Справа № 444/2659/15-п
Провадження № 3/444/813/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Жовква
07 грудня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1,
за ст. 122-4, 124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 26.10.2015 року о 01:00 год. в смт. Килинівка по вул. Індустріальна керував автомобілем НОМЕР_2, залишив місце ДТП, до якої він причетний, чим вчинив порушення ст. 122-4 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 26.10.2015 року о 01:00 год. в смт. Килинівка по вул. Індустріальна керуючи автомобілем НОМЕР_3, під час руху заднім ходом не переконався, що це буде безпечно та допустив наїзд на припаркований автомобіль Мерседес АІ 0595 СР, який належить ОСОБА_2, завдавши автомобілям технічних пошкоджень, чим вчинив порушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Окрім цього правопорушник надіслав заяву, в якій вину у вчиненому визнав, просив розглядати справу у його відсутності. Відповідно до ст. 268 КУпАП, присутність ОСОБА_1 в судовому засідання не є обовязковою.
Факт вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом АП1 № 383931 від 26.10.2015 року, а також визнаний правопорушником.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 122-4 КУпАП, оскільки він вчинив порушення вимог п. 2.10 "а", а саме "У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди".
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.
Факт порушення ст. 124 КУпАП ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АП1 № 383930 від 26.10.2015 року та схемою до нього, поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_2, а також визнаний правопорушником.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 124 КУпАП, так як він порушив вимоги п. 10.9 Правил дорожнього руху: «Під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб» та вимоги п. 2.3 «б» Правил дорожнього руху, а саме «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі», що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.
Доказів того, що учасники дорожньо-транспортної пригоди скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно доЗакону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" не надано.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому на правопорушника слід накласти стягнення в межах санкції, встановленої за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 ЗУ Про судовий збір, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст. 36, 122-4, 124, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі пятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 /двісті пятдесят пять/ грн. в користь держави.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 /триста сорок/ грн. 00 коп. в дохід держави.
На підставі ст. 36 КУпАП остаточно накласти стягнення в межах санкції, встановленої за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, а саме у виді штрафу в розмірі пятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 /двісті пятдесят пять/ грн. в користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 243,60 грн. судового збору в дохід держави /УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ - 36762986/.
Строк предявлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Оприск З. Л.