Ухвала суду № 54040945, 09.10.2014, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
09.10.2014
Номер справи
161/16334/14-к
Номер документу
54040945
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/16334/14-к

Провадження № 1-кс/161/4132/14

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

09 жовтня 2014 року Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пушкарчук В.П., за участю прокурора у кримінальному провадженні старшого прокурора відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_1, старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_2, розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення зустрічної звірки під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_2 звернувся із клопотанням про надання дозволу на проведення зустрічної звірки під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Цуманське лісове господарство».

Вказує, що у ході розгляду господарської справи № 903/60/13-г за позовом ТзОВ «Волинь ОСОБА_3» до відповідача ДП «Цуманський лісгосп» про стягнення заборгованості, Господарським судом Волинської області встановлено, що між сторонами по справі в травні 2010 року укладені фіктивні договори, згідно яких ТзОВ «Волинь ОСОБА_3» (засновник ОСОБА_4П.) незаконно отримало з ДП «Цуманський лісгосп» 929 000 гривень за нібито надані в період з червня 2010 року по березень 2011 року транспортні послуги з вивезення лісопродукції з верхніх складів Цуманського лісового господарства до цехів переробки та нижніх складів цього підприємства, а також здійснення навантаження лісопродукції на верхніх складах.

Як встановлено в судовому засіданні вивезення лісопродукції з верхніх складів Цуманського лісового господарства до цехів переробки та нижніх складів, а також навантаження лісопродукції на верхніх складах здійснювалося виключно транспортними засобами, які належать ДП «Цуманський лісгосп». ТзОВ «Волинь ОСОБА_3», яке було створено 27.04.2010 не мало власних транспортних засобів у вказаний період.

Договір про надання транспортних послуг від 25.05.2010 та акти приймання-передачі виконаних робіт оформлені, з метою надання видимості господарських операцій з ціллю незаконного заволодіння коштами державного підприємства.

У ході проведення досудового розслідування, виникла необхідність у зясуванні законності використання коштів державного підприємства, у звязку з чим 19.09.2014 року у слідчого судді Луцького міськрайонного суду отримано дозвіл та призначено позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Цуманське лісове господарство».

06.10.2014 року в прокуратуру Волинської області надійшло клопотання з Луцької обєднаної Державної фінансової інспекції про необхідність проведення під час ревізії зустрічної звірки на ТзОВ «Волиньтрансліс» (ЄДРПОУ 37068293).

З метою встановлення додержання порядку та підставності укладання 25.05.2010 року між ДП «Цуманський лісгосп» та ТзОВ «Волиньтрансліс» договору про надання транспортних послуг, договору оренди індивідуально визначеного майна № 27/04 від 27.04.2010 року, укладеного між вказаними підприємствами, а також законності використання коштів державного підприємства за виконання умов визначених вказаними договорами, необхідно надати дозвіл працівникам Державної фінансової інспекції у Волинській області на проведення зустрічної звірки за період з 01.04.2010 року по 31.12.2011 року на ТзОВ «Волиньтрансліс».

Проведення зустрічної звірки дасть змогу підтвердити (спростувати) обставини розтрати коштів державного підприємства при виконанні умов укладених договорів між ДП «Цуманський лісгосп» та ТзОВ «Волиньтрансліс».

А тому просить надати дозвіл на проведення зустрічної звірки у ТзОВ «Волинь ОСОБА_3» під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Цуманське лісове господарство» за період з 01.04.2010 року по 31.12.2011 року та доручити проведення такої ревізії працівникам Державної фінансової інспекції у Волинській області.

18 липня 2014 року прокуратурою Волинської області відомості про дане кримінальне правопорушення внесено в ЄРДР за № 4201403000000127 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Згідно ч. 4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась до суду з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Оскільки старшим слідчим СВ прокуратури Волинської області (стороною кримінального провадження) в судовому засіданні доведено наявність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, які підтверджують обставини розтрати коштів державного підприємства при виконанні умов укладених договорів між ДП «Цуманський лісгосп» та ТзОВ «Волиньтрансліс», тому розгляд даного клопотання здійснюється без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

Так, позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю (пункт 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»).

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду, а для проведення такої ревізії орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин 5 і 7 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості (ч. 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»).

Водночас, пунктом 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами» передбачено, що позапланова виїзна ревізія обєкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним:

- клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ);

-постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії, винесеної після повідомлення посадовій особі підконтрольної установи, що ревізується, про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення;

-інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави проведення, дати початку та закінчення.

Так, із з поданих старшим слідчим слідчого відділу прокуратури Волинської області матеріалів, встановлено достатність підстав для проведення зустрічної звірки у ТзОВ «Волиньтрансліс» під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Цуманське лісове господарство», а також те, що зібрані в результаті такої ревізії дані, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст. 9 КПК України передбачено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою ст. 7 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 7, 40, 101 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення зустрічної звірки у ТзОВ «Волиньтрансліс» під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності задовольнити.

Надати дозвіл на проведення зустрічної звірки у ТзОВ «Волиньтрансліс» (ЄДРПОУ 37068293) за період з 01.04.2010 року по 31.12.2011 року під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Цуманське лісове господарство», а саме, перевірити:

- законність укладання між ДП «Цуманський лісгосп» та ТзОВ «Волиньтрансліс» договорів від 25.05.2010 року про надання транспортних послуг та додаткової угоди № 1 до вказаного договору від 31.05.2010 року та договору оренди індивідуально-визначеного майна № 27/04 від 27.04.2010 року;

- які транспортні засоби та інше обладнання були залучені для виконання умов вказаних вище договорів, кому вказані транспорті засоби та обладнання належали?

- чи виконані сторонами умови вказаних вище договорів. Якщо ні то ким та у якій частині договору;

- яким чином та за чий рахунок проводилась оплата за використані паливно-мастильні матеріали та ремонт транспортних засобів, під час виконання умов вказаного вище договору про надання транспортних послуг?

- які працівники були залучені для виконання умов вказаного вище договору про надання транспортних послуг та за чий рахунок вони отримували заробітну плату в період виконання умов договору;

- чи законно та підставно перераховані ДП «Цуманський лісгосп» на рахунки ТзОВ «Волиньтрансліс» кошти, відповідно до укладеного договору про надання транспортних послуг від 25.05.2010 року в сумі 929 тисяч гривень;

- яка собівартість вивезення лісопродукції була на момент укладення договору про надання транспортних послуг між ДП «Цуманський лісгосп» та ТзОВ «Волиньтрансліс» та яку вартість вивезення лісу за ту ж одиницю виміру оплачувало ДП «Цуманський лісгосп» після укладання вказаного вище договору?

- у разі встановлення фактів порушення виконання умов договорів про надання транспортних послуг та оренди індивідуально визначеного майна, визначити суму спричинених державному підприємству матеріальних збитків.

Проведення позапланової документальної ревізії із вищевказаних питань доручити службовим особам Державної фінансової інспекції у Волинській області, що знаходиться за адресою: 43005, Волинська область, м. Луцьк, пр. Грушевського, 3а.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Пушкарчук В.П.