Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2015 року Справа № 805/4725/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області в якому просить суд:
- скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 7 292,93 грн. від 20 травня 2015 року № Ф510/05-14-25-13-9 винесену Костянтинівською ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області відносно ОСОБА_1;
- скасувати рішення Головного Управління ДФС у Донецькій області від 18 червня 2015 року № 5111/10/05-99-10-03-12-2;
- скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 07 серпня 2015 року №7692/К/99-99-10-01-07-25.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір (який діє в редакції з 01 вересня 2015 року).
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України Про державний бюджет України на 2015 рік з 1 січня 2015 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1 218,00 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 мінімальної заробітної плати (абз. 6).
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (абз. 4).
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Предметом наданого позову позивач визначив скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 7 292,93 грн. від 20 травня 2015 року № Ф510/05-14-25-13-9 винесену Костянтинівською ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області відносно ОСОБА_1.
Виконання наведеної вимоги матиме своїм наслідком зміну майнового стану позивача, а, отже, вимоги про її скасування є вимогами майнового характеру.
Таким чином, скасування спірної вимоги, сформованої податковим органом, є позовною вимогою майнового характеру, за подання якої має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати 487,20 грн.
Також, позивач у позовній заяві зазначив позовні вимоги про скасування рішення Головного Управління ДФС у Донецькій області від 18 червня 2015 року № 5111/10/05-99-10-03-12-2 та скасування рішення Державної фіскальної служби України від 07 серпня 2015 року №7692/К/99-99-10-01-07-25, що є позовними вимогами немайнового характеру.
Як вже зазначено судом, за подання позовних вимог немайнового характеру, позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 1 мінімальної заробітної плати, тобто, в сумі 1 218,00 грн.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи з наведеного, загальна сума судового збору за позовні вимоги немайнового характеру складає 2 436,00 грн.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання даного позову складає в загальній сумі 2 923,20 грн.
Втім, в порушення зазначених норм позивачем взагалі не сплачено судовий збір.
Судовий збір в сумі 2 923,20 грн. за подачу адміністративного позову підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач: Словянське УК/м. Словянськ/22030001
Р/р 31214206784075
Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області
МФО банку: 834016
Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368
Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Крім цього, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
На підтвердження своєї адміністративної процесуальної дієздатності позивачем не надано до позовної заяви свідоцтво про державну реєстрацію або іншій документ, який підтверджує цей факт.
До того ж, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 38 КАС України передбачено надіслання тексту повісток особам, що беруть участь у справі, електронною поштою, у разі відсутності їх заперечень щодо цього. Вказане у значній мірі впливає на дотримання строків розгляду справи, передбачених ст. 122 цього Кодексу, оскільки значно полегшує вчасне отримання особами викликів до суду.
Втім, позивачем в позовній заяві не зазначені в повному обсязі реквізити сторін, а саме не зазначені відомості про наявність (або відсутність) номеру телефонного та факсимільного звязку, адреси електронної пошти та не зазначені причини неповідомлення цих реквізитів.
Суд зазначає, що у вступній частині адміністративного позову позивачем у якості відповідача визначено Костянтинівську ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області.
У той же час, в прохальній частині позовної заяви, крім позовних вимог до вказаного відповідача, визначені вимоги до Головного Управління ДФС у Донецькій області та Державної фіскальної служби України.
На підставі викладеного, позивачу необхідно уточнити коло відповідачів у цій справі.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити наступне щодо дотримання/недотримання позивачем строку звернення до суду із даним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до п. 4 цієї ж статті якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Згідно абз. 5 п. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.
Тобто, позивач скористався досудовим порядком врегулювання спору з приводу нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску.
Відповідь на скаргу позивача ОСОБА_2 фіскальною службою України надано 7 серпня 2015 року.
Із даним позовом позивач звернувся до суду 20 жовтня 2015 року.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне отримати від позивача відомості про те, коли саме він дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги, тобто - дату отримання ним відповіді ДФС України на скаргу ОСОБА_1 та докази на підтвердження таких відомостей.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду належний документ про сплату судового збору у визначеному законодавством розмірі, надати документ, що визначає адміністративну процесуальну дієздатність, повідомити адресу електронної пошти або зазначити причини неповідомлення цих реквізитів, а також уточнити коло відповідачів та позовні вимоги щодо них.
Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги та скасування рішень - залишити без руху, надавши десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання ухвали.
В разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.