:
Справа № 2-а/359/332/2015
359/10402/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2015 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Саган В.М. ,
при секретарі Степаненко А.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду м. Бориспіль справу за адміністративним позовом Заступника Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області до Бориспільської міської ради Київської області, третя особа: Реєстраційна служба Бориспільського міськрайонного управління юстиції, про зобов»язання суб»єкта владних повноважень вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області, в порядку ст.60 КАС України, звернувся до суду з позовом до Бориспільської міської ради Київської області, третя особа: Реєстраційна служба Бориспільського міськрайонного управління юстиції, про зобов»язання суб»єкта владних повноважень вчинити певні дії, а саме: зобов'язати Бориспільську міську раду Київської області оформити правовстановлюючі документи на приміщення колишнього дитячого садка №51, площею 1306,1 кв.м., вартістю 6 493 680 грн., що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бориспіль, вул. Привокзальна, 3-В, для належного прийняття такого приміщення у комунальну власність; судові витрати покласти на відповідача - Бориспільську міську раду Київської області.
Позивач в судове засідання не з»явився, через канцелярію суду направив заяву, в якій просив розглядати справу без участі прокурора, позовні вимоги підтримують та просять їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, направив суду заяву, в якій просили розглядати справу без участі представника Бориспільської міської ради, адміністративний позов визнають.
Третя особа, Реєстраційна служба Бориспільського міськрайонного управління юстиції, в судове засідання також не з»явилися, направили суду заяву, в якій просили розглядати справу без присутності їхнього представника.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, Бориспільською міжрайонною прокуратурою було проведено перевірку дотримання вимог чинного законодавства Бориспільською міською радою щодо раціонального використання комунального майна та використання повноважень у сфері освіти, культури.
Вказаною перевіркою встановлено наступне. На території м. Бориспіль по вул. Привокзальна, 3-В, знаходиться приміщення колишнього дитячого садка№51 право власності, на яке Бориспільською міською радою відповідні заходи щодо прийняття даного приміщення у комунальну власність не вжито.
Відповідно до ст. З Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної власності може виходити від відповідних органів місцевого самоврядування.
Так, рішенням виконавчого комітету Бориспільської міської ради народних депутатів від 16.07.1996 за №302, Бориспільському міському відділу освіти дозволено прийняти на баланс дошкільний заклад №51 до 11.08.1996року.
У подальшому, листами виконавчого комітету Бориспільської міської ради народних депутатів №1046 від 20.05.1997р. та Державної адміністрації залізничного транспорту України №43-1-935 від 19.06.1997р., погоджено ліквідацію дитячого дошкільного закладу №51, за умови передачі приміщення закладу на баланс міської Ради народних депутатів відповідно до чинного на той час законодавства.
Наказом управління Південно-Західної залізниці від 01.07.1997р. за №69- Н «Про ліквідацію дошкільного закладу №51 ст. Бориспіль», вказаний навчальний заклад ліквідовано, проте приміщення дошкільного закладу на баланс Бориспільської міської ради народних депутатів, не передано.
Документи, які підтверджують прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Борисполя приміщення дитячого садка №51, відсутні.
Відповідно до листів начальника ДТГО «Південно-західна залізниця» №14-3-534 від 18.06.2008р. та №Н-з/399 від 02.07.2014р. будівля дитячого садка №51 на балансі у підприємства не обліковується та у господарському віданні не перебуває.
За інформацією КП «Житлове ремонтно-експлуатаційне управління» №040/16-05 від 30.01.2015р. будівля дитячого садка №51, що знаходиться у м. Борисполі по вул. Привокзальній, на балансі у підприємства не перебуває.
З листа директора КП «Бориспільське бюро технічної інвентаризації» №34 від 24.03.2014р. вбачається, що на приміщення колишнього дошкільного закладу №51 право власності не оформлялось.
Крім того, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 11.08.2015р., відмітка про право власності на вказаний об’єкт нерухомого майна в реєстрі відсутня.
З цього слідує, що Бориспільською міською радою не вчинено жодних дій, спрямованих на набуття права комунальної власності на приміщення колишнього дитячого садка №51.
Разом з цим, рішенням Бориспільської міської ради №4728/57 від 11.11.2014р., приміщенню колишнього дитячого садка надано нову поштову адресу: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Привокзальна, 3-В.
Також, 08.09.2015р. Бориспільською міською радою прийнято рішення № 425651-66-УІ про прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Борисполя від Південно-західної залізниці будівлю дошкільного навчального закладу №51 в м. Бориспіль по вул. Привокзальна, 3. Як вбачається, у вказаному рішенні невірно вказана поштова адреса приміщення, а також Бориспільською міською радою не вживалися заходи для прийняття у комунальну власність вищевказаного приміщення.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про дошкільну освіту», вивільнені приміщення ліквідованих державних та комунальних дошкільних навчальних закладів використовуються виключно для роботи з дітьми.
Розпорядженням Президента України №202/94пр від 29.12.1994р. передбачено комплекс заходів щодо збереження існуючої мережі дошкільних середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів та припинення невиправданого їх перепрофілювання чи використання не за призначенням.
Згідно з п.п. 1 та п.п. 2 п. а) ч. 1 ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління закладами освіти, забезпечення ідобуття неповнолітніми повної загальної середньої освіти; створення необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів; сприяння діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів, дитячих, молодіжних та науково-просвітницьких організацій.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Пунктом 30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.
Як встановлено, Бориспільською міською радою питання про доцільність оформлення правовстановлюючих документів на будівлю, що розташована в Бориспіль по вул. Привокзальна, 3-В, у комунальну власність не розглядалося, і не було предметом обговорення на сесії міської ради.
У відповідності з ч. 3 ст. 53 Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних навчальних закладах та розвиток дошкільної освіти.
Отже, з метою забезпечення доступності і безоплатності дошкільної освіти та створення для цього дошкільного навчального закладу, питання щодо прийняття закладу в комунальну власність необхідно розглянути міською радою.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Державну політику щодо використання та розпорядження державним та комунальним майном здійснюють органи місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вимоги адміністративного позову підлягають до задоволення.
Відповідно до ст.. 94 КАС України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати в розмірі 1218 грн. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 10, 11, 60, 86, 94, 122, 158-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов’язати Бориспільську міську раду Київської області (код ЄДРПОУ 04054903) оформити правовстановлюючі документи на приміщення колишнього дитячого садка №51, площею 1306,1 кв.м., що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бориспіль, вул. Привокзальна, 3- В, для належного прийняття такого приміщення у комунальну власність.
Стягнути з Бориспільської міської ради Київської області ( код ЄДРПОУ 04054903) на користь держави України судовий збір в розмірі 1218 грн. (р/р № 31216206700004, МФО: 821018, код за ЄДРПОУ: 38007070, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ ).
Постанова суду може бути оскаржена в Київському апеляційному адміністративному суді шляхом подання протягом десяти днів апеляційної скарги з дня її проголошення через Бориспільський міськрайонний суд Київської області. У разі застосування ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя