ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 листопада 2015 року № 826/21607/15
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу
за позовом
Державної фіскальної служби України
до
Спільного українсько-німецького підприємства "Марком" у формі товариства
з обмеженою відповідальністю
про
стягнення заборгованості у сумі 1700,00 грн
ВСТАНОВИВ:
До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качура І.А. надійшов адміністративний позов Державної фіскальної служби України (надалі – позивач/ДФС України) до Спільного українсько – німецького підприємства «Марком» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (надалі – відповідач), в якому просить суд:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду;
2. На підставі п.21 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» №2674 від 08.07.2011 р. звільнити ДФС України від сплати судового збору за подання позову;
3. Задовольнити позов повністю;
4. Стягнути із Спільного українсько – німецького підприємства «Марком» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, за рішенням ДФС України від 21.10.2014 р. №000304, фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. (р/р 31117106700011, код платежу 21081100, МФО 820019 УДКСУ у Шевченківському р-ні м. Києва, код 37995466).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.09.2015 р. було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та зобов’язано відповідача десятиденний строк з дня отримання ухвали суду подати через відділ документального обігу та контролю суду письмові заперечення проти позову.
Так, в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що до відповідач порушив вимоги ч.3 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу і спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Станом на 09.11.2015 р. жодних заперечень проти позову від відповідача на адресу суду не надходило, при цьому як вбачається з наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення «Київ 14 №0101411424481», ухвалу про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі №826/21607/15 від 10.09.2015 р. було отримано уповноваженою особою відповідача 26.10.2015 р.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що станом на дату розгляду адміністративної справи жодних заперечень від відповідача на адресу суду не надходило, судом на підставі ч.3, ч.5 ст.1832 КАС України здійснено розгляд справи за наявними матеріалами.
Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішенню справи по суті, суд дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи висновку ГУ Міндоходів у м. Києві №4249/8/26-15-21-01-06 від 05.09.2014 р. Управлінням контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів ГУ Міндоходів у м. Києві було встановлено, що Спільним українсько – німецьким підприємством «Марком» у формі товариства з обмеженою відповідальністю було порушено вимоги ч.3 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме не подано звіту 1-ОА про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за червень 2014 року.
З врахуванням вищевикладеного, позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №000304 від 21.10.2014 р., відповідно до якого до Спільного українсько – німецького підприємства «Марком» у формі товариства з обмеженою відповідальністю за порушення ч.3 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було застосовано фінансові санкцію у розмірі 1 700,00 грн.
Так, ч.3 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
В той же час, форма звітів щодо придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення визначена Інструкцією щодо заповнення Форми N1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв», затвердженої наказом державної податкової адміністрації України №228 від 27.04.2006 р.
Пунктом 1.1 Інструкції щодо заповнення Форми N1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» визначено, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форм власності.
Відповідно до п.1.4 Інструкції щодо заповнення Форми N1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, надається до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України за місцем реєстрації суб'єкта господарювання.
В той же час, положеннями ч.1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17000 гривень.
Відповідно до ч.2 ст. ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
В ч.3 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зафіксовано, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у ч.3 цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що рішення про застосування фінансової санкції №000304 від 21.10.2014 р. відповідачем у добровільному порядку не виконано, відповідно штраф у розмірі 1 700,00 грн. не сплачено, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 9, 11, 158, 161-163, 183-2 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути із Спільного українсько – німецького підприємства «Марком» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, за рішенням Державної фіскальної служби України від 21.10.2014 р. №000304, фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. (р/р 31117106700011, код платежу 21081100, МФО 820019 УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код 37995466).
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур