номер провадження справи 18/139/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.11.2015 справа № 908/5286/15
за позовом державного підприємства «Енергоринок» (01032, місто Запоріжжя, вулиця Комінтерну, 27)
до відповідача відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» (69096, місто Запоріжжя, вул. Каховська, 26)
про стягнення 237783,47 грн.
Суддя Носівець В.В.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 01/44-734Д від 25.12.2014 р., паспорт серії СО № 064582 від 08.08.1999р.;
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність № 305 від 05.06.2015 р., паспорт серії СА № 556749 від 26.09.1997 р.;
СУТНІСТЬ СПОРУ:
До господарського суду Запорізької області 06.10.2015 р. звернулося державне підприємство «Енергоринок» з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» про стягнення 237783,47 грн. штрафу за порушення подекадних та поетапних розрахунків, які складаються з: 157178,52 грн. штрафу за порушення подекадної оплати, 80604,95 грн. штрафу за порушення поетапної оплати, на підставі договору купівлі-продажу електроенергії між ДП «Енергоринок» та ВАТ «Запоріжжяобленерго» № 4243/02 від 29.08.2007 р. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на ст.ст. 526, 611 ЦК України, ст.ст. 193 ГК України.
Ухвалою суду від 07.10.2015 року порушено провадження у справі № 908/5286/15, присвоєно справі номер провадження 18/139/15, судове засідання призначене на 11 листопада 2015 р.; в судовому засіданні оголошувалась перерва до 26.11.2015 р. Розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу, за наявними у справі матеріалами та закінчений 26.11.2015 р., судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, що викладені у позові.
Представник відповідача підтримав правову позицію, що викладена у відзиві № 001-008/17814 від 12.11.2015 року (нова редакція) Зауважив, що розмір штрафних санкцій предявлених до стягнення є надмірно великим в порівнянні з розміром збитків позивача, що, відповідно до ч. 1 ст. 233 ГК України, є невідємною умовою для їх зменшення. Низький рівень надходжень коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання відповідача від споживачів електричної енергії обумовило виникнення дебіторської заборгованості у розмірі 117851597,47 грн. (станом на 01.11.2015 р.). Відповідач приймає всі можливі заходи по недопущенню неналежного виконання договірних обовязків споживачів, оскільки здійснює всі можливі заходи спрямовані на погашення заборгованості. Постановою НКРЕ від 01.08.2001 р. № 801 затверджено процедуру встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електричної енергії за регульованим тарифом. У відповідності до вимог Процедури, НКРЕ затверджено структуру тарифів відповідачу на 2015 рук (постанова № 857 від 18.12.2014 р.), яка не передбачає наявності коштів на виплату штрафних санкцій, які виникають внаслідок нарахування контрагентами відповідача. Систематичне недофінансування з боку держави по основним бюджетним сферам призводить до низького рівня розрахунків за електричну енергію споживачів електричної енергії, що фінансуються з державного та місцевого бюджету. Несвоєчасна оплата мала місце у зв'язку з відсутністю або недостатністю в бюджетах всіх рівнів засобів для розрахунків за енергоносії, спожиті установами та організаціями, які утримуються за рахунок бюджетів, невідповідністю тарифів на енергоносії реальним витратам. Крім того, з початку 2015 року внаслідок застосування коригуючись коефіцієнтів до розрахункового алгоритму та встановлення нульового алгоритму відрахування коштів на поточні рахунки товариства НКРЕКП, ВАТ «Запоріжжяобленерго» недоотримало 297000000 грн., що погіршило фінансовий стан товариства та поставило під загрозу виконання інвестиційної програми, унеможливило здійснення робіт з обслуговування електричних мереж, які направлені на здійснення капітального ремонту, їх реконструкції або повної заміни, у разі їх непридатності. Встановлення нульового алгоритму відрахування коштів на поточні рахунки призводить до відсутності у товариства коштів для ліквідації аварійних ситуацій, та, як наслідок, унеможливлює здійснення товариством надійного постачання електричної енергії споживачам, своєчасну сплату податків до бюджету та виплату заробітної плати працівникам товариства. Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 18.02.2013 року № 96-р «Про приватизацію об'єктів паливно-енергетичного комплексу», відповідно до якого ВАТ «Запоріжжяобленерго» входить до Переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що підлягають приватизації. Пакет акцій ВАТ «Запоріжжяобленерго» передано Фонду державного майна України. Тобто, стягнення штрафних санкцій з ВАТ "Запоріжжяобленерго" в процесі приватизації негативно вплине на структуру балансу. Таким чином, в даному випадку, застосування судом в повному обсязі господарсько-правової відповідальності в функціональному відношенні не тільки не відповідатиме основній меті відповідальності - стимулюванню належному виконанню зобов'язання, а, навпаки, в буквальному розумінні, унеможливить виконання останнього на майбутнє, з тієї причини, що у відповідача будуть відсутні кошти для поточної оплати за купівлю електроенергії. З урахуванням зазначеного, відповідач просив зменшити розмір штрафних санкцій до 10000,00 грн.
Представник позивача заперечив щодо зменшення розміру штрафних санкцій.
Заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Енергоринок» (ДПЕ, позивач у справ) та відкрите акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» (ЕК, відповідач у справі) 29.08.2007 р. уклали договір купівлі-продажу електроенергії № 4243/02 (надалі договір).
Пунктом 2.1 договору встановлено, що ДПЕ зобовязується продавати, а ЕК зобовязується купувати електроенергію та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору.
Згідно з п. 4.1 договору ЕК надає до ДПЕ повідомлення про замовлення добове (по годинах) та місячне (по годинах) споживання електроенергії, повідомлення на замовлений місячний обсяг купівлі електроенергії з ОРЕ, а також інформацію про замовлений обсяг купівлі електроенергії з ОРЕ по всіх постачальниках електроенергії на території ліцензованої діяльності ЕК.
В пункті 4.1.1 договору сторонами узгоджено, що … В повідомленні про місячні обсяги купованої електроенергії обовязково зазначається замовлений обсяг електроенергії (кВт год.) на місяць в цілому та вартість замовленого обсягу купівлі електроенергії (грн.), а також розміри оплати по декадах або етапах…… Розмір оплати по декадах або етапах визначається відповідно до п. 6.3 або п. 6.14 6.18 цього договору. В разі визначення оплати за п. 6.14 6.18 цього договору в повідомленні у графі останнього етапу розмір оплати записується словами «по факту».
Документ, що підтверджує факт переходу права власності на електроенергію від ДПЕ до ЕК, є підписаний з боку ДПЕ та ЕК та скріплений печатками Акт купівлі-продажу електроенергії (п. 4.13 договору.)
Відповідно до п. 4.15 договору в разі необхідності ЕК може скоригувати замовлений обсяг купівлі електроенергії. Для здійснення корегування замовленого обсягу ЕК до 15 числа розрахункового місяця повторно надає до ДПЕ факсимільним звязком скореговане повідомлення про місячні обсяги купованої електроенергії за підписом керівника та головного бухгалтера ЕК і скріплені печаткою ЕК за такою ж формою, як повідомлення, що надається відповідно до п. 4.1.1 цього договору. Оригінал скорегованого повідомлення надсилається ЕК рекомендованим листом протягом трьох діб. При цьому розмір оплати за куповану електроенергію у першій і другій декаді залишаються такими, що були вказані в повідомленні про замовлені місячні обсяги купованої електроенергії ЕК, наданому до ДПЕ відповідно до п. 4.1.1 до цього Договору. Сумарна за місяць вартість скорегованого замовленого обсягу купівлі електроенергії розраховується за встановленою НКРЕ прогнозною оптовою ринковою ціною з урахуванням суми місячного обсягу дотацій для компенсації втрат ЕК від здійснення постачання електричної енергії за регульованим тарифом згідно з постановою НКРЕ, що встановлює суму дотацій, а також з урахуванням встановлених НКРЕ вирівнювальних націнок (знижок) для коригування платежу ЕК у зв'язку із застосуванням єдиних роздрібних тарифів на електроенергію для кожного із класів споживачів, крім населення, на території України. Розмір оплати по третій декаді визначається як різниця між скорегованою сумарною за місяць вартістю замовленого обсягу купівлі електроенергії та розмірами оплати в перших двох декадах. Скореговане повідомлення, отримане ДПЕ після 15 числа розрахункового місяця, не реєструється і не розглядається.
Згідно з п. 4.15.2 договору (в редакції додаткової угоди № 6045/03 від 09.03.2010 р.) при здійснені ЕК перерахування коштів за куповану в ДПЕ електроенергію відповідно до п.п 6.14 6.18 розміри оплати за етапи до 15 (включно) числа розрахункового місяця не корегуються. Корегуються розміри оплати за етапи, наступні після 15 числа розрахункового місяця. При цьому різниця між скорегованою сумарною оплатою вартості етапів до 15 (включно) числа розрахункового місяця та сумарною оплатою вартості етапів до 15 (включно) числа розрахункового місяця враховується в першому етапі після 15 числа розрахункового місяця.
Перерахування коштів ЕК за куплену у ДПЕ електроенергію здійснюються кожного банківського дня розрахункового місяця з урахуванням умов пункту 6.3 і зараховується Сторонами як оплата за електричну енергію, куплену ЕК у ДПЕ у цьому місяці з урахуванням умов п. п. 6.4 та 6.5 цього Договору та окремих рішень Кабінету Міністрів України (п. 6.2 договору).
Пунктом 6.3 договору встановлено, що 11-го, 21-го та останнього числа розрахункового місяця ДПЕ перевіряє суму, що надійшла на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ДПЕ як оплата ЕК електричної енергії, купленої за першу, другу та третю декаду місяця відповідно. Розмір оплати ЕК за першу декаду визначається шляхом множення 30 % замовленого місячного споживання електроенергії і відповідно за другу декаду - 30 % та за третю декаду - 40 % на прогнозну оптову ринкову ціну, затверджену постановою НКРЕ з урахуванням суми місячного обсягу дотацій для компенсації втрат ЕК від здійснення постачання електричної енергії за регульованим тарифом згідно постанови НКРЕ, що встановлює суму дотацій, а також з урахуванням встановлених НКРЕ вирівнювальних націнок (знижок) для коригування платежу ЕК у зв'язку із застосуванням єдиних роздрібних тарифів на електроенергію для кожного із класів споживачів, крім населення, на території України. В залежності від структури споживання ЕК вказані відсотки можуть бути змінені за домовленістю Сторін. У цьому випадку ЕК надає до ДПЕ письмове підтвердження своєї структури споживання. В разі здійснення корегування замовленого місячного обсягу купівлі електроенергії, розмір оплати за третю декаду визначається відповідно до п. 4.15 цього договору.
У випадку нездійснення ЕК доплати згідно п. 6.3.1 цього Договору, ДПЕ через 3 банківські дні після закінчення відповідної декади має право виставити ЕК вимогу про сплату штрафу в розмірі 0.03% від недоплаченої суми. Штраф повинен бути сплачений в термін, не більший 3-х банківських днів з моменту отримання ЕК письмового повідомлення від ДПЕ. Цей пункт договору застосовується у випадку, якщо ЕК порушила терміни подекадної оплати більше 5 разів за останні 365 днів, що передують даті останнього порушення ЕК умов п. 6.3.1 цього договору (п. 6.3.2 договору).
Пунктом 6.4 договору передбачено, що остаточний розрахунок за куплену ЕК в ДПЕ електроенергію в розрахунковому місяці здійснюється ЕК до 14-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, з поточних або інших (крім поточного із спеціальним режимом використання) рахунків ЕК. У цьому випадку ЕК зобов'язана обов'язково вказати призначення платежу. Якщо до 14-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, ЕК не здійснила повну поточну оплату вартості електроенергії за розрахунковий місяць, ДПЕ надсилає до ЕК факсимільним зв'язком попередження про можливість обмеження споживання в обсязі недоплаченої ЕК в розрахунковому місяці електроенергії. Обмеження може бути застосоване ДПЕ після 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Відповідно до пункту 6.14 договору (в редакції додаткової угоди № 4634/02 від 26.02.2008 р.) першу частку оплати за розрахунковий місяць ЕК зобовязується здійснити до 16-00 год. першого числа розрахункового місяця в розмірі не меншому 15% вартості електричної енергії, замовленої ЕК відповідно до п. 4.1.1 на розрахунковий місяць з урахуванням розміру ПДВ. Подальша оплата здійснюється ЕК поетапно шляхом сплати ДПЕ коштів не пізніше 6-го, 11-го, 16-го та 21-го числа розрахункового місяця кожного разу з розмірі, не меншому 15% вартості електричної енергії, замовленої ЕК відповідно до п. 4.1.1 договору на розрахунковий місяць з урахуванням ПДВ. Якщо 1-е число припадає на вихідний день, то відповідну частку оплати ЕК зобовязується здійснити в перший банківський день, що слідує за ним.
На виконання пунктів 4.1 та 4.15 договору відповідач надіслав позивачу: повідомлення від 30.09.2014 р. № 10 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в жовтні 2014 р. (арк.с. 39); корегуюче повідомлення від 15.10.2014 р. № 10/1 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в жовтні 2014 р. (арк.с. 40); повідомлення від 03.11.2014 р. № 11 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в листопаді 2014 р. (арк.с. 41); повідомлення від 30.01.2015 р. № 2 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в лютому 2015 р. (арк.с. 42); корегуюче повідомлення від 12.02.2015 р. № 2/1 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в лютому 2015 р. (арк.с. 43); повідомлення від 27.02.2015 р. № 3 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в березні 2015 р. (арк.с. 44); повідомлення від 31.03.2015 р. № 4 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в квітні 2015 р. (арк.с. 45); повідомлення від 30.04.2015 р. № 5 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в травні 2015 р. (арк.с. 46); повідомлення від 29.05.2015 р. № 6 на заявлений обсяг купівлі електричної енергії в ОРЕ в червні 2015 р. (арк.с. 47).
Позивач у період з жовтня 2014 р. по листопад 2014 р., з лютого 2015 р. по червень 2015 р. належним чином виконав зобовязання за договором, про що свідчать акти купівлі-продажу електричної енергії (арк.с. 31-38).
Враховуючи, що відповідач знаходиться на особливому порядку розрахунків дія п. 6.2 та п. 6.3 цього договору призупинилась і вступили в дію п. 6.14-6.20 договору.
Відповідач зобовязання щодо вчасної подекадної та поетапної оплати отриманої електроенергії в жовтні 2014 р., листопаді 2014 р. та за період з лютого 2015 р. по червень 2015 р. не здійснив, що підтверджується звітами про надходження коштів з розшифровкою платіжних доручень та довідками про стан виконання позивачем п. 6.3 договору (арк.с. 48-68).
У звязку з порушенням строків оплати купленої електроенергії, позивач на адресу відповідача спрямував листи-попередження про необхідність терміново погасити виниклу заборгованість, що утворилась внаслідок неповних подекадних розрахунків за куповану електроенергію (арк.с. 69-78).
Зазначені листи-попередження залишені відповідачем поза увагою.
Враховуючи умови п. 6.3.2 та п. 6.19 договору, ДП «Енергоринок» направило на адресу ВАТ «Запоріжжяобленерго» претензії про сплату штрафних санкцій за порушення умов договору щодо розрахунку за куплену електроенергію в листопаді 2014 р. та за період з лютого 2015 р. по червень 2015 р. та про сплату штрафних санкцій за порушення поетапних розрахунків за жовтень та листопад 2014 р. (арк. с. 85- 118).
Вказані претензії отримані уповноваженими представниками відповідача, про що міститься запис на рекомендованих повідомленнях про вручення поштових відправлень.
Вимоги позивача, що викладені в претензіях залишені відповідачем без реагувань, штрафні санкції за порушення строків оплати купленої електроенергії без оплати.
Внаслідок порушення відповідачем поетапних та подекадних строків оплати купленої електроенергії, позивач за захистом своїх порушених прав та законних інтересів звернувся з позовом до суду.
Приписами ст. 6 ЦК України встановлено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обовязки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обовязки. Підставами виникнення цивільних прав та обовязків, зокрема, є: договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 193 ГК України господарські зобовязання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобовязання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Аналогічні приписи містять ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України.
Згідно з ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобовязанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Порушенням зобовязання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобовязання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).
Приписами ст. 629 ЦК України встановлено, що договір є обовязковим для виконання сторонами.
Укладаючи договір, кожна із сторін прийняла на себе певні зобовязання щодо його виконання, однак відповідач, покладений на нього обовязок щодо подекадної та поетапної оплати купленої електричної енергії, у встановлений договором строк, не виконав, факт порушення відповідачем умов, визначених договором, доведений позивачем.
За порушення відповідачем строків подекадної та поетапної оплати купленої електричної енергії позивач, враховуючи положення пункту 6.3.2 та п. 6.19 договору, просив стягнути 237783,47 грн. штрафу (157178,52 грн. штрафу за порушення подекадної оплати купленої електричної енергії та 80604,95 грн. штрафу за порушення поетапної оплати купленої електричної енергії).
Приписами ст. 611 ЦК України встановлено що у разі порушення зобовязання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.
Статтею 549 ЦК України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Формами неустойки є штраф і пеня. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Умовами п. п. 6.3.2 договору встановлено, що у випадку нездійснення ЕК доплати згідно п. 6.3.1 цього Договору, ДПЕ через 3 банківські дні після закінчення відповідної декади має право виставити ЕК вимогу про сплату штрафу в розмірі 0.03% від недоплаченої суми. Штраф повинен бути сплачений в термін, не більший 3-х банківських днів з моменту отримання ЕК письмового повідомлення від ДПЕ. Цей пункт договору застосовується у випадку, якщо ЕК порушила терміни подекадної оплати більше 5 разів за останні 365 днів, що передують даті останнього порушення ЕК умов п. 6.3.1 цього договору.
Пунктом 6.19 договору встановлено, що у випадку нездійснення ЕК оплати згідно з пунктом 6.14 цього договору, ДПЕ через 1 банківський день після закінчення відповідного етапу може виставити ЕК вимогу про сплату штрафу у розмірі 0,05% від неоплаченої суми. Штраф повинен бути сплачений в термін, не більший від 3-х банківських днів з моменту отримання ЕК письмового повідомлення від ДПЕ.
Розрахунок штрафів позивачем здійснено вірно, а вимоги про їх стягнення, на підставі зазначеного вище, є обґрунтованими.
Разом з тим, згідно із п. 3 ст. 83 ГПК України господарський суд, приймаючи рішення, має право зменшити у виняткових випадках розмір неустойки (штрафу, пені), що підлягає стягненню з боку сторони, що порушила зобов'язання. Господарський суд повинен обєктивно оцінити, чи є даний випадок винятковим, виходячи з інтересів сторін, які заслуговують на увагу, ступеню виконання зобовязання, причини (причин) неналежного виконання або невиконання зобовязання, незначності прострочення виконання, наслідків порушення зобовязання, невідповідності розміру стягуваної неустойки (штрафу, пені) таким наслідкам, поведінки винної сторони (в тому числі вжиття чи невжиття нею заходів виконання зобовязання, негайне добровільне усунення нею порушення та його наслідків) тощо.
У відповідності зі ст. 233 ГК України у разі, якщо належні до сплати штрафні санкції надмірно великі порівняно із збитками кредитора, суд має право зменшити розмір санкцій. При цьому повинно бути взято до уваги: ступінь виконання зобов'язання боржником; майновий стан сторін, які беруть участь у зобов'язанні; не лише майнові, але й інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу...
Відповідно до ч. 3 ст. 551 ЦК України розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.
Перелічені відповідачем обставини, що зумовили виникнення прострочення зобовязань за договором прийняті судом до уваги, знайшли документальне підтвердження та лягли в основу застосування судом положень п. 3 ст. 83 ГПК України.
Отже, враховуючи викладене у відзиві № 001-008/17814 від 12.11.2015 року (нова редакція), а також те, що негативні наслідки від прострочення виконання оплати за куплену електричну енергію відсутні, збитків ДП «Енергоринок» не понесло, а також, беручи до уваги, фінансовий стан підприємства відповідача та той факт, що сума штрафу по співвідношенню з сумою прострочення сплати вартості купленої електричної енергії є надмірно великою, суд вважає за можливе частково задовольнити клопотання відповідача та зменшити штраф до 23778,35 грн. (15717,85 грн. штрафу за порушення подекадної оплати купленої електричної енергії та 8060,50 грн. штрафу за порушення поетапної оплати купленої електричної енергії).
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. При цьому, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 49 ГПК України та з урахуванням останнього абзацу п. 3.17.4. постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», судовий збір покладається на відповідача в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» (69035, місто Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14, код ЄДРПОУ 00130926) на користь Державного підприємства «Енергоринок» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 27, код ЄДРПОУ 21515381) 23778,35 грн. (двадцять три тисячі сімсот сімдесят вісім грн. 35 коп.) штрафу за порушення подекадних та поетапних розрахунків за куплену електричну енергію, 3566,75 грн. (три тисячі пятсот шістдесят шість грн. 75 коп.) судового збору. Видати наказ.
3.В іншій частині позову відмовити.
Суддя В.В. Носівець
Відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення оформлено і підписано, згідно із вимогами ст. 84 ГПК України, 30 листопада 2015 р.