Постанова № 53980989, 26.06.2015, Макарівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
26.06.2015
Номер справи
370/989/15-а
Номер документу
53980989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Фрунзе, 35

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"26" червня 2015 р. Справа № 370/989/15-а

Суддя Макарівського районного суду Київської області Устимчук М.Ю. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Макарівcькому районі Київської області про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії, -

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Макарівського районного суду Київської області з вказаним позовом в якому просив визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні та перерахунку пенсії по інвалідності, визнати рішення відділу призначення та виплати пенсії УПФУ в Макарівському районі щодо призначення пенсії незаконним та зобовязати відповідача провести обчислення пенсії виходячи із середнього заробітку за один місяць, а саме за жовтень 1986 року, здійснити перерахунок пенсії, дорахувати і виплатити недораховану пенсію з 01.12.2007 року.

В обґрунтування позову, з врахуванням додаткового пояснення до позовної зави, посилається на те, що є постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році 1 категорії, інвалідом 2 групи, інвалідність якого повязана з Чорнобильською катастрофою, перебуває на обліку в УПФУ в Макарівському районі та отримує пенсію по інвалідності 2 групи внаслідок захворювання повязаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Зазначає, що предметом спору є абз.1 п.3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року, оскільки відповідачем відмовлено в обчисленні та перерахунку пенсії на підставі саме п.3 вищевказаного Порядку, в той же час проведено її обчислення на підставі п.2 Порядку, тому за захистом своїх прав вимушений звернутись до суду.

Ухвалою Макарівського районного суду Київської області від 06.05.2015 року позов ОСОБА_1 в частині перерахунку та виплати пенсії за період з 01.12.2007 року по 22.11.2014 року залишено без розгляду оскільки частина позовних вимог заявлена поза межами строку звернення до адміністративного суду і позивачем не подано клопотання про поновлення строків звернення до суду, суд позбавлений процесуальної можливості розглянути позов в цій частині позовних вимог, а позовна заява в цій частині має бути залишена без розгляду та відкрито скорочене провадження в справі. Ухвала (в частині залишення позовних вимог без розгляду) в апеляційному порядку не оскаржувалась.

Відповідач у визначений строк подав заперечення на позов, згідно поданого заперечення позов не визнав, зазначив, окрім іншого, що обчислення розміру пенсії позивача проведено із заробітної плати за період з 01.08.1986 р. по 31.07.1987 р., При цьому, для того щоб взяти заробітну плату для розрахунку пенсії за місяць згідно вище зазначених законодавчих актів позивачу необхідно пропрацювати з моменту аварії на ЧАЕС, а саме з 26.04.86 р. 12 місяців без перерв, оскільки в нього є перерив з 30.04.86 р. по 01.07.86 р., то він не має право на такий вид розрахунку згідно чинного законодавства, як наслідок, в задоволенні позову просив відмовити.

Дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлено наступне.

Позивач є постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році 1 категорії, інвалідом 2 групи, інвалідність якого повязана з Чорнобильською катастрофою, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області та отримує пенсію по інвалідності 2 групи внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ступінь втрати працездатності 80 %.

При ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, позивач перебував на роботах з 26.04.1986 р. по 30.04.1986 р; з 01.07.1986 р. по 28.03.1990 р. та з 15.04.1990 р. по 01.07.1994 р.

За період з 26.04.1986 р. по 30.04.1986 р. позивач працював 1 день в зоні відчудження, що підтверджується копіє довідки форми №122.

Обчислення розміру пенсії позивача проведено із заробітної плати за період з 01.08.1986 р. по 31.07.1987 р.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позов.

Відповідно до ст. 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до п.3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження: з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні.

У відповідності до ст. 3 Закону України «Про правонаступництво України» закони Української РСР та інші акти, ухвалені Верховною Радою Української РСР, діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, ухваленим після проголошення незалежності України.

Відповідно до п.3 Постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 07.05.1986 року №153/10-43 "Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників, безпосередньо зайнятих на роботах щодо усунення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" - весь час технологічної перерви зараховується працівникам зони Чорнобильської АЕС в стаж, що дає право на отримання пільгової пенсії, додаткової відпустки та винагороди за вислугу років, якщо вони раніше користувалися відповідними пільгами.

Відповідно до письмових матеріалів справи, а саме: довідки ДСП «Чорнобильська АЕС» МНС України № 06-115 від 12.03.2012 року ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 26.04.1986 року по 30.04.1986 року один день, далі з 01.07.1986 року по 01.04.1987 року, з 01.05.1986 року по 30.06.1986 року період технологічної перерви.

Крім того, позивач приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 01.07.1986 р. по 28.03.1990 р. та з 15.04.1990 р. по 01.07.1994 р., при цьому, обчислення розміру його пенсії проведено із заробітної плати позивача за період з 01.08.1986 року по 31.07.1987 року.

Відповідно до довідки про заробіток для обчислення пенсії від 15.02.2012 року № 210, заробіток позивача за жовтень 1986 року становив 0,01360 грн., на всі виплати нараховані внески до Пенсійного фонду України.

Враховуючи викладене, суд вважає, що вимога позивача про зобовязання УПФУ в Макарівському районі провести обчислення пенсії виходячи із середнього заробітку за жовтень місяць 1986 року на підставі п.3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є обґрунтованою.

Керуючись ст.54 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ЗУ «Про правонаступництво України», Постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 07.05.1986 року №153/10-43, ст.ст.8-11, 71,86,99-100, 161,162,183-2,256 КАС України, суд

п о с т а н о в и в:

Позов ОСОБА_1 Петровича- задовольнити.

Визнати відмову Управління пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 протиправною.

Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Макарівському районі здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності 2 групи внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 виходячи із заробітку за один місяць, а саме, за жовтень 1986 року починаючи з 22.11.2014 року відповідно до абз.1 п.3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Макарівський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Суддя М.Ю.Устимчук