Ухвала суду № 54091859, 04.12.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2015
Номер справи
819/2531/13-а
Номер документу
54091859
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

04 грудня 2015 р.Справа № 876/10195/15

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С. П., перевіривши апеляційну скаргу Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2015 року у справі № 819/2531/13-а за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

04 вересня 2015 року Тернопільським окружним адміністративним судом прийнято постанову в справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень, якою адміністративний позов задоволено частково.

Вказану постанову оскаржено в апеляційному порядку відповідачем Збаразькою обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2015 року апеляційну скаргу Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2015 року залишено без руху, оскільки таку подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, а саме без долучення документа про сплату судового збору.

09 листопада 2015 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про звільнення від сплати судового збору, у якому зазначено, що апелянт відповідно до раніше діючого законодавства був звільнений від сплати судового збору та витрат на правову допомогу, у звязку з чим бюджетом Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області на 2015 рік кошти на сплату судового збору передбачені не були.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року в задоволенні клопотання Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовлено та продовжено строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

03 грудня 2015 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про відстрочення сплати судового збору до 01 березня 2015 року, у якому зазначено, що апелянт відповідно до раніше діючого законодавства був звільнений від сплати судового збору та витрат на правову допомогу, у звязку з чим бюджетом Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області на 2015 рік кошти на сплату судового збору передбачені не були.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналогічні положення викладені у частині 1 статті 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

У зв'язку з наведеним, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.

Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року № 21-5496а15.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 244-2 КАС України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього ж Кодексу застосовуються правила ст. 108 КАС України.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Відтак, станом на час постановлення цієї ухвали, апелянт не усунув належним чином недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 3 ст. 189 та п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, таку слід повернути апелянту.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2015 року в справі № 819/2531/13-а відмовити.

Апеляційну скаргу Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2015 року у справі № 819/2531/13-а за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень вважати неподаною та повернути заявнику.

Роз`яснити, що Збаразька обєднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Особам, які беруть участь у справі надіслати копію ухвали, а апелянту додатково додані до апеляційної скарги матеріали.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Суддя С. П. Нос