УХВАЛА
24 листопада 2015 р.
№ 876/9970/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 9 вересня 2015 року у справі № 813/2891/15 за адміністративним позовом ТОВ «Продуктімпрот» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, –
встановив:
постановою Львівського окружного адміністративного суду від 09.09.2015 позов задоволено частково.
Із цією постановою не погодився відповідач подав на неї апеляційну скаргу. Однак, оскільки така подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України (не долучено документ про сплату судового збору), ухвалою від 09.10.2015 її залишено без руху та надано 10-денний строку, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення вказаних недоліків.
Ухвалою від 10.11.2015 відмовлено у задоволенні клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору та встановлено новий строк до 23.11.2015 виконання ухвали про апеляційної скарги залишення без руху.
23.11.2015 на адресу суду надійшло клопотання ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору у зв’язку з відсутністю відповідних коштів, на підтвердження чого надано ряд документів.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі – Закон № 3674-VI).
Статтею 8 Закону № 3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказаній нормі кореспондують положення ч. 1 ст. 88 КАС України, з аналізу яких можна дійти висновку, що звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового може бути здійснено судом за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.
Як вбачається із долучених до апеляційної скарги документів, в кошторисі на 2015 рік в ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області не передбачено видатків за кодом економічних класифікацій 28000 «Інші поточні платежі», а згідно довідки УДКС України у Личаківському районі м. Львова від 11.11.2015 № 04-06/490 на рахунку 35217004089188 за КПКВ 3301010 станом на 10.11.2015 кошти відсутні.
З метою виділення коштів, ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області зверталося із листами до ГУ ДФС у Львівській області, на які листом від 18.11.2015 останнє повідомило про скерування в ДФС України листів з пропозицією щодо перерозподілу або виділення коштів для сплати судового збору.
З огляду на викладене, клопотання про відстрочення сплати судового збору є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 87, 88, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
ухвалив:
задовольнити клопотання Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області та відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 9 вересня 2015 року у справі № 813/2891/15 (апеляційне провадження № 876/9970/15) до дня ухвалення судом апеляційної інстанції рішення по цій справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда