Справа № 316/2664/15-п
Провадження № 3/316/895/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.12.2015 м.Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Куценко М.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, працює реалізатором ринку «Радужний», зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за ч.1 ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
01.12.2015 року до Енергодарського міського суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.88-1 КУпАП. Відповідно до протоколу № Г-000125 від 07.11.2015р., ОСОБА_1 07.11.2015 року об 11 год. 30 хв. знаходячись на ринку «Радужний» в м. Енергодар, здійснювала збут обєктів тваринного світу без документів, що засвідчують законність вилучення цього обєкту з природного середовища, чим порушила ст. 7 Закону України «Про тваринний світ».
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № Г-000125 від 07.11.2015р. не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до протоколу, у порушника виявлені: заєць русак, у кількості 1 одиниці, який переданий на збергігання ОСОБА_1, проте опис вилученого майна та приймальний акт в матеріалах справи, відсутні.
Також при складанні протоколу внесені дані про свідків, але не зрозуміло, що саме вони можуть підтвердити, чи факт скоєння особою правопорушення, чи факт відмови особи від підпису в протоколі, крім того в матеріалах справи відсутні їхні письмові пояснення.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
В протоколі зазначена додаткова інформація щодо проведення відеозйомки під час виявлення порушення, проте носій на який здійснювався запис, в матеріалах справи відсутній.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості щодо вручення чи неможливості вручення протоколу ОСОБА_1.
Відповідно до ст.254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його
оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Адміністративний матеріал, що надійшов з Державної екологічної інспекції у Запорізькій області взагалі не відповідає нормам діловодстава, а саме справа не підшита, не пронумеровані аркуші, відсутній внутрішній опис документів, що входять до справи.
Відповідно до термінів та визначення понять в Діловодстві та Архівній справі, які визначені Національним стандартом України (прийнято та надано чинності наказом Держспоживстандарту України від 28 травня 2004 р. № 97), формування справи це групування виконаних службових документів у справі відповідно до номенклатури справ; оформлювання справи комплекс процесів, спрямованих на підготовлення справи до зберігання та користування; заголовок справи стислий виклад відомостей про склад і зміст документів у справі; внутрішній опис (документів) справи обліковий документ, що містить перелік заголовків до текстів документів в справі із зазначенням порядкових номерів документів, їхніх індексів, дат, номерів аркушів.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного суд вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 245,251,254,256,278 КупАП,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.88-1 КУпАП, повернути до Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, для доопрацювання.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена або опротестована протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М. О. Куценко