Ухвала суду № 54015300, 02.12.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2015
Номер справи
161/17703/14-а,2-а/161/682/14
Номер документу
54015300
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2015 року Справа № 876/1014/15

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді Кушнерика М.П.

суддів Мікули О.І., Курильця А.Р.

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у м.Луцьку на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 24 грудня 2014р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м.Луцьку про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії ,-

В С Т А Н О В И Л А:

03.11.2014 року позивач звернулась із позовом в якому просить визнати дій Управління Пенсійного Фонду України у м.Луцьку протиправними, скасувати рішення УПФУ у м.Луцьку Волинської області №18 від 30.09.2014 року за результатами розгляду заяви від 07.07.2014 року про призначення пенсії відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язати УПФУ у м.Луцьку Волинської області прийняти рішення про призначення їй пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, як ліквідатору ЧАЕС, у відповідності до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 29.07.2014 року.

Свої вимоги мотивує тим, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 07.07.2014 року вона звернулась до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, проте рішенням відповідача їй відмовлено у призначенні пенсії, у зв'язку із відсутністю необхідної кількості днів роботи на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 24 грудня 2014р. позов задоволено. Визнано дії Управління Пенсійного Фонду України у м. нЛуцьку щодо відмови позивачу у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку неправомірними. Зобов'язано відповідача призначити позивачу пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку, як ліквідатору ЧАЕС у відповідності до ст.55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС" з 27.07.2014 року.

Не погодившись із рішенням суду, його оскаржив відповідач, який покликаючись на порушення судом норм матеріального права, неповне дослідження та з'ясування всі обставини справи, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти постанову, якою в задоволенні позову відмовити.

Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що згідно поданих позивачкою документів неможливо встановити період та місце (населений пункт) перебування її в зоні відчуження на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській

АЕС.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не зявилися, а відтак на підставі п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 (дівоче Ільченко) А.І., ІНФОРМАЦІЯ_1. Є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. (категорія 2), що стверджується посвідченням серії А №037351, виданим 14.12.1992 року.

Як вбачається із копії довідки Управління культури №74 від 16.11.1992 року, позивач за роботу - навантаження піску в мішки, у населених пунктах м.Чорнобиль, с.Лелів зони відчуження в період з 29 квітня по 2 травня 1986 року за місцем роботи у обласному управлінні культури по відомостях від 12.11.1992 року №416 виплачено додаткову зарплату в сумі 35,16 карбованців з урахуванням коефіцієнту один до трьох (а.с.9).

Із довідки №66 від 10.04.2013 року виданої Коледжем культури і мистецтв вбачається, що позивач була зарахована і навчалася в Київському культурно-освітньому училищі на бібліотечному відділі денної форми навчання з 01.09.1983 року (наказ №146 від 13.06.1983 року) та згідно навчального плану була направлена на переддипломну практику в м.Чорнобиль з 28.04.2014 року по 07.06.1986 року (наказ №93 від 10.04.1986 року), але у зв'язку із з Чорнобильською аварією була відізвана і направлена на практику в Макарівський район (наказ №114 від 29.04.1986 року). (а.с.25).

Згідно наказу Київського обласного культурно-освітнього училища від 10.04.1986 року №93 позивач була направлена для проходження виробничої практики в м.Прип'ять (а.с.26).

Із копії наказу даного училища №114-А від 29.04.1986 року вбачається, що у зв'язку із аварією на Чорнобильській АЕС, позивача відізвано і направлено в Макарівський район.

07.07.2014 року позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії в порядку передбаченому ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням від 30.09.2014 року №18 за результатами розгляду заяви позивача, Управління Пенсійного фонду України в м.Луцьку відмовлено у призначенні пенсії в порядку передбаченому до ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у зв'язку із відсутністю необхідної кількості днів роботи на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році.

Згідно ст.55 Закону України "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 01.07.1986 року по 31.12.1986 року - не менше 5 календарних днів, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку на 10 років.

Відповідно до ст.15 вищевказаного Закону підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1, документами, які додаються до заяви про призначення таких пенсій, є: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88р. №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Вказаний Порядок передбачає, що заявник, у разі не можливості надати довідку за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88р. №122, вправі надати інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність у позивача права на пенсію зі зниженням пенсійного віку, відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Однак, суд першої інстанції допустився описки вказавши з 27 липня 2014 року, оскільки позивач народилася 28 січня 1968 року, то датою призначення позивачу пенсії за віком, як ліквідатору АЕС, потрібно вважати з 29.07.2014 року.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Відповідно до ст.5, 94 КАС України та Закону України «Про судовий збір» в редакції від 22.05.2015р., з Управління Пенсійного фонду України у м.Луцьку підлягає стягненню судовий збір в сумі 80,39 грн. (73,09 грн. * 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги) за подання апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст.94, 160, 195 - 197, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у м.Луцьку - залишити без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 24 грудня 2014р. по справі №161/17703/14-а, 2-а/161/682/14 без змін.

Уточнивши дату призначення пенсії з «29.07.2014р.»

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у м.Луцьку на рахунок отримувача 31219206781004 УДКСУ у Галицькому районі м.Львова код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007573 Банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області Код банку отримувача (МФО 825014 Код класифікації доходів бюджету 22030001, "Призначення платежу" - судовий збір, код 34668371 80 (вісімдесят) грн. 39 коп. судового збору.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Головуючий суддя М.П.Кушнерик

Судді:О.І.Мікула

ОСОБА_2