Ухвала суду № 54051991, 04.12.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2015
Номер справи
497/2404/15-а
Номер документу
54051991
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

04 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 497/2404/15-а

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Романішин В.Л., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Одеській області на постанову Болградського районного суду Одеської області від 23 жовтня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Одеській області, третя особа інспектор ДПС ОСОБА_2 про скасування постанови та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Болградського районного суду Одеської області від 23 жовтня 2015 року задоволено позов ОСОБА_1 до УДАІ ГУ МВС України в Одеській області про скасування постанови та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На зазначену постанову суду УДАІ ГУ МВС України в Одеській області подало апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме: до скарги не додано документ про сплату судового збору.

Апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, обґрунтоване тим, що Управління фінансується виключно за рахунок бюджету та перерахування коштів здійснюється через установи Державного казначейства України.

Згідно ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до частин 1, 2 статті 8 вказаного Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Ця норма кореспондується з ч.1 ст. 88 КАС України.

Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

Наведені скаржником обставини не свідчать про наявність підстав для відстрочення сплати судового збору, передбачених ст.88 КАС України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір», так як неможливість сплати судового збору у встановлені КАС України строки не підтверджено документально.

Апелянт не являється особою, яка звільнена від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону, а оскаржувана постанова є обєктом справляння судового збору згідно ст.3 Закону, тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону судовий збір за подання до адміністративного суду позову майнового характеру фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Оскільки при поданні даного позову до суду підлягало сплаті 487,2 грн. судового збору, а тому при поданні апеляційної скарги у цій справі розмір судового збору становить 535,92 грн.

Відповідно до ч.5 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 КАС України.

Керуючись ст.ст.108, 187, 189 КАС України,

У Х В А Л И В :

Клопотання Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Одеській області про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Одеській області залишити без руху, надавши семиденний строк з дня отримання копії зазначеної ухвали для усунення недоліків, а саме: надання квитанції про сплату судового збору.

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду має бути внесено на рахунок №31212206781008, одержувач коштів: УК в ОСОБА_2/Приморський р-н/22030001, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО) 828011, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, в сумі 535,92 грн. інакше апеляційна скарга буде вважатись не поданою.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя