Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/747/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2015 року смт. Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Діброви О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області, третя особа фермерське господарство «Ласки» про зобовязання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду із зазначеним позовом та просить визнати дії відповідача протиправними, зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області прийняти, зареєструвати, облікувати розрахункові документи, та виплатити доплату до заробітної плати відповідно до ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи(надалі Закон), мотивуючи тим, що постановою суду від 05 серпня 2011 року фермерське господарство «Ласки» було зобовязано провести донарахування вищевказаних коштів й відповідні нарахування проведено, але відповідач, будучи розпорядником коштів, їх не виплачує та відмовляє у прийнятті розрахункових документів, що призвело до порушення її прав.
Позивач просить справу розглянути без її участі; представник відповідача надіслала заперечення проти позову, просить в задоволенні позову відмовити за безпідставністю; представник третьої особи щодо задоволення позову не заперечує.
Ухвалою судді від 14.03.2014 року позивачу було поновлено пропущений строк для звернення до суду.
Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, суд дійшов такого висновку.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Постановою Народицького районного суду Житомирської області №2-а-1759\11 від 05.08.2011 року фермерське господарство «Ласки» було зобовязано провести ОСОБА_1 донарахування доплати, як громадянці, що працює на території радіоактивного забруднення, за період з 26.11.2010 року по 30.04.2011 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що дорівнює двох мінімальним заробітним платам, встановленим законами України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про Державний бюджет України на 2011 рік", з урахуванням виплачених коштів за вказаний період і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації, що підтверджується копією зазначеної постанови(а.с. 31-32).
Згідно п.п. 5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05, нарахування коштів за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства.
Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.
Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
У листі відповідача №01-51\04\116 від 19.01.2015 року, адресованому позивачу(а.с. 3), розяснено ОСОБА_1, що з питань нарахування коштів, передбачених ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, їй необхідно звернутись до підприємства, в якому вона працює.
В запереченні, адресованому суду, представник відповідача зазначив, що Управлінням праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області (надалі - Управління) не порушено права позивача, оскільки на адресу Управління розрахунки, визначені постановою КМУ №936 від 20.06.2005 року, від Фермерського господарства «Ласки» не надходили. Натомість, позивачем з власної домашньої адреси від імені фізичної особи було направлено до Управління розрахунок видатків для виплати компенсацій та допомог від фермерського господарства «Ласківське», яке на обліку в Управлінні ніколи не перебувало.
Зазначені твердження представника відповідача узгоджуються зі змістом наданих суду копій поштового конверта(а.с. 28), розрахунку видатків (а.с. 29) та листа №01-51\04\116 від 19.01.2015 року(а.с. 3)
Частинами 1-4 ст.72 КАС визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Представником відповідача було надано суду докази на підтвердження правомірності свого рішення, а позивачем доказів на спростування тверджень відповідача надано не було та не заявлено клопотань про витребування необхідних доказів, які не можливо самостійно надати.
Суд не приймає до уваги відмову відповідача №3050 від 19.10.2011 року(а.с. 19), адресовану керівнику ФГ «Ласки», оскільки з копій виконавчого листа №2-а-1759\11(а.с. 4) та постанови Народицького районного суду Житомирської області №2-а-1759\11 від 05.08.2011 року(а.с. 31-32) вбачається, що зазначена постанова суду набрала законної сили 12.04.2012 року, а виконавчий лист було видано стягувачу судом 19.08.2013 року, тобто, зазначена відмова була направлена відповідачем ще до початку виконання судового рішення, а тому, стосується інших правовідносин й не впливає на права позивача.
На підставі викладеного, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити за безпідставністю.
Позивач сплатила судовий збір в сумі 487,20 грн.
Керуючись ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про зобовязання вчинити дії відмовити за безпідставністю.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Народицький районний суд Житомирської області може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя :