ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення подання без руху
02 грудня 2015 рокум. Ужгород№ 807/2387/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали подання Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства "Агропромислова фірма "Леанка" про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
01 грудня 2015 року, Ужгородська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з поданням Державного підприємства "Агропромислова фірма "Леанка" про стягнення податкового боргу у розмірі 10 571, 47 грн. за рахунок коштів платника податків.
Разом із поданням, заявник подав клопотання, відповідно до якого просить звільнити його від сплати судового збору повністю, мотивуючи клопотання тим, що ЗУ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22 травня 2015 року №484-УШ відповідно до якого органи ДФС були виключені з переліку осіб , яким надаються пільги щодо сплати судового збору. Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судовою збору" передбачено, що Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. Згідно листа Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області , бюджетною програмою 3301010 "Керівництво та управління у сфері доходів і зборів" грошових коштів для сплати судового збору не було передбачено на 2015 рік. Відповідно до п.2.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої Наказом Міністерства Фінансів України від 12.03.2012 року за № 1199/21511 "код 2800 "інші видатки" за цим кодом здійснюються видатки, які не пов'язані з придбанням товарів та послуг установами, зокрема підпунктом 1) передбачено сплату податків та зборів, обов'язкових платежів до бюджету відповідно до законодавства. Однак, станом на час направлення подання про стягнення боргу до суду відповідного фінансування не надходило.
В підтвердження свого клопотання заявником надано суду лист інспекції про те, що кошторисні призначення щодо сплати судового збору за подання документів до суду в Ужгородській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області відсутні.
Розглянувши дане клопотання, суд приходить до висновку, що таке є необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
На момент вирішення даного клопотання неможливо встановити та зясувати відсутність коштів у заявника на момент подачі ним даного подання, що не дає суду змоги встановити підстави для звільнення позивача від сплати судового збору, як це передбачено ст. 88 КАС України.
Майновий стан сторони є оціночним поняттям та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану.
Заявником у справі є Ужгородська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області, яка є суб'єктом владних повноважень, тому обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, вважаю що в даному випадку відсутні підстави передбачені ст. 88 КАС України для звільнення заявника від сплати судового збору за подання, а тому в задоволенні клопотання заявника про звільнення його від сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до ч.3 ст. 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:
1) найменування адміністративного суду;
2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника;
3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті;
4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника;
5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються;
6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою
Відповідно до пункту 3 частини першої ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст. 87 КАС України судові втрати складаються із судового збору та витрат пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами внесеними Законом України № 484-VІІI від 22.05.2015 року, які набрали законної сили з 01.09.2015 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду позовної заяви суб'єктом владних повноважень немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1218,00 грн., за подання до суду позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто не менше 1218,00 грн.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
З матеріалів подання вбачається, що позивач просить стягнути кошти за податковим боргом в сумі 10571,47 грн. з Державного підприємства "Агропромислова фірма "Леанка".
Отже, звернені до суду вимоги безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна відповідача є майновими.
Розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру повинен складати 1,5 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати , а саме - 1218,00 грн.
Як вбачається з матеріалів подання, докази сплати судового збору суду не надані.
До осіб, яким надані пільги щодо сплати судового збору, які визначені ст.. 5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI , позивач не відноситься, підстави для звільнення податкового органу від сплати судового збору задоволенню не підлягають .
За таких обставин, суд вважає, що подання не відповідає вимогам ст. 106, 183-3 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст. 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
На підставі викладеного, суд залишає подання без руху та пропонує заявнику усунути наступні недоліки, а саме:
- належним чином сплатити судовий збір та надати суду докази його сплати (оригінал платіжного доручення про сплату судового збору).
Враховуючи аналогічні ситуації, передбачені статтями 106, 108 КАС України, у випадку відсутності доказів сплати судового збору за подання до суду позовної заяви ( в даному випадку подання - як форма позовної заяви) та з врахуванням вимог ч. 7 ст. 9 КАС України суд приходить до висновку, що подання заявника слід залишити без руху для надання заявнику часу для усунення ним вказаних в ухвалі недоліків.
Таким чином, Заявнику слід подати до суду докази про сплату судового в розмірі - 1218,00 грн.
Судовий збір заявник має сплати на наступні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, (м. Ужгород) 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд код ЄДРПОУ 35231455.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 9 ч. 7, 106, 108, 165 КАС України, 183-3 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Подання Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства "Агропромислова фірма "Леанка" подання про стягнення коштів - залишити без руху.
2. Надати Ужгородській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області строк до 03 грудня 2015 року до 14:00 год. для усунення вищезазначених недоліків.
3. Попередити заявника, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення подання без руху у встановлені судом строки, подання буде повернуто заявнику.
4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1