ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 522/13327/15-а
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Вербицька Н.В., розглянувши можливість відкриття провадження за апеляційною скаргою відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області на постанову Приморського районного суду м.Одеси від 09 листопада 2015 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, в.о. начальника управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_2 олександровича, головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_3 про визнання неправомірною бездіяльність, визнання постанови неправомірною, скасування постанови та зобовязання відкрити виконавче провадження,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Приморського районного суду м.Одеси від 09 листопада 2015 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
26 листопада 2015 року на зазначену постанову відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області подав апеляційну скаргу, в якій міститься клопотання про відстрочення судового збору.
Розглянувши дане клопотання, вважаю, що воно не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Зазначена позиція підтримується Вищим адміністративним судом України у постанові Пленуму від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області зазначив, що не має достатньо часу для сплати судового збору, але враховуючи вищевикладене, це твердження апелянта не є обгрунтованою підставою для відстрочення його сплати.
01 вересня 2015 року набрали законної сили зміни до Закону України «Про судовий збір», відповідно до яких за подання апеляційної скарги на постанову суду, судовий збір складає 110% від ставки, що підлягала сплаті при подані адміністративного позову.
Враховуючи, що під час подання адміністративного позову (немайнового характеру) судовий збір становив 73,08, за подачу апеляційної скарги відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області повинен сплатити 80,39 грн.
Судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, код бюджетної класифікації - 22030001, одержувач - УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001, код ЄДПРОУ 38016923, банк отримувач: ГУДКУ в Одеській області, МФО: 828011, в сумі 80,39 грн.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги на протязі 10 днів з дня отримання копії ухвали.
Розяснити, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя:Вербицька Н. В.