грн. (а.с. 162 т. 1).
На виконання умов договору поставки №НК-0080 від 10.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000080 від 10.02.2015 року, відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 3195156,00 грн. (а.с. 163-165 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №15228000000080 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів №НК-0080 від 10.02.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 148.232 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 3195156,00 грн. (а.с. 166 т. 1).
На виконання умов договору поставки №НК-0113 від 13.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000113 від 13.02.2015 року, відповідно до якості постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 4949515,20 грн. (а.с. 167-169 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150228000000113 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № НК-0113 від 13.02.2015 року, відповідно до якого кількість ТМЦ становить 206.392 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 4949515,20 грн. (а.с. 170 т. 1).
На виконання умов договору поставки №НК-0172 від 23.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000172 від 23.02.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 713244,36 грн. (а.с. 171-173 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150228000000172 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № НК-0172 від 23.02.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 28.439 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 713244,36 грн. (а.с. 174 т. 1).
На виконання умов договору поставки №НК-0214 від 24.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000214 від 24.02.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 1047486,72 грн. (а.с. 175-177 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150228000000214 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № НК-0214 від 24.02.2015 року, відповідно до якого кількість ТМЦ становить 37.798 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 1047486,72 грн. (а.с. 178 т. 1).
На виконання умов договору поставки №НК-0231 від 25.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000231 від 25.02.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 1647679,80 грн. (а.с. 179-181 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150228000000231 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № НК-0231 від 25.02.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 56.253 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 1647679,80 грн. (а.с. 182 т. 1).
На виконання умов договору поставки №НК-0254 від 26.02.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150228000000254 від 26.02.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 28.02.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 3860550,24 грн. (а.с. 183-185 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150228000000254 від 28.02.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № НК-0254 від 26.02.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 120.679 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 3860550,24 грн. (а.с. 186 т. 1).
Відповідно до п. 5 типових договорів сторони домовились про здійснення оплати за товар шляхом переведення грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника покупцем.
На підтвердження виконання зазначеного пункту договору позивачем надано оборотно-сальдову відомість по рахунку 631 (а.с. 187 т. 1).
Згідно із оборотно-сальдовою відомістю кредиторська заборгованість позивача за зазначеними господарськими операціями складає 19695272,28 грн.
Листами №33/02/15-Н від 01.02.2015 р., №34/02/15-Н від 10.02.2015 р., №35/02/15-Н від 13.02.2015 р., №36/02/15-Н від 23.02.2015 р., №37/02/15-Н від 24.02.2015 р., №38/02/15-Н від 25.02.2015 р., №39/02/15-Н від 26.02.2015 р. ТОВ "НАФТАКОМПАНІ" повідомило ТОВ "АРКОНА-СУМИ" про те, що нафтопродукти, придбані позивачем, знаходяться на зберіганні в ПАТ "Дніпронафтопродукт", у якого можуть бути отримані в будь-який час протягом дії договорів (а.с. 188-194 т. 1).
Матеріали справи містять податкові накладні (а.с. 138-204 т. 4, а.с. 93 - 110 т. 5).
Придбаний ТОВ "АРКОНА-СУМИ" товар (ПММ) згідно умов договорів поставки зберігався у ПАТ "Дніпронафтопродукт", відповідно до договору зберігання № 4494 від 09.01.2015 р. (м. Дніпропетровськ) (а.с. 195-196 т. 1, а.с. 219 - 220 т. 4).
На виконання умов укладеного договору ТОВ "АРКОНА-СУМИ" отримано послуги по зберіганню нафтопродуктів та інших товарно-матеріальних цінностей від ПАТ "Дніпронафтопродукт", на що постачальником оформлено наступні документи:
протокол узгодження ціни до договору №4494 від 09.01.2015р. від 31.03.2015р. (м. Дніпропетровськ), згідно якого сторонами узгоджена ціна за надані послуги зберігання по договору № 4494 від 09.01.2015 р. у розмірі 56000,00 грн. в місяць, без ПДВ незалежно від кількості зберігання товару в місяць з лютого 2015 р. Усього 67200,00 грн., у тому числі ПДВ 11200,00 грн.;
акт приймання-передачі наданих послуг №03124 від 31.03.2015 р., в якому зазначено, що ПАТ "Дніпронафтопродукт" надало ТОВ "АРКОНА-СУМИ" послуги зберігання ПММ та ТМЦ за березень 2015 р. Вартість наданих послуг 67200,00 грн. в т.ч. ПДВ. ПДВ 20 % - 11200,00 грн. (а.с. 197 т. 1);
акт приймання-передачі наданих послуг №02157 від 09.01.2015 р., в якому зазначено, що ПАТ "Дніпронафтопродукт" надало ТОВ "АРКОНА-СУМИ" послуги зберігання ПММ та ТМЦ за лютий 2015 р. Вартість наданих послуг 52300,00 грн. в т.ч. ПДВ (а.с. 198 т. 1);
За перевіряємий період у позивача існує кредиторська заборгованість у розмірі 914000,00 грн. Відповідно до платіжних доручень № 48 від 05.03.2015р. на суму 39100,00 грн. у т.ч. ПДВ 6516,57 грн. № 73 від 26.03.2015р. на суму 52300,00 грн. у т.ч. ПДВ 8716,67 грн. частину заборгованості було погашено (а.с. 199 - 200 т. 1).
Матеріали справи свідчать, що транспортування товару здійснювалось автомобільним транспортом відповідно до товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів (нафти) (перелік наведено в Додатку 1) та договору про перевезення вантажів автомобільним транспортом №35 від 12.01.2015 р. (м. Кременчук) укладеного між ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (замовник) та ТОВ "Торговий дім "Кременчукнафтопродуктсервіс" (перевізник), м. Кременчук (а.с. 215 - 217 т. 4).
Згідно договору перевізник зобов'язується доставляти ввірений йому для перевезення вантаж (нафтопродукти, вода для калібрування резервуарів АЗС) до пункту призначення та видавати його особі, яка має право на отримання вантажу, а також здійснювати відкачування й зливання нафтопродуктів, а Замовник зобов'язується оплатити послуги перевезення та відкачування і/або зливання в повному обсязі та в порядку який передбачений цим договором (а.с. 201 - 203 т. 1).
На виконання умов договору сторонами було укладено додаткові угоди №1 від 29.01.2015 р., №2 від 27.02.2015 р., № б/н від 31.03.2015 р., № б/н від 29.04.2015 р. (а.с. 204 - 207 т. 1, а.с. 218 т. 4).
Матеріали справи містять акт здачі-прийому виконання робіт № АР-0000241 від 31.03.2015 р. та № АР-0000171 від 28.02.2015 р., реєстри до актів виконаних робіт, рахунок № СФ-0000184 від 28.02.2015 р. та № СФ-0000244 від 31.03.2015 р. (а.с. 208 - 217 т. 1).
Згідно оборотно-сальдової відомості по рах. 631 у позивача наявна кредиторська заборгованість у розмірі 67200,00 грн., яка частково погашена платіжними дорученнями: №49 від 05.03.2015 р. на суму 188660,85 грн. у т.ч. ПДВ 31443,48 грн. №68 від 19.03.2015 р. на суму 316806,00 грн. у т.ч. ПДВ 52801,00 грн. (а.с. 227 т. 1).
За результатами перевезень складалися товарно-транспортні накладні, які наявні в матеріалах справи (а.с. 2 - 206 т. 2).
По взаємовідносинам після доставки вантажу, зазначеного у ТТН, в пункт розвантаження, паливо оприбутковувалось відповідальними особами позивача відповідно до вимог Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 року № 281/171/578/155, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 вересня 2008 р. за № 805/15496).
А саме: з прибуттям нафтопродуктів на АЗС в автоцистерні перевіряється наявність і цілісність пломб, технічний стан автоцистерни, відповідність об'єму і густини нафтопродукту в автоцистерні об'єму і густині, зазначеним у ТТН, відповідність найменування, марки і виду (залежно від масової частки сірки) нафтопродукту, зазначених у ТТН і паспорті якості на відвантажений нафтопродукт.
Згідно п.п. 10.2.8 Інструкції у разі відсутності розходження між фактично прийнятою кількістю нафтопродукту і кількістю, зазначеною у ТТН, оператор проставляв час надходження автоцистерни на АЗС і власним підписом в накладній засвідчував її приймання. Один примірник ТТН залишається на АЗС, а два - повертаються водієві, який поставляв нафтопродукт.
На підтвердження виконання вищезазначених операцій свідчать підписи уповноважених осіб відповідальних за приймання нафтопродуктів та інформація про прийнятий нафтопродукт (вид, марка, вага час прибуття та вибуття перевізника), що знаходяться в кожній ТТН. ТТН також містить штампи автопідприємства, вантажовідправника, вантажоодержувача.
Крім того, на кожній ТТН міститься копія чеку з АЗС, який підтверджує оприбуткування товару. На такому чеку міститься точна адреса місцезнаходження АЗС, дата проведення операції, резервуар до якого здійснюється оприбуткування нафтопродуктів, номенклатура та кількість палива.
Матеріали справи містять сертифікати відповідності (а.с. 125 - 131 т. 5).
Також факт оприбуткування нафтопродуктів підтверджується оборотно - сальдовими відомостями по рахунку 281, 282, 203 за лютий-березень 2015 р. (а.с. 221, 222, 225, 228, 229, 232 т. 1).
Згідно акту № 1556/2207/38397662/142 від 06.07.2015 р., в ході проведення перевірки ТОВ "АРКОНА-СУМИ" встановлені взаємовідносини з ТОВ "Капітал Х" за березень 2015 р.
Так, між ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (покупець) та ТОВ "Капітал Х" (постачальник) за березень 2015 року було укладено наступні договори поставки нафтопродуктів:
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0008 від 01.03.2015 р. (а.с. 122-123 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0069 від 07.03.2015 р. (а.с. 126-127 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0084 від 10.03.2015 р. (а.с. 130-131 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0111 від 12.03.2015 р. (а.с. 134-135 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0118 від 13.03.2015 р. (а.с. 138-139 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0145 від 20.03.2015 р. (а.с. 142-143 т. 1).
договір поставки нафтопродуктів № КХ-0191 від 25.03.2015 р. (а.с. 1246-147 т. 1).
Відповідно до п. 1 зазначених договорів, постачальник зобов'язується передати у власність покупця, а покупець прийняти та оплатити нафтопродукти, в подальшому товар, згідно умов договору. Номенклатура, якість, ціна товару та строк поставки визначаються сторонами у додаткових угодах до договорів, які є невід'ємною частиною договорів.
Згідно п.2 договорів, прописані обов'язки сторін, а саме: передати покупцю нафтопродукти згідно розділу 1 цих договорів за умови оформлення відповідних актів приймання-передачі або інших документів, які є невід'ємною частиною договорів. Під час передачі нафтопродуктів постачальник за вимогою покупця надає копії сертифікатів відповідності на нафтопродукти.
Якість товару, що поставляється, має відповідати технічним умовам (ТУ) та державним стандартам, діючим на території України та підтверджуватись паспортом (сертифікатом) якості заводу-виробника товару.
В п. 4 визначені умови поставки, за якими поставка товару здійснюється на підставі заявки покупця та підписаної сторонами додаткової угоди до договорів. Товар поставляється покупцю партіями, протягом поточного місяця, в кількості та за ціною, визначеними у кожній додатковій угоді до договорів, на умовах: ЕХW - резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів.
Умови цих договорів викладені сторонами у відповідності до вимог Міжнародних правил тлумачення торговельних термінів "Інкотермс" (в редакції 2010 року).Загальна кількість відвантажуваного товару може відрізнятись від кількості, передбаченої додатковою угодою, але не більше +10 %. Сторони укладають акти прийому-передачі товару, в яких вказують найменування, кількість, ціну і вартість переданого товару. Сторони можуть укладати акти прийому-передачі товару, що переданий протягом визначеного в такому акті періоду часу.
Покупець здійснює оплату за товар шляхом переведення грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника, протягом 120 днів з дати підписання акту прийому - передачі або інших документів.
На виконання умов договору поставки №КХ-0008 від 01.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000008 від 01.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 5696688,00 грн. (а.с. 122-124 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000008 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0008 від 01.03.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 180.925 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 5696688,00 грн. (а.с. 125 т. 1).
На виконання умов договору поставки №КХ-0069 від 07.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000069 від 07.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 1017445.08 грн. (а.с. 126-128 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000069 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0069 від 07.03.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 34.875 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 1017445,08 грн. (а.с. 129 т. 1).
На виконання умов договору поставки №КХ-0084 від 10.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000084 від 10.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 1487500,68 грн. (а.с. 130-132 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000084 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0084 від 10.03.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 54.099 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 1487500,68 грн. (а.с. 133 т. 1).
На виконання умов договору поставки №КХ-0111 від 12.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000111 від 12.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 924724,08 грн. (а.с. 134-136 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000111 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0111 від 12.03.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 34.950 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 924724,08 грн. (а.с. 137 т. 1).
На виконання умов договору поставки №КХ-0118 від 13.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000118 від 13.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 6765536,04 грн. (а.с. 138-140 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000118 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0118 від 13.03.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 271.878 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 6765536,04 грн. (а.с. 141 т. 1).
На виконання умов договору поставки №КХ-0145 від 20.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000145 від 20.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 року зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 8778587,88 грн. (а.с. 142-144 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000145 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0145 від 20.03.2015 року, відповідно до якого кількість ТМЦ становить 353.615 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 8778587,88 грн. (а.с. 145 т. 1).
На виконання умов договору поставки №КХ-0191 від 25.03.2015 р. сторонами було укладено додаткову угоду №150331000000191 від 25.03.2015 р., відповідно до якої постачальник зобов'язується поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ "Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 31.03.2015 р. зазначені в додатковій угоді види товарів на загальну суму разом з ПДВ 2620522,80 грн. (а.с. 146-148 т. 1).
Перехід права власності від постачальника до покупця підтверджується актом приймання-передачі нафтопродуктів №150331000000191 від 31.03.2015 р. до договору поставки нафтопродуктів № КХ-0191 від 25.03.2015 р., відповідно до якого кількість ТМЦ становить 103.989 тонн, а загальна вартість з ПДВ складає 2620522,80 грн. (а.с. 149 т. 1).
Відповідно до п. 5 типових договорів сторони домовились про здійснення оплати за товар шляхом переведення грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника покупцем.
Так на підтвердження виконання зазначеного пункту договору позивачем до контролюючого органу було надано оборотно-сальдову відомість по рахунку 631 (а.с. 150 т. 1).
Згідно із оборотно-сальдовою відомістю кредиторська заборгованість позивача за зазначеними господарськими операціями складає 27291004,56 грн.
Листами №26/03-КХ від 01.03.2015 р., №27/03-КХ від 07.03.2015 р., №28/03-КХ від 10.03.2015 р., №29/03-КХ від 12.03.2015 р., №30/03-КХ від 13.03.2015 р., №31/03-КХ від 20.03.2015 р., №32/03-КХ від 25.03.2015 р. ТОВ "Капітал X" повідомило ТОВ "АРКОНА-СУМИ" про те, що нафтопродукти, придбані позивачем, знаходяться на зберіганні в ПАТ "Дніпронафтопродукт", у якого можуть бути отримані в будь-який час протягом дії договорів (а.с. 151-156 т. 1).
Матеріали справи містять податкові накладні (а.с. 205-211т. 4, а.с. 73- 91 т. 5).
В подальшому позивач реалізував отримані від ТОВ "КАПІТАЛ Х", ТОВ "Нафтакомпані", нафтопродукти через мережу АЗС. В матеріалах справи наявні договори оренди АЗС, акти приймання - передачі до договорів, протоколи узгодження ціни (а.с. 49 - 136 т. 4).
Господарські операції ТОВ "АРКОНА-СУМИ" мали реальний характер, призвели до зміни майнового стану учасників господарських відносин, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Для підтвердження даних податкового обліку можуть братись до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Тобто, податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість має бути підтверджений належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків. При цьому, оцінюватись при дослідженні факту здійснення господарської операції повинні відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
За приписами п.п. 2.4 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 р. за № 168/704, первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Надані суду первинні документи за своєю формою та змістом відповідають вимогам чинного законодавства, наявності недоліків (дефектів форми, змісту або походження), які б згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, ч.2 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку спричиняли втрату означеними накладними юридичного статусу первинних документів судом не виявлено та актом перевірки не встановлено.
Суд зазначає наступне. Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Згідно з п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПК України) під "господарською діяльністю" розуміється діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Податковим кредитом в розумінні підпункту 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК визнається сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу
Відповідно до п. 198.1 ст. 198 ПК України, до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Пунктом 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
З огляду на викладені положення, для отримання права сформувати податковий кредит із сум ПДВ, сплачених в ціні придбаного товару (робіт, послуг), платник ПДВ повинен мати податкові накладні, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначений для використання у власній господарській діяльності.
Таким чином, правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на податковий кредит можуть мати лише реально вчинені господарські операції з придбання товарів, послуг чи основних фондів з метою використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, а не саме лише оформлення відповідних документів або рух грошових коштів на поточних рахунках платників податку.
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Положеннями п. 44.1 ст. 44 ПК України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
У випадках, передбачених ст. 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному ст. 50 цього Кодексу.
Положеннями п. 200.1 ст.200 Податкового Кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Згідно вимог п. 200.2 ст. 200 вказаного Кодексу при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
Також п.200.3 ст. 200 Податкового Кодексу України встановлено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Як встановлено судом, сума податкового кредиту підтверджена відповідними податковими накладними. Ці податкові накладні складені на підставі договорів, актів виконаних робіт та відповідають вимогам п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України.
Матеріали справи не містять доказів наявності між позивачем та його контрагентами при укладанні і виконанні договорів взаємоузгоджених зловмисних дій, спрямованих на порушення існуючого в державі суспільного ладу або моральних засад.
Факт здійснення господарської діяльності підтверджується документально первинними бухгалтерськими документами, що були надані до суду, а саме: договорами, актами, ТТН.
Відповідачем не надано належних доказів щодо визнання недійсними в установленому законом порядку договорів, укладених між позивачем та його контрагентами.
Відповідно до п. 36.5 ст. 36 Податкового кодексу України, відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Законом не встановлено обмежень по включенню до складу податкового кредиту сум ПДВ по товарах з підстав викладених другим відповідачем, за умови, що такий постачальник зареєстрований платником податку на додану вартість, за наявності належним чином оформлених податкових накладних, та за наявності фактичного здійснення операцій з придбання товарів (робіт, послуг). Окрім того порушення, допущені одним платником податків у відображенні в податковому обліку певної господарської операції, за загальним правилом не впливають на права та обовязки іншого платника податків.
Факт відмови платника податків в наданні пояснень та документального підтвердження на запит контролюючого органу є безпосередньо підставою для проведення документальної позапланової перевірки, а не висновків щодо фіктивності укладених угод.
Крім того, суд при розгляді справи, керуючись приписами ст. 8 КАС України, бере до уваги, що обмеження права сумлінного платника податку на формування податкового кредиту у зв'язку з порушенням його контрагентами порядку обліку та звітування по податкам суперечать практиці Європейського суду з прав людини. Так, відповідно п. 57 Рішення Європейського суду з прав людини по справі "Булвес"АД проти Болгарії від 22.01.09 р судом було зазначено, що оскільки компанія-заявник у повному обсязі та вчасно виконала обов'язки з дотримання встановлених Державою-членом Конвенції норм стосовно ПДВ та не мала засобів для забезпечення виконання податкових зобов'язань постачальником і не знала про невиконання останнім своїх обов'язків, вона могла правомірно очікувати отримання вигоди від застосування одного із основних правил системи оподаткування ПДВ, а саме від визнання права на податковий кредит щодо суми ПДВ, яка була сплачена постачальнику. Більше того, лише після подачі декларації із віднесенням відповідних сум до складу податкового кредиту та проведення податковими органами зустрічної перевірки постачальника могло бути встановлено, чи виконав постачальник свій обов'язок подання звітності з ПДВ у повному обсязі. Відповідачем не доведено обізнаності позивача щодо недобросовісного декларування своїх зобов'язань його контрагентами. ОСОБА_3, позивач не може нести наслідків невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку. Такі вимоги, на думку Європейського суду з прав людини, є надмірним тягарем для платника податку, що порушує справедливий баланс, який повинен підтримуватись між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту прав власності.
Таким чином, суд приходить до висновку, що досліджені первинні документи в сукупності свідчать про реальність виконання укладених між ТОВ "АРКОНА-СУМИ" та контрагентами угод, та, як наслідок, правомірність віднесення позивачем сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
Сторонами за договорами погоджені всі істотні умови і досягнута домовленість щодо їх виконання. Виконання умов договорів підтверджується наявними в матеріалах справи первинними документами, тобто угоди між позивачем і контрагентами мали реальний характер.
Судом не встановлені факти, які свідчили б про те, що зміст договорів не відповідає діючому законодавству України, дійсним намірам сторін та що ці наміри спрямовані на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.
На підставі наказу № 632 від 23.06.2015 р., згідно з п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п.78.1.4 п.78.1 ст. 78, п.82.2 ст. 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями), була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (код за ЄДРПОУ 38397662) з питань достовірності декларування акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за період березень - квітень 2015 року.
Результати перевірки викладені в акті № 1620/2206/38397662/147 від 14.07.2015 р. (а.с. 56-63 т. 1).
На підставі висновків акту перевірки контролюючими органами відносно позивача прийнято податкові повідомлення-рішення:
№000482206 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 180921,25 грн., з яких за основним платежем 144737 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 36184,25 грн. - Шосткинською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000682202 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 11902,50 грн., з яких за основним платежем 9522 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 2380,50 грн. - Сумською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000692202 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 31882,50 грн., з яких за основним платежем 25506 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 6376,50 грн. - Сумською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000422200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 332262,50 грн., з яких за основним платежем 265810 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 66452,50 грн. - Роменською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000432200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 127690 грн., з яких за основним платежем 102152 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 25538 грн. - Роменською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000442200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 40692,50 грн., з яких за основним платежем 32554 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 8138,50 грн. - Роменською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000612200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 74940 грн., з яких за основним платежем 59952 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 14988 грн. - Охтирською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000602200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 61250 грн., з яких за основним платежем 49000 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 12250 грн. - Охтирською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0001822206 від 04.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 501810 грн., з яких за основним платежем 401448 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 100362 грн. - ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000442202 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 126348,75 грн., з яких за основним платежем 101079 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 25269,75грн. - Конотопською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000432202 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 115692,50 грн., з яких за основним платежем 92554 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 23138,50 грн. - Конотопською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000362200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 28168,75 грн., з яких за основним платежем 22535 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 5633,75 грн. - Глухівською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області;
№0000372200 від 05.08.2015 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в загальній сумі 97148,75 грн., з яких за основним платежем 77719 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 19429,75 грн. - Глухівською ОДПІ інспекції Головного управління ДФС у Сумській області (а.с. 64 - 79 т. 1).
В матеріалах перевірки зазначено, що ТОВ "АРКОНА-СУМИ" здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами через мережу АЗС.
Так, позивачем для подальшої реалізації придбаного товару було укладено наступні договори купівлі-продажу товару від 02.01.2015 р. Контрагентами позивача за даними договорами є: - Міжгосподарський санаторій "Токарі", ФОП ОСОБА_4, ПП "Дружба 6", ФОП ОСОБА_5, ТОВ "Тріглав", ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, Путивльське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Путивльський агролісгосп", СП ТОВ "Долина", ДП "Сток - Сервіс", ПП "Еліпс", ДП "Аква - Сервіс", ПП "Еліпс", Путивльська ЖЕК, КГІ "Путивльміськводоканал", Клевенське міжрайонне управління водного господарства, ФОН ОСОБА_3, ТОВ "Сумипродукт - 2005", ТОВ "СОТ-ТРАНС-АВТО", ФОП ОСОБА_8, ПП "Компол", ПАТ "Лебединське МБДЕ завод "Темп", Філія "Дорбудсервіс", ДП "Сумський облавтодор", ТОВ "Завод Кобзаренка", ДП "Сумигеодезкартографія", та ТОВ "Будмех", ТОВ "Кукса", ФОП ОСОБА_9, ДП "Лебединський агролісгосп", ЕОВ ВТФ "Авіас" (а.с. 1 - 40 т. 4).
Відповідно до умов договорів постачальник (ТОВ "АРКОНА-СУМИ") зобов'язується поставити, а покупець (зазначені контрагенти) прийняти та оплатити паливно-мастильні матеріали (бензини, дизельне паливо і газ) надалі іменовані товар, в кількості і за ціною передбачених у додатках які є невід'ємною частиною цього договору. На умовах викладених в розділах цього договору Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець прийняти та оплатити паливно-мастильні матеріали (бензини, дизельне паливо і газ) надалі іменовані Товар, в кількості і за ціною передбачених у додатках які є невідємною частиною цього договору.
Товар поставляється відповідно додатку №4 по довірчим документам покупця: паливним карткам; скретч-карткам. Проводити відпуск Товару через наявну мережу АЗС по довірчим документам Покупця в кількостях: Для паливних карток - зазначених у квитанціях терміналу; Для скетч-карток - зазначених у квитанціях терміналу (за умовою збігу номіналу на квитанції терміналу з номіналом, вказаним на скретч - карці. Термінал електронний пристрій який дозволяє зчитувати дані з магнітної смуги паливної картки, вводити пінкод з скретч карти, формувати квитанцію проведеної транзакції та передавати інформацію про операцію. Керуватися при відпуску Товару по довірчим документам паливним картам та скретч карткам "Інструкцією про проведення транзакції", що поставляється з терміналу. Покупець зобов'язаний надати Постачальнику зразки наявних бланків довірчих документів. Перераховувати на розрахунковий рахунок Постачальника вартість купленого товару, в порядку передбаченого п. 5 цього договору. Ціна Товару формується на підставі фактичних цін, що діють на АЗС на момент відвантаження Товару по довірчим документам Покупця. Покупцеві надається 1,2% оптова знижка від реалізації Товару. В Актах прийому-передачі Товару вказується середня ціна відвантажень по довірчих документам Покупця за поточний місяць з урахуванням п.п. 4.2.Розрахунки за цим договором здійснюються шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Постачальника вказаної в п. 11 цього Договору, протягом 10 банківських днів після: підписання сторонами "Актів прийому - передачі товару", за формою, передбаченою додатком №3 цього договору. Сторони в платіжних документах (рахунках, платіжних дорученнях) зобов'язуються указувати номер та дату договору.
Також між ТОВ "АРКОНА-СУМИ" (постачальник) та ТОВ "ВТФ "Авіас" (покупець) було укладено договір поставки № П-14689 від 08.01.2015 року. Відповідно до якого товар поставляється щоденно і безперервно на АЗС. Поставка товару оформляється актами прийому -передачі. Товар поставляється по довірчим документам покупця.
Матеріали справи містять податкові накладні, виписані позивачем (а.с. 1 -250 т. 6, а.с. 1 - 187 т. 7).
Згідно п.п.213.1.9 п.213.1 ст.213 та п.п.214.1.4 п.214.1 ст.214 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, при цьому базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів.
Відповідно до абз. 2 п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України під реалізацією суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів розуміється продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.
Тобто, однією із визначних умов реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є продаж підакцизних товарів для їх особистого некомерційного використання.
Згідно ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до пп. 14.1.36 Податкового кодексу України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Таким чином, реалізація нафтопродуктів іншим суб'єктам господарювання (юридичним особам, фізичним особам-підприємцям), створеним для заняття підприємництвом, не може вважатись особистим некомерційним використанням.
Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПК України (нафтопродукти, скраплений газ, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а також паливо моторне альтернативне), безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків (абзаци перший та другий п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до ДСТУ 4303:2004 "Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять", роздрібна торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачеві та надавання йому торговельних послуг.
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Згідно із абз.4 ст.2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442, розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку.
Таким чином, при відпуску через мережу АЗС нафтопродуктів здійснюється розрахункова операція, дата якої є датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (нафтопродуктів) згідно з п. 216.9 ст.216 Податкового кодексу України.
ОСОБА_3, позивач реалізовував нафтопродуктів через мережу АЗС іншим юридичним особам для їх комерційного використання при здійсненні безготівкових розрахунків.
Між ТОВ "АРКОНА-СУМИ" та покупцями паливно-мастильних матеріалів було укладено договори, згідно з умовами яких ТОВ "АРКОНА-СУМИ" зобов'язується продати, а покупець прийняти та оплатити нафтопродукти (бензини, дизельне паливо). Товар за цими договорами поставляється на умовах само вивозу з АЗС ТОВ "АРКОНА-СУМИ", розрахунок здійснюється в момент вивезення. Ціна на товар формується на підставі фактичних цін, що діють на АЗС на момент відвантаження товару. Таким чином, юридичні та фізичні особи-підприємці, зареєстровані в установленому порядку як платники ПДВ, які придбали паливо у ТОВ "АРКОНА-СУМИ" та отримували його на АЗС в.т.ч. сплачували вартість палива через касу АЗС використовували його у власній господарській (комерційній) діяльності. Вказане свідчить, що продаж таких товарів здійснювався для їх подальшого комерційного використання.
ТОВ "АРКОНА-СУМИ" отримувало вимоги від покупців виписати податкову накладну на придбаний на АЗС "АРКОНА-СУМИ" товар (паливо) згідно наданих реєстрів розрахункових чеків з чеками. Придбання палива юридичними особами для комерційного використання підтверджено матеріалами справи.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач реалізовував нафтопродукти через мережу АЗС не лише кінцевим сповивачам, але й юридичним особам і фізичним особам-підприємцям для їх господарської діяльності, що в свою чергу спростовує висновки контролюючого органу про порушення позивачем вимог п.п.213.1.9 п.213.1 ст.213 ПК України.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. З огляду на припис наведеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, яким платнику податків донараховані податкові зобов'язання чи зменшені податкові вигоди, презумується добросовісність платника податків, якщо зазначеним органом не доведено інше.
Відповідачем вказаного процесуального обов'язку стосовно спірних податкових повідомлень-рішень не виконано, тому суд приходить до висновку про невідповідність прийнятих відповідачем податкових повідомлень - рішень дійсним обставинам справи та вимогам діючого законодавства, а отже є такими, що підлягають скасуванню.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позов ТОВ "АРКОНА-СУМИ" є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України, враховуючи, що рішення приймається на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про необхідність стягнення документально підтверджених судових витрат з держбюджету на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 72, 94, 160 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АРКОНА-СУМИ" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Сумської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області, Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкових повідомлень - рішень задовольнити.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області №000162207 від 14.07.2015 року, № НОМЕР_1 від 24.07.2015 р., №0001732207 від 24.07.2015 р., №0001822206 від 04.08.2015 року.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області №0000362200 від 05.08.2015 року, №0000372200 від 05.08.2015 року.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області №0000442202 від 05.08.2015 року, №0000432202 від 05.08.2015 року.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області №0000612200 від 05.08.2015 року, №0000602200 від 05.08.2015 року.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області №0000422200 від 05.08.2015 року, №0000432200 від 05.08.2015 року, №0000442200 від 05.08.2015 року.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Сумської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області №0000692202 від 05.08.2015 року, №0000682202 від 05.08.2015 року.
Скасувати податкове повідомлення - рішення Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області №000482206 від 05.08.2015 року.
Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31217206784011, отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області, код 37999628, МФО 851011, банк ГУДКСУ у Харківській області) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АРКОНА-СУМИ" (код ЄДРПОУ 38397662, адреса: 61001, м. Харків, проспект Московський, 63) судовий збір у розмірі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім гривень 20 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Бідонько А.В.
Повний текст постанови виготовлений 01.12.2015 року.