Постанова № 54091057, 16.11.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.11.2015
Номер справи
826/21699/15
Номер документу
54091057
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16 листопада 2015 року № 826/21699/15

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу

за позовом

Державної фіскальної служби України

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "РІШБУР"

про

стягнення заборгованості в розмірі 273481,10 грн.

ВСТАНОВИВ:

До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качура І.А. надійшов адміністративний позов Державної фіскальної служби України (надалі – позивач/ДФС України) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рішбур» (надалі – відповідач/ТОВ «Рішбур»), в якому просить суд:

1. Прийняти позовну заяву без розгляду;

2. На підставі п.21 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ДФС України від сплати судового збору за подання позову;

3. Задовольнити позов повністю;

4. Стягнути з ТОВ «Рішбур» за рішенням ДФС України від 01.08.2014 р. №000237 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 273 481,10 грн. (р/р 31418542700006, код плат. 21081100, банк УДКСУ в Оболонському районі м. Києва, МФО 820019, код 38002491).

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.09.2015 р. було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та зобов’язано відповідача десятиденний строк з дня отримання ухвали суду подати через відділ документального обігу та контролю суду письмові заперечення проти позову.

Так, в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що до відповідач порушив вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу і спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», внаслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 273 481,10 грн., яка відповідачем у добровільному порядку самостійно не сплачена.

В той же час, 12.11.2015 р. через відділ документального обігу та контролю суду до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качура І.А. від відповідача надійшли письмові заперечення (вх.№01-5/100807/15 від 11.11.2015 р.), в яких відповідач проти позовних вимог заперечує в повному обсязі, просить суд в їх задоволенні відмовити з підстав викладених в письмових запереченнях, зокрема зазначає про те, що відповідачем було сплачено штраф у розмірі 273 481,10 грн., а тому на думку відповідача позовні вимоги ДФС України є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішенню справи по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, в період 22.10.2013 р. по 31.10.2013 р. Головним управлінням Міндоходів у Київській області на підставі наказу №170 від 01.10.2013 р. та направлень на перевірку від 22.10.2013 р. №667 – 668, №677 – 680, №683 було проведено фактичну перевірку складського приміщення ТОВ «Рішбур» (ідентифікаційний код 36698455), розташованого за адресою: Вишгородський район, с Нові Петрівці, пров. 1-го Травня, 30.

За результатами проведеної перевірки, Головним управлінням Міндоходів у Київській області було складено Акт (довідка) №287/10-36-21/36698456 про результати фактичної перевірки з питань додержання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (надалі – Акт №287/10-36-21/36698456), в якому було зафіксовано про порушення ТОВ «Рішбур» вимог ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі Акту №287/10-36-21/36698456 Головним управлінням Міндоходів у Київській області було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №000237 від 01.08.2014 р. у розмірі 273 481,10 грн. за порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Нормативно-правовим актом, що визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Так, положеннями ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками.

Водночас, в ч.1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зафіксовано, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ч.2 ст. ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

В ч.3 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зафіксовано, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у ч.3 цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Водночас, пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України (надалі – ПК України) визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, як вбачається з вищевикладених норм чинного законодавства, позивач наділений правом в разі порушення суб'єктами господарювання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» приймати рішення про стягнення штрафів, а в разі невиконання таких рішень звертатися до суду з відповідним позовом щодо стягнення штрафних санкцій у судовому порядку.

Як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, що не заперечується сторонами 01.08.2014 р. Головним управлінням Міндоходів у Київській області було прийнято рішення №000237 про застосування до ТОВ «Рішбур» фінансових санкцій у розмірі 273 481,10 грн., яка відповідно до доводів позивача станом на дату звернення до суду з даним адміністративним позовом у добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Так, суд критично ставиться до доводів позивача щодо наявності підстав для стягнення з ТОВ «Рішбур» фінансових санкцій у розмірі 273 481,10 грн., оскільки як вбачається з матеріалів відповідачем було сплачено даний штраф, на підтвердження чого, відповідачем було подано до суду платіжне доручення №693 від 25.03.2015 р. на суму 283 481,10 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що рішення про застосування фінансової санкції №000237 від 01.08.2014 р. відповідачем виконано у добровільному порядку, відповідно сплачено штраф у розмірі 273 481,10 грн., суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 9, 11, 158, 161-163, 183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні позовний вимог Державної фіскальної служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рішбур» відмовити у повному обсязі.

Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст.183-2,185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя І.А. Качур