Справа № 761/30366/13-п
Провадження №3/761/8220/2013
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 грудня 2013 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Циктіч В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва, щодо притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, головного бухгалтера ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна», яка зареєстрована і фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, за ч.1 ст.163-1 КУпАП -
в с т а н о в и в :
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшов протокол від 12.11.2013 серії АА № 620500 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП головного бухгалтера ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» ОСОБА_1
Відповідно до протоколу при проведенні позапланової виїзної перевірки вказаного підприємства встановлені порушення п. 198.2, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1, ст. 201, п. 202.1 ст. 202 Податкового кодексу України (далі - ПК), чим порушений порядок ведення податкового обліку. Зазначене призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за червень 2013 року у сумі 13276 грн.
Гр. ОСОБА_1 до суду не з'явилась, про час та дату судового розгляду повідомлена належним чином..
Суддя, дослідивши матеріали справи - протокол про адміністративне правопорушення, Акт перевірки підприємства від 17.09.2013 № 42/26-59/15-02-27/35031928, дійшов висновку про таке.
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПК для цілей оподаткування на платників податків покладений обов'язок ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Абзацом другим вказаного пункту платникам податків заборонено формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених зазначеними документами.
Аналіз вказаної норми приводить до висновку, що саме нею визначені загальні вимоги до порядку ведення податкового обліку, який має ґрунтуватися на первинних документах.
Пункти 198.2, 198.6 ст.198 ПК, про порушення вимог яких зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, регламентують порядок визначення розміру податкового кредиту та заборону відносити до податкового кредиту суми податку, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог.
Стаття 201 КПК покладає на продавця обов'язок щодо складання та надання покупцеві (отримувачу) оригіналу податкової накладної, копія якої повинна зберігатися у продавця.
Зокрема, пункт 201.10 вказаної статті передбачає, що відсутність факту реєстрації продавцем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
Разом з тим, відповідно до Акту перевірки вказане вище підприємство включило до податкового кредиту податкову накладну від 18.03.2013 р., яка не зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що відповідно до вказаних вище норм податкового законодавства є порушенням порядку ведення податкового обліку.
Згідно з ч.1 ст.163-1 КУпАП порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку є адміністративним правопорушенням.
Таким чином, суддя приходить до висновку про наявність у діях гр. ОСОБА_2 ознак адміністративного проступку, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до положень ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення судом враховані характер правопорушення, ступінь вини правопорушника.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 280, 284 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч.1 ст.163-4 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34 (тридцять чотири) грн.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 0,03 мінімальної заробітної плати, що становить 34 (тридцять чотири) грн. 41 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м.Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження чи подання прокурора.
Відповідно до вимог ст.ст.307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя В.М. Циктіч