КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 листопада 2015 року Справа № 810/5230/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувшипозовну заявуфізичної особи-підприємця ОСОБА_1доФастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Головного управління Міндоходівпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.04.2013 № НОМЕР_1 та 25.04.2013 № НОМЕР_2.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
В силу положень частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Частиною другою статті 9 цього Закону передбачено, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Для перерахування судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030001 Символ звітності "206", отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018.
У рядку "призначення платежу" платіжного документу позивач повинен, зокрема, вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи або серію та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган доходів і зборів і має відповідну відмітку у паспорті, слова "судовий збір за позовом", прізвище, ім'я, по-батькові позивача.
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Як встановлено судом, із даною позовною заявою до суду звертається фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
Разом з тим, згідно з даними, які наведені у приєднаному до позовної заяви платіжному дорученні від 27.10.2015 № 1328, судовий збір у розмірі 685 грн. 97 коп. сплачено Адвокатським об'єднанням "Інвікта". У рядку "код платника" наведеного платіжного документа також вказано код ЄДРПОУ цієї юридичної особи.
На виконання приписів Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, судом здійснено перевірку зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України та встановлено відсутність у реєстрі надходжень коштів спеціального фонду, отриманого від територіального органу Державної казначейської служби України, відомостей про зарахування грошових коштів сплачених за подання даного адміністративного позову.
Крім того, зі змісту позовної заяви вбачається, що податкові повідомлення-рішення, що оскаржуються позивачем, винесено Фастівською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області Державної податкової служби, яку наразі припинено.
Суд звертає увагу позивача на те, що на момент звернення до суду з даним адміністративним позовом Фастівську об'єднану державну податкову інспекцією Київської області Державної податкової служби згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" реорганізовано шляхом приєднання до новоутвореної Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області яку, у свою чергу, відповідно до приписів постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" реорганізовано шляхом приєднання до новоутвореної Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області.
Наведені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 11 грудня 2015 року шляхом: подання до суду оригіналу платіжного документу, що свідчить про сплату позивачем судового збору за належними реквізитами та у розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, разом із доказами зарахування сплачених коштів до спеціального фонду Державного бюджету України (довідкою органу Державної казначейської служби про зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України); приведення позовної заяви та її копії у відповідність вимогам частин першої та другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (у тому числі шляхом уточнення відповідача у справі) з урахуванням приписів частини третьої цієї статті та наведених вище висновків суду.
Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у строк до 11 грудня 2015 року усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний спосіб.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Харченко С.В.